Dokument o životě a tvorbě italského režiséra Daria Argenta. Ve filmu kromě samotného tvůrce promluví také bývalá manželka Daria, dcery Asia a Fiore či bratr Claudio. Názor na Argentovu tvorbu či spolupráci s ním zde vysloví celá řada známých osobností ze světa filmu a nechybí ani „veselé“ historky z natáčení především v podání herce Michaela Brandona. (J.Connor)

Kusko.t2

Zvedavé oko pokukujúce po osobe Daria Argenta a jeho tvorbe, zostáva čiastočne opäť “iba“ za závesom opony strážiacej kultového režiséra. Dokument “An Eye for Horror“ by som preto prirovnal skôr ku odvážnemu fanúšikovi, ktorému sa podarilo vymaniť z obliehania priateľov a produkčného štábu Argenta tým, že sa mu podarilo prelomiť bariéru lemujúcu okolie známeho tvorcu prelomovej éry talianskeho hororu, aby sa aspoň na chvíľu stal jej súčasťou. Ten je však po niekoľkých minútach v pravidelných intervaloch slušne požiadaný aby opustil daný priestor a vrátil sa späť tam, kam patrí. Musíme si tým pádom vystačiť aj s klipovými ukážkami majstrových klasík aby sa necelú hodinu trvajúca minutáž mohla naplniť. Nakoľko sa niektoré Argentove filmy radia do mojej osobnej, ale aj svetovej kategórie top hororu, je stále sa na čo pozerať. Obzvlášť ak sú doprevádzané autentickou hudbou a niekedy viac či menej aj zákulisnými informáciami a zábermi, ktoré sú tvorené prevažne rozhovormi známych tvorcov a blízkych, prípadne iných s potrebou vyjadrenia, a jednoduchou biografickou štruktúrou, prierezom tvorby a práce Argenta na poly filmu. Stále sa ale bezpochyby jedná o vyzdvihnutia hodný doplnok do čierno-červeno-žltej, dnes už trocha vyblednutej talianskej trikolóry. ()

SOLOM.

Skvělý dokument o jednom z nejlepších režisérů hororového žánru. Poklonu mu složí spousta známých tváří, ale mne speciálně potěšila přítomnost seriálového Dempseyho (Michael Brandon). Jinak ovšem rodince Argentových všechna čest – otec skvělý režisér, který povznesl „giallo“, několikrát nechal ve svých filmech zabít svou manželku, vysvléknul dceru – Fiore i Asia rozhodně ostudu svému otci neudělaly a jako bonbonek i skvělá Daria Nicolodi – samozřejmě nesmím opomenout ani celou řadu scén z režisérových filmů. ()

J.Connor

"Nemyslím na to, kolikrát nechal mě, mojí sestru či mojí matku zabít, znásilnit či ohrožovat. Ne, raději se to nepokouším interpretovat " (Asia Argento v dokumentu). ()

G04T

Supr dokument o nejlepším italským režisérovi všech dob. Akorát mi tam chybělo nějaký větší povídání o jeho za mě nejlepším filmu Tenebre (1982). ()