Greta Garbo: A Lone Star (TV film)

Greta Garbo

Dokumentární

Velká Británie / USA, 2001, 45 min

Steve Cole

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Strmý vzestup a pád švédské filmové bohyně doplněný řadou pikantních informací ze zákulisí. Byla opravdu samotářskou ledovou královnou, anebo ji jenom hrála? Co její vztahy, v nichž upřednostňovala „švédskou trojku“ – znak bisexuality? Sebestředná hvězda utopená ve vlastní melancholii? Pouze pár skutečností nelze popřít ani vyvrátit: hrála v osmadvaceti filmech a její svůdné pohledy do kamery (s níž byla doslova zasnoubena) zrychlovaly tep (vědecky dokázáno!). Na malém prostoru obrovské kvantum zajímavých informací. Jedním slovem je to dokument šťavnatý. Mňamky!(11.9.2007)

Příliš do sebe zahleděné. Samá velká slova a přemrštěné fráze typu "největší hvězda všech dob", přitom toho Garbo zas tolik nedokázala. Spousty jiných hereček ji převálcovaly. Vůči té podivné paní se ve mě rodí jakési antipatie, ale budu s nimi bojovat, protože s tou opuštěnou samotářkou svým způsobem soucítím.(23.1.2009)