poster

Key Largo

 • USA

  Key Largo

 • Kanada

  Key Largo

 • Velká Británie

  Key Largo

 • Austrálie

  Key Largo

Krimi / Drama / Film-Noir / Thriller

USA, 1948, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flakotaso
  *****

  Film od začátku nabírá parádní atmosféru, tyhle kradmé pohledy podezřelých a podivných týpků s kloboukem nasazeným hluboko do čela opravdu můžu. Vynikající dvojici Humprey Bogart a krásnou Lauren Bacall poté doplní "ropuší ksicht", gangster Robinson a hra, kde největším soupeřem je hurikán, může začít.(5.4.2010)

 • movie
  ****

  70% Možná sem měl jen příliš vysoké očekávání, ale myslím, že se dalo na dusné náladě ještě trošku přitlačit a vytěžit ještě víc na atmosféře. Celé to nepůsobí nijak moc děsivě a po celý průběh filmu se o ty tři moc nebojíte, i když je kolem partička mafiánů, nikdy to nepůsobí, že mají přiliš na mále. Místy je taky film trochu poplatný době (invalidní stařík pronáší úražky s neseriózní a naivistickou tváří, jako by se nechumelilo apod.). Dělalo se to dřív trochu jinak (pro srovnání třeba MYS HRŮZY o čtyřicet let později). Humphrey Bogart je nicméně skvělý po celou dobu a závěrečná sekvence při převozu na Kubu je dobrou parafárzí k MÍT A NEMÍT od Himingwaye.(19.1.2011)

 • Exkvizitor
  *****

  Key Largo je výborné drama ve starém stylu. Znalce potěší řada narážek na různé hollywoodské klasiky - např. hlavního padoucha mafiána Rocca (!) hraje Edward G. Robinson (!), který o sobě prohlašuje, že byl svého času v Americe znám jako veřejný nepřítel (!)... Ale to je spíš třešnička na dortu. Podstatné jsou skvělé herecké výkony, sympatický a tradičně cynický Bogart, krásná a osudová Bacall - a vůbec všechno jak má být. Určitě jeden z nejlepších filmů Johna Hustona!(4.11.2005)

 • Kulmon
  ****

  Fandím spolupráci Johna Hustona a Humphreyho Bogarta, ale zde se až příliš projevuje skutečnost, že jde jen o pro film adaptovanou divadelní hru. Skoro bych řekl, že se zde Bogart mírně vytrácí vedle mafiánského Edwarda G. Robinsona. Ale přes to všechno nadprůměrný film, s nímž se hodinku a půl divák pobaví.(26.5.2009)

 • MrCreosote
  **

  Key Largo doplácí na jednu jedinou, zato však velmi podstatnou věc - slabý scénář. Pomalejší úvod slibuje přípravu na dusnou a napínavou podívanou, bohužel se ale příběh líně vleče bez nějakých nepředvídatelných zvratů až k naprosto obyčejnému a nezajímavému konci. Mysleli to snad tvůrci scénáře (John Huston a Richard Brooks) vážně, nebo byli jenom spoutáni okovy patetické divadelní předlohy? Nevím, a radši to ani nechci zjišťovat. V tomhle stínu se pak ztrácí herecké výkony - zejména gangster Edwarda G. Robinsona - a nápaditá režijní práce mistra Johna Hustona. Škoda, ten blížící se hurikán sliboval mnohé...(15.8.2010)

 • - Štvrtý a posledný film, kde hrali Humphrey Bogart a Lauren Bacall pár. Piaty film bol plánovaný na neskôr, ale Bogart zomrel skôr ako sa stihol natočiť. (fishki)

 • - Gaye Dawn (Claire Trevor) spieva pieseň "Moanin' Low". Táto pieseň bola populárna na začiatku 30-tych rokov v podaní speváčky Libby Holman. (beso74)

 • - Film bol natočený za 78 dní. (fishki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace