Don't Speak

Horor / Mysteriózní / Thriller
Španělsko, 2015, 82 min

LIVINGDEAD odpad!

Už v prvních minutách jsem si říkal, že s tímto filmem asi nebude něco v pořádku. Chlápek šlápne na střep a ječí, jako kdyby to byly jeho poslední minuty života. Doslova umíral. Parta pak dorazí na ostrov a začně zmatené běhání po ostrově. Herci - ty snad vzali někde z ulice, protože tohle musela být jejich první role. Nejvíc mne pobavila ta anorektička v pruhovaném topu. Procházela se jen po lese a jedinou dramatickou scénkou byla schovka ve skříni....A jak natočit složitější scény? Jednoduše - do filmu vložit animované scénky. ODPAD! ()

kaylin

„Don't Speak“ si zaslouží pozornost právě proto, že se nejedná jen o obyčejný tajemný film, ale proto, že obsahuje prvky, které nejsou tak tradiční. V tomhle případě jsou to animované sekvence, které jsou zajímavé. Dochází díky nim k narušení atmosféry, kterou se ale stejně filmu nedaří pořádně budovat, což je škoda. Nějaký potenciál by zde i byl. Snímek ale vnímám jako snesitelný, i když lehce podprůměrný. ()

ricci.s

Horor o prekliatom prímorskom mestečku, v ktorom všetci podivní obyvatelia musia držať jazyk za zubami, ináč ich postihne krutý trest. Samozrejme tam zakotví partia mladých a tento zákaz veľmi rýchlo porušia. Úplne zlé to nebolo, ale žiaľ, ani ďalší Dagon sa z toho nevykľul. Nápad sa mi ešte celkom pozdával, trochu zaujalo aj rozuzlenie a animované vsuvky o histórii prekliatia. Na hororovú atmosféru som však nenarazil. Občas sa tam síce objavil nejaký duch so zašitými ústami (aby sa nepovedalo), ale zľaknúť sa vôbec nedalo a najhoršie zo všetkého boli nesympatické postavy. Ani jednej sa nedalo držať palce. A keď už mali byť zamordované, zase nič nebolo vidieť. Celkovo slabota. ()