poster

To není moje sestra! (amatérský film)

Horor / Krátkometrážní

Česko, 2015, 7 min

Režie:

Pavel Soukup

Kamera:

Pavel Soukup

Producenti:

Jakub Košťál

Střih:

Pavel Soukup
(další profese)

Komentáře uživatelů k amatérskému filmu (44)

 • Tosim
  ****

  Tahle Sestra je povedený horor po všech stránkách, na Adélin a Pepův komiks ale nemá (kresby Lenky Šimečkové jsou vynikající), ten je opravdová TÍHA. Holt, to je ta nevýhoda točby podle předlohy.(22.6.2015)

 • flanker.27
  **

  Zjišťuju, že asi nejsem dost cynický, aby mi takový konec sednul. Atmosféra slušná.(22.6.2016)

 • Marceloo
  ****

  Rodičia malého chlapca sa rozišli a jeho matka si našla nového priatela. Teraz musia bývať spolu a hnevá ho to, že si jeho nový otec so sebou priviedol aj jeho dcéru. Chlapec ju z duše nenávidí, ale matka ho prehovorí k spoločnej hre na ihrisku. Namiesto hry však prichádza niečo ovela hrôzostrašnejšie. - Velmi dobrá práca ludí z Česka, ktorí sa venujú hororu. Velmi dobre zvolená hudba, ktorá vytvárala dosť dobrú atmosféru. Velmi dobrý vizuál. Velmi dobré a prirodzené herecké výkony. Velmi dobré priestory, v ktorých sa natáčalo. Velmi dobré masky. Komiks je však ešte o level vyššie, takže to proste naplno nezabodovalo, ale moje hodnotenie je taktiež velmi dobré.(7.12.2015)

 • choze

  Nebudu hvězdičkovat, jelikož jsem s manželkou podepsaný pod předlohou a scénářem filmu (ale jinak bych to viděl na poctivé 4 hvězdy), jen bych jako jejich autor Pavlovi veřejně vzkázal, že se podle mě s předlohou i přestupem od animovaného dětského hororu k hranému popasoval se ctí. Původní povídka zde - https://blazitko.wordpress.com/2016/03/29/nase-povidka-to-neni-moje-sestra-vysla-v-nove-pevnosti/(3.5.2015)

 • Aluska88
  ****

  Dokonalá a precizní ukázka českého hororového řemesla. Ve vytváření hororového žánru je naše republika docela pozadu, co se týká celovečerní tvorby. Té krátkometrážní však nesahá ani po paty. Studenti filmových škol mají neotřelé a svěží nápady a náměty. To je i případ tohoto snímečku. Takový námět jsem ve filmu snad ještě zpracován neviděla a klidně by ho někdo mohl převést i na plátna. Excelentní zpracování i scénář, stejně jako výkony dětských představitelů. Atmosféra pracuje téměř od začátku filmu až do konce. Při scéně, kdy holčička hovoří o "jiném" místě, se mi vybavilo Kingovo "TO" a pasáž "Všichni se tu vznášíme a ty se budeš vznášet také..." Aneb dávejte pozor na svoje děti, když budou venku skákat panáka...(17.7.2016)

 • Psychor
  odpad!

  Horor? Jakožto zdejší hororový expert tvrdím, že tento kraťas nemá s hororem společného zhola nic. Snímek To není moje sestra! názorně dokumentuje velmi častou chybu začínajících filmařů, kteří se ve své mladické naivitě domnívají, že hororové atributy (tajuplná hudba či děsivé masky) samy o sobě automaticky vytvoří hororový film. Takhle jednoduché to opravdu není. Režisér zde selhal v mnoha ohledech, k čemuž nepochybně přispěl i slabší scénář s předvídatelným finále či nevalné herecké výkony ústředních postav. Nezbývá mi nic jiného, než udělit odpad.(28.10.2016)

 • Tom_Lachtan
  *****

  Okej, tohle si pět hvězdíček zaslouží. Proč? Protože se tvůrcům podařilo vytvořit horor, který má hnusně děsivou atmosféru, přestože se odehrává za slunného odpoledne (!) a hlavní role mají děti (!!), to je sakra náročné, navíc režisér moc dobře věděl, co má k dispozici a nechává krásnou a přijatelnou sedmiminutovou stopáž. Příště zapojit vesmírnou vydru s chapadlama a bude to dokonalé úplně.(6.6.2015)

 • Wacoslav1
  ****

  Vydařená záležitost! Musím říct, že Pavel Soukup a jeho třída smrti už mě zaujala v prvních pionýrech a kvalitativně převyšovala cokoliv dalšího co se tam vyskytovalo no a tady to potvrdil. Dále se potvrdilo, že choze by měl zůstat u psaní scénářů a nesrat se do režírování, protože scénáře jsou evidentně víc jeho parketa. Jinak chválím působivou atmosféru a Uvěřitelné výkony dětských herců. Jenom škoda, že poté co napětí postupně graduje mi konec přijde kapku nedotažený, ale tentokrát zaokrouhlím směrem nahoru a ty 4* si to ode mě vyslouží. Ještě, že nemám nevlastní sestru. S tímhle jít ven na hřiště, to bych to mušel zabít.70%(16.8.2015)

 • JohnnyD
  **

  No neviem... Na jednej strane je to technicky bravúrne - masky/make-up, kamera, herci. Na strane druhej scenár je Wanovská klišé rutina. Nemá to poriadny koniec, poriadnu mytológiu, vzťahy medzi postavami sú nedostatočne vybudované - sorry choze a Adela - proste všetko, čo mala Trieda smrti napriek svojej krátkej minutáži . Škoda, námet je zaujímavý.(7.6.2015)

 • darkrobyk
  ****

  Vydařený kraťas po všech stránkách. Jednoduchý příběh s paralelními světy stojí na hercích a hudbě a funguje!(19.3.2016)

 • mm13
  ***

  Hviezdička naviac za masky a šikovný strih v "strašiacich" momentoch... a že ide o amatérsky film. Herci zúfalí, príbeh nevyužíva svoj vlastný potenciál, záver sklamal. Poviedka v tomto o triedu-dve lepšia (aj keď literárnych kvalít nemá žiadnych).(23.3.2018)

 • pornogrind
  ***

  Celkem zdařenej hororovej kraťas. Jen mi nesedlo ústřední dětský duo. Jinak bych dal hvězdu navíc.(27.12.2015)

 • SOLOM.
  ****

  Pavel Soukup mě už v minulých Pionýrech velice mile překvapil a tak jsem se pochopitelně těšil na jeho další dílo. No a ani tentokrát mě vůbec nezklamal. Bývám sice k amatérským (a to nejen českým) snímkům dost často skeptický, ovšem tentokrát jsem si užil i hranou hororovou podobu. Já nemám v úmyslu nic srovnávat s jeho velice úspěšnou minulou animační prací….Nebylo to zapotřebí. I tady se tvůrcům podařilo navodit příjemnou ponurou atmosféru, které výrazně vypomohl i vhodně zvolený zvukový doprovod. Herecké výkony obou malých protagonistů byli dobré – nebyl tu čas na zbytečné natahování – no prostě solidně odvedená práce. Takže za mou osobu 80%.(11.7.2016)

 • ledzepfan
  ****

  Přestože jsem pořád přesvědčený, že Soukup se svou výtvarnou estetikou měl zůstat u animovaného filmu kde více využil svou osobitost, tak tohle je zase bezkonkurenčně vrchol pionýrů. Velmi rozumné minutáž, originální scénář, parádní masky i triky a opravdu horrorová atmoška ve které ale nechybí ani zdravý nadhled. Nechával jsem si to na konec a dobře jsem udělal.(7.6.2015)

 • dee-key
  ***

  Kraťoučká povídka pěkná, film povedený trochu méně.(19.10.2017)

 • Morholt
  *****

  Už dlouho se mi nestalo, že bych u hororu takhle vyjeveně čuměl. Navíc to, že se jedná o český projekt, je velké a významné plus. 100%(12.6.2015)

 • easaque
  ***

  +3* další kvalitní práce Pavla Soukupa, sice jsou to jen 3 hvězdičky, ale opět kvalitně natočená a herecky obsazená i dětskými rolemi. Posoudit můžete třeba tady. Kdo se bojí nesmí na panáka :-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](18.11.2018)

 • zette
  ****

  Vyborny kratas s dobrou atmosferou a na amatersky pocin i s dobrymi hereckymi vykony. Technicka stranka a masky taky povedene, z tohoto Soukupa by neco vyrust mohlo...(27.7.2018)

 • dubinak
  ***

  Příběh sice slabší, nedotažený a postavy ne až tak přesvědčivé, ale vizuálně to nemělo chybu a z hororového hlediska jsem taky velmi spokojená. Kdybych se na to koukala sama v noci, asi by mi nebylo příjemně.(11.10.2017)

 • CptPeroxid
  *****

  Jako celek to na mě prostě zapůsobilo. Přejel mi i mráz po zádech, což se nestává často, a k tomu u mladého umělce. Jen tak dál.(9.6.2015)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace