To není moje sestra! (amatérský film)

Horor / Krátkometrážní

Česko, 2015, 7 min

Jakub Košťál

Pavel Soukup

SPOILERY!!! Pro mě řemeslně i vizuálně jeden z nejlepších kusů série Pionýři hororu 2. Vedení dětských herců si nedovedu představit, zahráli to velmi dobře, dobrý ucelený scénář odpovídající stopáži, výborná kamera i stavění příběhu. Nejen mě reálně proběhl několikrát mráz po zádech (soudě podle zašumění v sále na pražské premiéře v některých pasážích), zajímavé propojení krvavých efektů s deštěm, super maska holčičky. Jediné, co mi trochu zkazilo zážitek je podobná věc, jako u filmu Dream – už před vyvrcholením finále mi začalo být díky názvu filmu jasná celková pointa. Každopádně tady to až tak nevadilo, ten stav trval řádově deset vteřin – ale překvapení prostě už nebylo tak dokonalé. Celkově tedy (5*).(4.6.2015)

Přestože jsem pořád přesvědčený, že Soukup se svou výtvarnou estetikou měl zůstat u animovaného filmu kde více využil svou osobitost, tak tohle je zase bezkonkurenčně vrchol pionýrů. Velmi rozumné minutáž, originální scénář, parádní masky i triky a opravdu horrorová atmoška ve které ale nechybí ani zdravý nadhled. Nechával jsem si to na konec a dobře jsem udělal.(7.6.2015)

Dokonalá a precizní ukázka českého hororového řemesla. Ve vytváření hororového žánru je naše republika docela pozadu, co se týká celovečerní tvorby. Té krátkometrážní však nesahá ani po paty. Studenti filmových škol mají neotřelé a svěží nápady a náměty. To je i případ tohoto snímečku. Takový námět jsem ve filmu snad ještě zpracován neviděla a klidně by ho někdo mohl převést i na plátna. Excelentní zpracování i scénář, stejně jako výkony dětských představitelů. Atmosféra pracuje téměř od začátku filmu až do konce. Při scéně, kdy holčička hovoří o "jiném" místě, se mi vybavilo Kingovo "TO" a pasáž "Všichni se tu vznášíme a ty se budeš vznášet také..." Aneb dávejte pozor na svoje děti, když budou venku skákat panáka...(17.7.2016)

Fuj, já se fakt bál! Čet jsem i komiks a nemůžu říct, že by se mi líbil víc než film - oboje má něco do sebe. Trošku mi z filmu vyčníval strojenej (ale jen lehce) rozhovor Michala s matkou, jinak ale super. Možná to vlastně jsou až takový hororový klišé (psycho holčička, vstup do alternativního světa), ale natočený je to prostě skvěle, atmosféra je fakt hustá a dobře hrajou kupodivu i ty děti, takže co řešit.(28.7.2016)

Vydařená záležitost! Musím říct, že Pavel Soukup a jeho třída smrti už mě zaujala v prvních pionýrech a kvalitativně převyšovala cokoliv dalšího co se tam vyskytovalo no a tady to potvrdil. Dále se potvrdilo, že choze by měl zůstat u psaní scénářů a nesrat se do režírování, protože scénáře jsou evidentně víc jeho parketa. Jinak chválím působivou atmosféru a Uvěřitelné výkony dětských herců. Jenom škoda, že poté co napětí postupně graduje mi konec přijde kapku nedotažený, ale tentokrát zaokrouhlím směrem nahoru a ty 4* si to ode mě vyslouží. Ještě, že nemám nevlastní sestru. S tímhle jít ven na hřiště, to bych to mušel zabít.70%(16.8.2015)

• - Josef Blažek a Adela Hrivnáková napsali scénář filmu podle vlastní stejnojmenné povídky. (choze)

• - Nejlépe hodnocený film z Pionýrů hororu 2 (od r. 2015). (choze)

• - Povídka, podle níž byl film natočen, vyšla ve stejném roce, kdy měl film premiéru, i jako komiks v komiksovém magazínu Aargh! Nakreslila ho Lenka Šimečková, která už dříve nakreslila komiks podle Blažkovy povídky „Třída smrti“, která byla také zfilmována Pavlem Soukupem. (choze)