Reklama

Reklama

To není moje sestra!

(amatérský film)
všechny plakáty
Horor / Krátkometrážní
Česko, 2015, 7 min

Obsahy(1)

Michal by byl nejradši, kdyby mu jeho nevlastní sestra Karin zmizela ze života. To ale ještě netuší, že budou na dětském hřišti společně čelit neznámému zákeřnému Zlu. Film je součástí projektu Pionýři hororu 2. (oficiální text distributora)

Recenze (57)

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Rodičia malého chlapca sa rozišli a jeho matka si našla nového priatela. Teraz musia bývať spolu a hnevá ho to, že si jeho nový otec so sebou priviedol aj jeho dcéru. Chlapec ju z duše nenávidí, ale matka ho prehovorí k spoločnej hre na ihrisku. Namiesto hry však prichádza niečo ovela hrôzostrašnejšie. - Velmi dobrá práca ludí z Česka, ktorí sa venujú hororu. Velmi dobre zvolená hudba, ktorá vytvárala dosť dobrú atmosféru. Velmi dobrý vizuál. Velmi dobré a prirodzené herecké výkony. Velmi dobré priestory, v ktorých sa natáčalo. Velmi dobré masky. Komiks je však ešte o level vyššie, takže to proste naplno nezabodovalo, ale moje hodnotenie je taktiež velmi dobré. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Dokonalá a precizní ukázka českého hororového řemesla. Ve vytváření hororového žánru je naše republika docela pozadu, co se týká celovečerní tvorby. Té krátkometrážní však nesahá ani po paty. Studenti filmových škol mají neotřelé a svěží nápady a náměty. To je i případ tohoto snímečku. Takový námět jsem ve filmu snad ještě zpracován neviděla a klidně by ho někdo mohl převést i na plátna. Excelentní zpracování i scénář, stejně jako výkony dětských představitelů. Atmosféra pracuje téměř od začátku filmu až do konce. Při scéně, kdy holčička hovoří o "jiném" místě, se mi vybavilo Kingovo "TO" a pasáž "Všichni se tu vznášíme a ty se budeš vznášet také..." Aneb dávejte pozor na svoje děti, když budou venku skákat panáka... ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Prelomená hranica medzi všednou detskou hrou a paralelnou, temnou realitou.  Na sídlisku zrazu zmiznú všetky deti.  Herný pľac je prázdny. Prichádza naň otrávený hlavný hrdina i s nevlastnou malou sestričkou. Neznáša ju. Vtom prichádza hrozný dotyk s iným svetom. Ale: naozaj je to tak hrozné? Uvidíte. Ďalší zo série kvalitných režisérových krátkych filmov. ()

Psychor odpad!

všechny recenze uživatele

Horor? Jakožto zdejší hororový expert tvrdím, že tento kraťas nemá s hororem společného zhola nic. Snímek To není moje sestra! názorně dokumentuje velmi častou chybu začínajících filmařů, kteří se ve své mladické naivitě domnívají, že hororové atributy (tajuplná hudba či děsivé masky) samy o sobě automaticky vytvoří hororový film. Takhle jednoduché to opravdu není. Režisér zde selhal v mnoha ohledech, k čemuž nepochybně přispěl i slabší scénář s předvídatelným finále či nevalné herecké výkony ústředních postav. Nezbývá mi nic jiného, než udělit odpad. ()

Zajímavosti (3)

  • Povídka, podle níž byl film natočen, vyšla ve stejném roce, kdy měl film premiéru, i jako komiks v komiksovém magazínu Aargh! Nakreslila ho Lenka Šimečková, která už dříve nakreslila komiks podle Blažkovy povídky „Třída smrti“, která byla také zfilmována Pavlem Soukupem. (choze)

Reklama

Reklama