Přicházejí v noci (festivalový název)

• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Horor / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2017, 91 min

Trey Edward Shults

Drew Daniels

Brian McOmber

Taková atmosferická konverzačka mixnutá horovýma prvkama. Napětí je slušné, herci úplně v pohodě a vůbec řemeslně je It Comes at Night zvládnuté perfektně. Horší je to s dějem, který se fakt vleče a ta hodinka a půl vůbec neutíká. Tempo je pořád stejné, akorát na konci je pár rychlých scén. Navíc se hodně filmu odehrává potmě, kde chudák divák aby si oči strhal, aby viděl kloudný záběr. Čekal jsem víc.(18.1.2018)

Námet, atmosféra aj herci - za všetky tri aspekty palec hore. Bohužiaľ sme sa ale počas hodiny a pol nestihli dozvedieť kde sa vlastne dej odohráva, čo usadlíkov prinútilo žiť vo veľmi skromných podmienkach, odkiaľ sa zobral vírus a čo pre ľudstvo ako také vôbec predstavuje. It Comes at Night kladie divákovi mnoho otázok, ale na žiadne nedáva odpovede, ktoré si určite všetci počas sledovania tak veľmi pýtame. Ale sakra, páčilo sa mi to, pravda. Subjektívne 4, no objektívne za 3.(21.1.2018)

Souhlasím s tím, že tento film nedokázal na plno využít svůj potenciál. Atmosféru to mělo povedenou, ale po celou stopáž to jelo na jeden převod, prakticky žádné vyvrcholení zápletky, která také mohla být zajímavější. Někomu tato hororovo-psychologická hra sedne víc, za mě to byl prostý průměr. 55%(29.11.2017)

Psychologická hra, ktorá nie je postavená na neistote ako Carpenterová Vec a nie je taká nervy drásajúca ako by sa na prvý pohľad mohlo javiť. Má to v sebe takú zvláštnu existenčnú melanchóliu, kedy postavám nerozumieme až tak do hĺbky ale chápeme prečo robia to čo robia. Bez výrazných dramatických scén ale s výbornou atmosférou - hlavne putovanie po chatrči so svetlom má v sebe takú prazvláštnu tajomnosť až z toho zamrazí. Inak taká tá ďalšia agitka na to, čo je morálne a správne a ako veľmi sa to nedarí udržať ak začne fungovať pud sebazáchovy. Edgerton a Abbott skvelý. Taká tá artová záležitosť, ktorá zase raz dokazuje že menej je častokrát viac.(15.10.2018)

Kdyby nebyl opatrný, dopadlo by to hodně zle. Z Joela Edgertona se stává herecká jistota, která navíc velmi umně tíhne k režii a scenáristice (Dárek). Zase se něco zvrtlo, zase v něčem krutě prohráváme. Virus se rozšířil stejně rychle jako panika, tvůrci se od začátku s divákem příliš nemazlí a od prvních minut zobrazují cosi zlého, zákeřného, aniž bychom viděli nějaké agresivní projevy nemoci (třeba zombie), jednoduše nás ovšem výtečná atmosféra přesvědčí, že rozhodně nejde jen o obyčejnou chřipku. Tenhle kousek spoléhá na psychologii postav, které obklopuje nejistota, strach, paranoia, izolace. Dělat dobré skutky se v téhle nehostinné době úplně nevyplácí, o čemž se přesvědčí i rodinka výše zmíněného chlapáka. Je to pomalé, je to napínavé. A dokonale využívá labyrintu interiéru domácího vězení. Dvě tři údernější scény a ty čtyři hvězdy bych dal s klidnějším svědomím. Přesto je dám.(15.10.2017)