poster

Přicházejí v noci (festivalový název)

 • USA

  It Comes at Night

 • Austrálie

  It Comes at Night

 • Kanada

  It Comes at Night

 • Nový Zéland

  It Comes at Night

 • Velká Británie

  It Comes at Night

Horor / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2017, 91 min

Scénář:

Trey Edward Shults

Kamera:

Drew Daniels

Hudba:

Brian McOmber
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  ****

  Dobrý příspěvek k současnému trendu lehce vyprázdněných indie hororů. Hra s očekáváním a chováním postav, kde toho hodně nevyřčeného pluje pod povrchem. Finále je ve svém "neodhalení čehokoliv" vlastně drtivé, všichni se jen bojí a jsou uzavření ve svém strachu, který jim zabraňuje cokoliv změnit. P.S. Nedělejme si iluze, vyjít třeba "vyprázdněný" Blade Runner dnes, tak se do červených čísel nedostane, stačí si jen zobrazit hodnocení od nejnovějších a je krásně vidět jak lidi ten film nezvládají.(3.9.2017)

 • Fr
  ***

  “MUSÍME SI DÁVAT POZOR A NESMÍME BÝT SENTIMENTÁLNÍ“... /// Barák v lese. Tři obyvatelé (rodina)… a to prej bysme nevěřili, co se tam dá zažít zábavy. Třeba smrtící nákaza, lupiči… Chvíli je klid, pak zase vzruch… a i když je klid, působí to (a vo to se snažej…) znepokojivě (jako, že dobří lidé můžou zhebnout). Ale HLAVNĚ to celý je vo otázce důvěry a schopnosti učinit rozhodnutí. Víme, takovej Rick v tom má jasno, ale pro všechny ostatní si tvůrci vysosli TOHLE téma a převedli ho do hodiny a půl nízkorozpočťáku. Finále je dramatický, ale rozhodně to není zábava na takovou stopáž. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Kamkoliv se podívám, všude nákaza. 2.) The Walking Dead jsou moc dlouhý. 3.) Thx za titule „200kg“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(8.12.2017)

 • filmsim
  ****

  Máte nouzi o horory, které vlastně popírají svůj žánr a místo strašení sází na psychologickou hru s divákem, mrazivou tíživou atmosféru a kvalitní herecké výkony s minimem dialogů? Tak zkuste divácky nepřívětivý psychologický thriller zprostředkovávající strach a ladně schovanou zombie pohromu daleko za rozlehlými lesy, kde se ústřední rodinka snaží za všech okolností přežít. Scénáristicky nedodělaný, avšak atmosféricky tíživý snímek. Strach už dlouho nebyl tak hmatatelný. 7/10 Mou kompletní recenzi si můžete přečíst na webu Filmový Guru.(12.9.2017)

 • PavelVanekArt
  ****

  Čekal jsem něco úplně jinýho, ale špatný to nebylo. Jen bude určitě hromada lidí zklamaná, je to přesně na styl It Follows a VVitch. A přesně proto tomu dám 4* Rozbor to nepotřebuje, každej si k tomu udělá vztah sám Ale ani překvapení (horor) roku a ani film (horor) roku v tom nevidím. Herecky a atmosférou je to moc super A pro blbečky: Horror to je, jen ne pro fanoušky velkoformátových jednotvárných kravin Howgh 4* a.k.a 80%(24.9.2017)

 • Gilmour93
  ****

  Triumf smrti. Obraz vlámského malíře Pietera Brueghela st. budiž symbolem světa, kde živí budou dříve nebo později závidět mrtvým.. Autor Trey Edward Shults překonává zármutek nad smrtí otce způsobem, který konzumní hororový divák nemusí vstřebat. Pokud je navyklý, že v „nákazových filmech“ sprintují infikované zrůdy a s rudýma očima se zakusují do krků obětí s takovou vervou, že jsou i renomované čistírny koberců bezradné, může zažít nevýslovné zklamání. Ač využívá ve velké míře klasické postupy žánru, je It Comes at Night postaveno na vykreslení psychologie postav obklopených strachem, paranoiou a touhou žít navzdory podmínkám. Člověk se vždycky bojí neznámého a strach ze smrti je ten ultimátní. Nevyřčenost, symboly a náznaky (červené dveře, noční můry či labyrint vnitřních prostorů domu, který spíše odpovídá dění v Travisově hlavě než očekávané dispozici domu při pohledu zvenčí) pak sebou přináší imponující dávku tajemna a těm vnímavějším ponechávají prostor pro různé interpretace. Ten vyčichlý žánr je potřeba nějak revitalizovat a tohle je jedna z cest..(4.9.2017)