Přicházejí v noci (festivalový název)

• Austrálie

Trey Edward Shults

Drew Daniels

Brian McOmber
  • majo0007

Vraj horror. Ani s odretými ušami. A ako dráma to pláva len v priemere, o nákaze sú desiatky oveľa lepších flákov. Celý film je jeden vykalkulovaný a prefikaný marketingový ojeb, počnúc trailerom, pokračujúc posterom a končiac názvom filmu. Prichádza v noci... WTF! Pri filmoch ako It Follows, It Came From Another World, It, It Lives Again, It Came From Outer Space... ste sa dočkali. Tuná na to It môžete čakať do aleluja. Hlavná vec, že je TO v názve, ľudia na TO skočia. Nabudúce natočím nejakú kktinu s názvom "It gonna eat you", dám tomu thrill trailer a poster na posranie, ale dej filmu sa bude odohrávať v samoške na stojáka s Ferom žerúcim langoš. Veď kto by sa by pri tom neposral od strachu?! Pri hodnotení by sa mala zaviesť nová kategória: "Ofajč roka"!(30.8.2017)

"It Comes at Night" je velmi nadějný horor.. Bylo by to i velice solidní postapokalyptické drama.. Bohužel z něj mám silně rozpolcené pocity.. Na můj vkus je látka málo rozpracovaná.. Chybí mi pointa.. Veškeré dění na plátně si divák může vykládat několika způsoby.. Nevím, jestli jde o hodně blbej zombie horor nebo špatně zrežírované psychologické drama.. Prosím, příště více vysvětlování a méně náznaků..(22.11.2017)

To že se v noci nevychází, ví každý kdo kdy běhal a stále běhá v Harranu, v noci je totiž všechno zlověstnější a strašidelnější . A tady je vlastně škoda, že se z tohohle filmu nevytřískalo víc, potenciál tady by byl. Ono se to má tak, že největší svině sou tady zase přeživší a né ti co koušu a šíří nákazu. Né že by to bylo špatné, ale tohle poučení, je vlastně v každém podobném filmu, od Úsvitu mrtvých až po Den mrtvých. A přitom ta atmosféra, od začátku filmu, je dusná, znepokojivá a hustější než Slovenské halušky, takže konec mohl být hororovější nebo akčnější. Tak jako tak, celé úsilí všech zůčastněných postav, vyznívá do ztracena. Konec působí dost uspěchaně a na některé otázky, nedostanete odpoveď a zůstane jenom hořkost.(17.9.2017)

It Comes at Night by som prirovnal k Here Alone z minulého roka, aj keď atmosféra v ňom je oproti spomínanému zombie kúsku predsa len o čosi tiesnivejšia, čo je samozrejme na dobro veci. Inak ma tento postapo horor o smrteľnej nákaze, odohrávajúci sa na malom kúsku lesa, byť aj so skvelým Joelom Edgertonom v titulnej roli, proste nejako extra nebral.(29.8.2017)

• Tuxedo

Komorní postapo, které příliš nevysvětluje, ale ani se v něm mnoho neděje. The Survivalist, Cesta a další se taky obešli bez vysvětlování (opravdu nepotřebuju vědět, co stojí za onou nákazou, jak se projevuje a jak daleko se rozšířila), ale divák se postupně dozvídal něco o postavách a jak je nová situace změnila. Joel Edgerton přesvědčivě hraje chlápka, který je lapen mezi rolí ochránce rodiny a svou vlastní lidskostí, jenomže film po půl hodině uhne jinam a už ho zajímá pouze ta postava, které jako jediné chybí jakákoliv výraznější interakce s ostatními. Závěrečný akt chtěl zřejmě docílit pocitu, že jde o vyvrcholení postupně narůstající nedůvěry mezi zoufalými lidmi, to by ale tvůrci nesměli prostředek filmu prospat.(31.8.2017)