Přicházejí v noci (festivalový název)

• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Horor / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2017, 91 min

Trey Edward Shults

Drew Daniels

Brian McOmber

“MUSÍME SI DÁVAT POZOR A NESMÍME BÝT SENTIMENTÁLNÍ“... /// Barák v lese. Tři obyvatelé (rodina)… a to prej bysme nevěřili, co se tam dá zažít zábavy. Třeba smrtící nákaza, lupiči… Chvíli je klid, pak zase vzruch… a i když je klid, působí to (a vo to se snažej…) znepokojivě (jako, že dobří lidé můžou zhebnout). Ale HLAVNĚ to celý je vo otázce důvěry a schopnosti učinit rozhodnutí. Víme, takovej Rick v tom má jasno, ale pro všechny ostatní si tvůrci vysosli TOHLE téma a převedli ho do hodiny a půl nízkorozpočťáku. Finále je dramatický, ale rozhodně to není zábava na takovou stopáž. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Kamkoliv se podívám, všude nákaza. 2.) The Walking Dead jsou moc dlouhý. 3.) Thx za titule „200kg“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(8.12.2017)

Máte nouzi o horory, které vlastně popírají svůj žánr a místo strašení sází na psychologickou hru s divákem, mrazivou tíživou atmosféru a kvalitní herecké výkony s minimem dialogů? Tak zkuste divácky nepřívětivý psychologický thriller zprostředkovávající strach a ladně schovanou zombie pohromu daleko za rozlehlými lesy, kde se ústřední rodinka snaží za všech okolností přežít. Scénáristicky nedodělaný, avšak atmosféricky tíživý snímek. Strach už dlouho nebyl tak hmatatelný. 7/10 Mou kompletní recenzi si můžete přečíst na webu Filmový Guru.(12.9.2017)

Tohle se docela povedlo. Sice žádnej horor, ale mysteriózní drama to ano. Ta epidemie mohla být trochu hustější, přelidněnější, tím pádem i víc akce, ale tou komorností to vlastně splnilo účel, přemýšlet, jestli důvěřovat nebo ne, bejt v napětí, kdy a jak se to zvrtne. Samozřejmě, výhrady a přání by se našly, ale dokázalo si mě to udržet až do konce, a i když konec byl relativně průhlednej, tak vyloženě nezklamal. Škoda, že tam nebylo nějaký vysvětlení o původu, nebo pár flashbacků, ale to už by nebyl film na 90 minut.(5.12.2017)

• sniper18

Lákavý názov, slušné obsadenie, môj obľúbený žáner a v neposlednom rade aj dobre zvládnutá kampaň v podobe tajomných ukážok sa postarali o to, aby som sa na It comes at night celkom tešil, ale nakoniec ani nebolo načo. Ale film celkovo nie je ani tak zlý, ako skôr zbytočný a hlavne ma úprimne naštval. Rád pozerávam tieto komorné postapokalyptické filmy, ktoré si vystačia s minimum postavami a lokáciami, nepotrebujem tu žiadnu výraznú akciu a ani dostatok informácií, v realite by sa k bežným ľuďom tiež nedostali a v tomto prípade sa film navyše prikláňa k hororu, čo je opäť len plus, ale čo z toho, keď tu absolútne nič nie je. Po tých lákavých ukážkach som sa tešil na to, čo sa za tými atmosférickými sekvenciami ukrýva, aby som nakoniec zistil, že vôbec nič. Toto bol teda úder pod pás. A pritom spočiatku to vyzerá nádejne, postavy si ma celkom získali, správajú sa uveriteľne a rozumne a nechýbajú ani nejaké tie atmosférické sekvencie, ale všetko sú to len nikam nevedúce sny jednej z postáv a tak film sa vôbec nemá o čo oprieť. A tak už po chvíli mi bolo jasné, že z tohto nič výraznejšie zaujímavé nebude, film si len tak plynie a aj to, čo sa nakoniec ukáže ako najdôležitejšie, teda paranoia a nedôvera tu majú málo priestoru a hlavne niečo podobné sa už dalo vidieť nespočetnekrát a hlavne omnoho lepšie. V rámci obsadenia vyniká hlavne Joel Edgerton a otec druhej rodiny, zvyšok až na postavu syna nakoniec nemá moc priestoru a práve on ma tu zo všetkých nudil najviac. O nejakej akcii sa tu tiež moc hovoriť nedá, dve kratučké sekvencie, ktoré tiež nenadchnú. Režijne to inak nie je vôbec zlé, vizuálna stránka je kvalitná a atmosféra tiež, ale čo z toho, keď nemá čo podporiť. Takže It comes at night síce ponúkne pekný vizuál, atmosféru a solídne herecké výkony, ale čo z toho, keď scenár nemá čím zaujať a tá klamlivá kampaň ma núti hodnotiť podpriemerne, jednoducho ma to vôbec nebavilo. 46%(2.9.2017)

Určitě jedna z nejlepších záležitostí, kterou nám rok 2017 zatim přinesl.. myslim si, že takhle nějak by to mělo vypadat.. zajímavej začátek, kterej hned diváka přinutí přemejšlet a vtáhne ho do děje, povedená kamera, povedená atmosféra a děsivá hudba, ale jenom tu vlastně nebylo nic vysvětleno, takže kvůli tomu nemůžu dát plnej počet..(16.9.2017)

• - Premiéra filmu proběhla 29. dubna 2017 na Filmovém festivalu Overlook. (Polgedney)