poster

Život a doba soudce Roye Beana

 • anglický

  The Life and Times of Judge Roy Bean

 • slovenský

  Život a doba sudcu Roya Beana

Komedie / Western / Romantický

USA, 1972, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • aLPaC
  ***

  John Huston byl vynikající režisér, o tom není sporu, ale jak v tomto, tak i například v dobře hodnoceném Prizzi's Honor jsem tomu prostě nepřišel nachuť. Ano, hodně netradiční a celkem zábavný western (hlavně když je v záběrech medvěd). Proti Newmanovi nemůžu nic říct, ten byl skvělý a v závěru mě potěšila Ava Gardner, ale bylo to až příliš dlouhé se spoustou hluchých míst.(17.8.2011)

 • Han22
  ***

  Mám rád westerny, ale ne všechny. Musí to být něco opravdu výjimečného, strhujícího a to tenhle film nebyl. Chvílemi nostalgický, chvílemi komediální, chvílemi převelice nudný, ve finále přehnaný a nesmyslný. Soudce Bean mi přišel spíše jako samozvaný diktátor než jako představitel spravelnosti, onen "zlý" právník jako člověk, který od začátku byl v podstatě v právu. Zajímavých postav (kněz v podaní Antonhy Perkinse se režisér hned zbavil), nevím, tomuhle filmu prostě něco chybělo.(23.1.2009)

 • Historik
  *****

  Nostalgické ohlédnutí za "starým dobrým Divokým západem" natočené s bravurní lehkostí a nadhledem. "Chtěli jsme přepadnout rychlík, ale ujel nám a cestující po nás ještě stříleli z oken. V těchhle dobách není lehké se uživit." Tento film jsem viděl několikrát a pustím si ho zase. "Za Texas a slečnu Lilley."(11.4.2011)

 • mi-ib
  **

  "Že se trochu nestydíš hádat se s medvědem." Pro mne velké zklamání. Čekal jsem, že se zasměju mnohem více. Vlastně jsem se skoro nezasmál. Čekal jsem nějakou podobnou krávovinku typu Podivné dědictví. Jenže tohle je krávovina v tom špatném slova smyslu. Příběh mi přijde totálně banální a bez napětí. Prostě už jsem to chtěl jen dokoukat, což se kupodivu celkem dalo. Jsou tam i světlé momenty, ale pointa jakási žádná.(16.7.2011)

 • RHK
  ***

  Poněkud rozvláčná westernová komedie s charismatickým Paulem Newmanem v titulní roli. SPOILER: Psanec Roy Bean vstoupí v Texasu na západ od řeky Pecos do putyky s tlustou prostitutkou koupající se v malé vaně, ale místo očekávaného doušku whisky je okraden místní sebrankou a lynčován tažením na koni. Zachrání jej až anděl v podobě mexické krásky (Victoria Principal). Vystřílí všechny lumpy a pak se sám jmenuje soudcem pro celou oblast, hřbitov se rozrůstá. Zajímavé scény: Po poškrabání plakátu milované pěvkyně Langtry medvědem soudce Bean řve zblízka na medvěda a medvěd mu řevem oplácí; později zase přijíždí na koni albín Zloduch Bob (představte si mnicha Silase zkříženého s fotbalistou Pavlem Nedvědem) a je zabit sice v sebeobraně, zato bez šance zezadu puškou soudcem Beanem (kamera přiblíží na díru velikosti menšího míče v Bobově břiše). Trailer: http://www.sms.cz/film/zivot_a_doba_soudce_roy_beana/ukazka(4.4.2009)

 • - Skladba "Marmalade, Molasses and Honey", která ve snímku zazní, byla nominována v roce 1973 jak na Golden globe adward, tak na Oscara jako Nejlepší originální song. (Terva)

 • - První filmová role Victorie Principalové a Steva Kanalyho. Oba později proslavil seriál "Dallas" (1978). (džanik)

 • - Victoria Principal byla v roce 1973 za svůj výkon nominována na cenu Golden globe award v kategorii Objev roku. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace