Reklama

Reklama

Náhodně objevený seznam s jedenácti jmény skrývá nějaké hrůzné tajemství. Válečný veterán a úspěšný spisovatel Adrian Messenger jej předá příteli z MI5 Anthony Gethrynovi s prosbou, aby vypátral jejich osudy. Gethryn souhlasí, ovšem nevěnuje seznamu mnoho pozornosti. Až po záhadné letecké katastrofě, ve které zahyne i jeho kamarád Messenger, se na případ vrhne a zjišťuje, že na seznamu jsou jména válečných veteránů z Barmy, kteří v posledních letech všichni zemřeli za nevysvětlitelných okolností. (North Video)

(více)

Recenze (31)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Starý, poctivý krimi thriller s mysteriózním nádechem. Příběh je sám o sobě vcelku poutavý a zajímavý, snímek si drží určitou tajuplnou atmosféru a zamaskování hvězdných herců je rovněž povedeným krokem tvůrců. Je sice jednoznačně poznat, které postavy jsou maskované, avšak který z herců pod maskou je, to už je spíše tipovačka. Naštěstí se vše na konci vyjasní. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Kirk Douglas v rozsahem menší, ale velice efektní roli muže, který se pomocí důkladných masek vydává asi za pět dalších lidí. Aby toho nebylo málo, mimikry nosí i několik velkých herců v malých rolích a jejich totožnost vyjde najevo až na samém konci. Velká škoda, že jsem tento film neviděl v dětství. Možná bych ho dodnes ze sentimentálních důvodů nadhodnocoval jako třeba Fantomase. :-) Na druhé straně - čím by byl Fantomas bez humoru? Seznamem Adriana Messengera, obávám se. Masky sice mění herce k nepoznání, ale zároveň je až příliš zjevně odlišují od nemaskovaných herců, takže celý ten "gimmick", spočívající v přemýšlení, kdo ze slavných hostujících hvězd hraje v utajení, už od začátku kulhá na obě nohy. Horší ale je, že tyto mimikry zabírají dohromady asi 20-30 procent filmu, kdežto ve zbytku se jen velice zdlouhavě a často nezajímavě tlachá u stolu. Vyšetřovatel George C. Scott obvykle popisuje jiným postavám něco, co jsme předtím na vlastní oči viděli, nebo co naopak teprve uvidíme. Takže výsledkem je trochu nepochopitelně scenáristicky odbytý a režijně neohrabaný film s nádhernou kamerou a maskami, který přímo volá po pečlivějším remaku. 50% ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Dramaticky deklamující hlavní hrdina je na hraně parodie, stejně jako dialogy nebo pointy, na komedii je tu ale úmyslného humoru tuze málo, nehledě na to, že ten nejočekávanější finální převlekový vtip vyzní v dnešní době už úplně naprázdno. Veškeré zásluhy tak jdou na vrub Kirka Douglase a jeho chlapského pohledu, kterým klidně i v jediné scéně (u klavíru) dokáže rozhýbat, možná až rozbořit veškerá očekávání a okolní šeď. Zbylý děj i postavy jsou ale jak z té nejočtenější paperbackové frašky. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Sympatická hříčka - během jejího sledování jsem se nemohl rozhodnout, ale pak přišel "odmaskovací závěr" a rázem mi bylo jasné, že to John Huston nemyslel nijak vážně. Ostatně ještě aby ano, s tak chabým scénářem. Režijně (i díky krásné kameře) je to zvládnuté na jedničku, herecky jakbysmet, a to, že herci obalení latexovými maskami byli od ostatních na první pohled rozpoznatelní, mi nevadilo, spíše naopak. ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"IT'S SO PREPOSTEROUS THAT I CAN'T BELIEVE THAT MY SUSPICIONS MAKE ANY SENSE." ----------- Drobný film s obsadením na míle vzdialených od drobného. Kirk Douglas a George C. Scott sú masívnym hlavným jedlom pri večeri, ktorá je vlastne celá o maličkých dezertných jednohubkách. Cameá od vtedajších najväčších hviezd sú na každom rohu. Treba však pripustiť ich značne nevyužitý potenciál, keďže zápletka filmu v podstate bránila jeho využitiu. Aj napriek tomu sa ale jedná o kvalitnú detektívku s premysleným dejom, pri ktorej by som sa musel baviť o trochu viac, aby dostala odo mňa štyri hviezdy. ()

Galerie (41)

Reklama

Reklama