Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Antonio (José Luis López Vázquez) je velmi bohatý průmyslník, který měl autonehodu. Když přijde k sobě, je imobilní a vůbec netuší, kdo je a kolik má peněz. Antoniova ztracená paměť se stává také terčem útoků jeho chamtivých příbuzných, neboť jen on znal číslo tajného švýcarského konta, a blokuje tak rodinný kapitál. Pokusy o navrácení Antoniovy paměti jsou pak zdrojem četných tragikomických situací. (drSova)

(více)

Recenze (7)

Flego 

všechny recenze uživatele

Nie som nadšeným prívržencom Saurovej tvorby, ale z jeho filmografie sa dajú vybrať zaujímavé snímky, ktoré stoja za pozornosť ( Anna a vlci ). V tomto prípade je úžasné sledovať vynaliezavosť chamtivých príbuzných, ktorí sa snažia dostať k peniazom rôznymi fintami. Režisér používa vlastné výrazové prostriedky a určite neprekračujú únosnosť, za ktorú by nešiel priemerný divák. Ak by však chcel niekto sledovať tento film vzhľadom k názvu z nesprávneho dôvodu, bude určite sklamaný. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Bohužial, nezahliadol som tam ani jednu (!) tragikomickú situáciu, ale naopak, zaujímalo by ma, kde ste všetci zohnali to hulenie, kedˇ ste tomu vypiekli poniektorí až 5 (!!) hviezdičiek ?! ()

Reklama

radektejkal 

všechny recenze uživatele

V aranjeuzských zahradách je možné se uzdravovat, dohánět zanedbané, ale také se vžít do Clyda Griffithse (z Dreiserovy "Americké tragedie"); pro mě asi nejsilnější moment. Dalším silným momentem je skutečnost, že Antonio vidí všechny podvody, které používají jeho rodinní příslušníci (a nejen vždy ke svému vlastnímu prospěchu), ale už si to nedovede srovnat v hlavě - a hlava, to je přece jeho nejdůležitější orgán, o který celý film bojuje. Afázie je sice to nejhorší, co mohlo zrovna jeho potkat, a co ho definitivně vyřadilo z profesního života (viz schůze představenstva), ale také tím dostal novou šanci, právě z takových svazků se vymanit a začít znovu a začít jinak. Závěr filmu je na prvý pohled šokantní (tedy saurovský), z druhého pohledu však opět nabízí několik řešení a východisek... ()

djbarrel 

všechny recenze uživatele

"Pokusy o navrácení Antoniovy paměti jsou pak zdrojem četných tragikomických situací." - A kde jako ty situace byly ? Vždyť to byla slátanina na entou ... Pár scén, alespoň zpočátku působilo zajímavě, ale jak se film odvíjel dál, přestal být zajímavý, ale prakticky jen opakující se a nudný. Film jsem sice dokoukal ve zdraví, ale ten konec s mým zdravím dost zamával, takovou tečku za filmem jsem si nepředstavoval ani v céčkové parodii. 35 % ()

kobejn 

všechny recenze uživatele

Typický Saura - mozaika snů, halucinací, představ, asociací podvědomí, reality, symboliky, vše v nádherném hypnotickém tempu a luxusním vizuálním balení - děj druhotný, prvotní je právě ten surreálný mix, kdy má člověk pocit, že nesleduje film, ale vlastní proud podvědomí...respektive asociativní režijní Saurova metoda aktivizuje divákovo vlastní vědomí a podvědomí, které pluje na své vlně spolu s filmovým dějem... ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama