poster

Sex noci svatojánské

 • český

  Sexuální komedie noci svatojánské

 • český

  Erotická komedie noci svatojánské

 • anglický

  A Midsummer Night's Sex Comedy

 • slovenský

  Sex noci svätojánskej

Komedie

USA, 1982, 88 min

Režie:

Woody Allen

Scénář:

Woody Allen

Kamera:

Gordon Willis

Producenti:

Robert Greenhut

Střih:

Susan E. Morse

Scénografie:

Mel Bourne

Kostýmy:

Santo Loquasto
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ****

  Velice milý, přímo snad až roztomilý film. Lechtivý a vtipný tak akorát, senzačně zahraný (Julie Hagerty je naprosto kouzelná bytost). A dokonce mi ani nevadila absence jazzu, neboť Woody Allen veškerou hudbu tentokrát vycucal z Mendelssohna Bartholdyho. Co mě bavilo stejně jako spousta fórů a fórků, byly neustálé hrátky s kamerou a jejími dlouhými záběry.(21.8.2013)

 • eraserhead666
  ***

  "Je to odporné!" "Jak to může být odporné, když jsem se ještě nesvlékl?" Lidé jsou ve své předstírané morálce tak směšní a malicherní. Natolik, až to v Allenově podání není prakticky vůbec humorné, spíše tak nějak podivně zvláštně romanticky dramatické. Pro mě rozhodně vůbec ne komedie ale smutné drama. Leč výborně herecky obsazené.(8.1.2016)

 • sud
  ****

  Odlehlá farma, krásný letní víkend, tři muži, tři ženy. To je základ povedené komedie, inspirované dílem Williama Shakespeara a filmem "Úsměvy letní noci" Ingmara Bergmana. Míchání párů, podezřívání z nevěry, zálety, nečakené rozuzlení, no typický Shakespeare. Komornost příběhu, postavy propracované do hloubky, typický Bergman. A hádejte jak to může dopadnout, když se do něčeho takového pustí Woody Allen. On Shakespeara ani Bergmana neparoduje, on vytvořil film v podobném stylu a ukázal jak si obou váží a vzdává jim tímto hold. Typických Allenovských hlášek je dost ("Ach, ten nadutec."-"Zítra z ní bude paní Nadutcová"), stejně tak situačního humoru. Za zmínku stojí též hudba Felixe Mendelssohna Bartholdyho. Woody Allen mě opět nezklamal.(5.11.2005)

 • Tosim
  ****

  -SLEDUJU VÁS UŽ ČTRNÁCT DNÍ. -JSEM TADY JEN DVA DNY. -PROSÍM, PŘIPUSŤ, ŽE EXISTUJE I JINÝ SVĚT, NEBO SE ROZBREČÍM. -V PODOBNÉ SÍTI JSEM O TO PŘIŠLA. CHCE TO JEN UDRŽET BALANC. -PŘI MILOVÁNÍ SE TOHO O SOBĚ ČLOVĚK HODNĚ DOZVÍ. -MANŽELSTVÍ JE HROB NADĚJÍ. -PROBOHA, ON ZPÍVÁ OTČENÁŠ, OSLEPNEME! -NEJHORŠÍ JSOU NEVYUŽITÉ ŠANCE. Tohle by se mělo tesat.(1.11.2005)

 • venca163
  ****

  Oceňuju, že tady Woody neni ten klasickej magor. A má to docela příjemný kličky ve vývoji příběhu a příjemnou myšlenku (jestli se to tak dá nazvat =)). Frekvence fórků je ale o něco slabší, než Woody dokázal jinde, že umí. PS: Ve filmu adorovaná Mia Farrow byla z těch holek zrovna nejošklivější. (75%)(9.8.2014)

 • - Jde o první film, ve kterém hraje Woody Allen řadovou postavu. Ve svých předešlých filmech buď hrál vždy hlavní roli, nebo se v nich neobjevil vůbec. (don corleone)

 • - Film byl inspirován snímkem Sommarnattens leende (1955) od Ingmara Bergmana. (don corleone)

 • - Postavu Ariel napsal Woody Allen pro Diane Keaton ta se ale nemohla natáčení zúčastnit kvůli jiným pracovním povinnostem. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace