Sex noci svatojánské

Scénografie:

Mel Bourne

Kostýmy:

Santo Loquasto

Velice milý, přímo snad až roztomilý film. Lechtivý a vtipný tak akorát, senzačně zahraný (Julie Hagerty je naprosto kouzelná bytost). A dokonce mi ani nevadila absence jazzu, neboť Woody Allen veškerou hudbu tentokrát vycucal z Mendelssohna Bartholdyho. Co mě bavilo stejně jako spousta fórů a fórků, byly neustálé hrátky s kamerou a jejími dlouhými záběry.(21.8.2013)

"Je to odporné!" "Jak to může být odporné, když jsem se ještě nesvlékl?" Lidé jsou ve své předstírané morálce tak směšní a malicherní. Natolik, až to v Allenově podání není prakticky vůbec humorné, spíše tak nějak podivně zvláštně romanticky dramatické. Pro mě rozhodně vůbec ne komedie ale smutné drama. Leč výborně herecky obsazené.(8.1.2016)

Odlehlá farma, krásný letní víkend, tři muži, tři ženy. To je základ povedené komedie, inspirované dílem Williama Shakespeara a filmem "Úsměvy letní noci" Ingmara Bergmana. Míchání párů, podezřívání z nevěry, zálety, nečakené rozuzlení, no typický Shakespeare. Komornost příběhu, postavy propracované do hloubky, typický Bergman. A hádejte jak to může dopadnout, když se do něčeho takového pustí Woody Allen. On Shakespeara ani Bergmana neparoduje, on vytvořil film v podobném stylu a ukázal jak si obou váží a vzdává jim tímto hold. Typických Allenovských hlášek je dost ("Ach, ten nadutec."-"Zítra z ní bude paní Nadutcová"), stejně tak situačního humoru. Za zmínku stojí též hudba Felixe Mendelssohna Bartholdyho. Woody Allen mě opět nezklamal.(5.11.2005)

-SLEDUJU VÁS UŽ ČTRNÁCT DNÍ. -JSEM TADY JEN DVA DNY. -PROSÍM, PŘIPUSŤ, ŽE EXISTUJE I JINÝ SVĚT, NEBO SE ROZBREČÍM. -V PODOBNÉ SÍTI JSEM O TO PŘIŠLA. CHCE TO JEN UDRŽET BALANC. -PŘI MILOVÁNÍ SE TOHO O SOBĚ ČLOVĚK HODNĚ DOZVÍ. -MANŽELSTVÍ JE HROB NADĚJÍ. -PROBOHA, ON ZPÍVÁ OTČENÁŠ, OSLEPNEME! -NEJHORŠÍ JSOU NEVYUŽITÉ ŠANCE. Tohle by se mělo tesat.(1.11.2005)

Oceňuju, že tady Woody neni ten klasickej magor. A má to docela příjemný kličky ve vývoji příběhu a příjemnou myšlenku (jestli se to tak dá nazvat =)). Frekvence fórků je ale o něco slabší, než Woody dokázal jinde, že umí. PS: Ve filmu adorovaná Mia Farrow byla z těch holek zrovna nejošklivější. (75%)(9.8.2014)

• - Jde o první film, ve kterém hraje Woody Allen řadovou postavu. Ve svých předešlých filmech buď hrál vždy hlavní roli, nebo se v nich neobjevil vůbec. (don corleone)

• - Film byl inspirován snímkem Sommarnattens leende (1955) od Ingmara Bergmana. (don corleone)

• - Postavu Ariel napsal Woody Allen pro Diane Keaton ta se ale nemohla natáčení zúčastnit kvůli jiným pracovním povinnostem. (don corleone)