Svobodu ducha těžko zavřít do klece. Blažené bytosti jsou po milostném příběhu Milenci a po erotickém dramatu To je mé tělo posledním dílem Volné trilogie, přesněji Trilogie svobody, kterou natočil režisér, producent, scenárista a herec Jean-Marc Barr. Tématem filmu Blažené bytosti je svoboda ducha.
„Bezelstný" mladík Maxim se po útěku z blázince seznámí s americkým podnikatelem Jackem, který je typickým produktem své profese a doby. Jack ho zaměstná jako tlumočníka, ale netuší, jak „přímý" je jeho nový přítel. Maxim zkazí Jackovi velmi důležité jednání a snaží se mu vysvětlit, že někteří lidé, se kterými se stýká, nejsou dobří ani upřímní. Místo psychoanalytika a uklidňujících prášků odjede Jack s Maximem do Indie, kde chce Maxim vyhledat ošetřovatelku Justine, kterou miluje. Jackovi se otvírá nový svět. (Česká televize)

Slarque

Není to tak příšerné jako To je mé tělo, ale rozhodně to není ani dobrý film. Režisérská dvojice není ani průměrná, ale jako scénáristé jsou doslova strašní: nevěrohodné postavy, papírem šustící dialogy a bezradný závěr – takhle si představují komedii? ()

Skip

Chvílemi jsem se trochu bavil, chvílemi nudil, ale celkově jsem to přečkal bez větší újmy. Ono to nebylo ve své podstatě úplně špatné, ale hlavně to působilo tak strašně zoufale, jako by se tvůrci do něčeho vrhli a najednou nevěděli, co s tím, a tak to nějak patlali a patlali, až to spatlali dohromady. ()

Radiq

No, byl to takovej malej šit. Celej film jsem čekal, co se z toho vyloupne a ono se nic nevylouplo. Resp. vylouplo, ale blbě. Aspoň pro mě. ()

LadyDevil

Skvělá ulítlost na pohodu,ale zároveň na zamyšlení...přátelství mez Maximem a Jackem je tu prostě nádherný a jejich "cesta za poznáním" nemá chybu...jelikož se často a ráda cítím jako blažená bytost a je to pro mě v životě hodně důleživý, tenhle film pro mě má velký význam - jsou tady totiž nádherně ukázány hodnoty...a to je, oč tu běží...:-) ()

Yossarrian

Rozhodne nejlepsi Barruv pocin z trilogiie...Maxim byl okouzlujicí a vtipny...Barr stal tak trochu stranou a mozna proto je tento film, podle meho nazoru, velmi dobry... ()