The Animals Film

Velká Británie, 1981, 130 min (Director's Cut: 120 min)

Použité zábery, ktoré neboli nikde predtým zverejnené, ukazujú týranie zvierat v rôznych zárobkových oblastiach – veľkochovy, zábavné predstavenia, vedecký a vojenský výskum, ale aj nezmyselné trápenie domácich miláčikov a pod. Ľudská vlastnosť ovládať iných nie je len náhodná, alebo osobná, ale je súčasťou našej organizovanej spoločnosti, spolu s farmaceutickými firmami, vládnymi strediskami, vedcami, vojenskými autoritami, farmármi či univerzitnými výskumnými laboratóriami. Jednoducho povedané, všetko pre svoje sebecké ciele, pre peniaze a pre prestíž. (whack)

whack

Film má dve verzie – pôvodnú a DVD reedíciu z roku 2007. Približuje utrpenie zvierat v rôznych zárobkových oblastiach, ale aj rozširujúce sa hnutie za oslobodenie zvierat. Je to dôležitý film, ktorý by mal každý vidieť! Podobný film: Hidden Crimes. ()

Khalesi

Pozrime sa do zrkadla. Tak aký je vlastne v realite vzťah ľudí k zvieratám. Dokážeme im upierať slobodu a to aj po celý ich krátky život, oddeliť od matiek hneď po narodení, trápiť ich hladom a nedostatkom vody, tej najpodstatnejšej a ešte stále najprístupnejšej látky, ktorú všetci potrebujeme k životu. Sme schopní ich vláčiť celé dni v nekonečných a nezmyselných transportoch, aplikovať im do očí a do krvi, či iných častí tela chemikálie, čistiace prostriedky a kozmetiku. Sťahovať ich za živa z kože, alebo do nich rezať bez akejkoľvek anestézie a ešte s úsmevom na tvári. Vieme ich vraždiť vo vzduchu, na zemi aj vo vode. Sme skutočne nekonečne vynaliezaví ak sa jedná o týranie bezbranných bytostí. Prečo to robíme? Pre naše pobavenie predsa, alebo pre naplnenie našich žalúdkov ich zmrzačenými a chorými telami, pre módu, kozmetiku, či v mene akejsi pochybnej vedy! Vojenské výskumy, operácie, testy radiácie a najhoršia a najbeštiálnejšia vivisekcia! V akom to žijeme nenormálnom a pochybnom svete, ak tí, ktorí vraždia a týrajú-chodia vysmiati a s odkrytými tvárami bez akéhokoľvek strachu, a tí, ktorí zachraňujú a pomáhajú sa musia maskovať a sú prenasledovaní, označovaní za teroristov a trestne stíhaní... Tak toto je naše maximum? Bravo, človek inteligentný! Toto všetko si dokázal! ()