Kai a Gerda (TV film)

Snehová kráľovná

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční

Velká Británie / USA / Kanada, 2002, 173 min

• lekr

Další zrůdný rádoby pohádkový počin který než pohádkově působí hlavně ze úvodní scény, kde kamera "zajede" sněhové královně přímo do oka, spíše hororově než pohádkově. Dále nablblý scénář a neodmyslitelná kýčovitost. Nechápu že se do něčeho takového nechala taková kapacita jako Bridget Fonda vůbec obsadit. jedna hvězdička za fajn méďu který ale tohle fiasko nezachrání...(4.11.2009)

Filmu snehová kráľovná sa nedá odoprieť, že má isté čaro...rozdelený na dve časti, pričom tie dve časti sa od seba tak neuveriteľne odlišujú...Prvá časť, neuveriteľne vydarená, jemné iskrenie medzi hlavnými postavami a istá dávka tajomna...všetko sa skomplikuje príchodom snehovej kráľovnej a nie práve najoptimistickejší koniec všetko celkom v reálnej rovine...Druhá časť, tak pri nej sa nechal režisér tošku uniesť...hýri farbami a realite je už na míle vzdialená, ústredný motív lásky je potlačený tým, aké príhody a akých ľudí Gerda stretáva...avšak záver filmu sa mi veľmi páči - hlavne ten kráľovsko-medvedí...A takže prvá časť si zaslúži ***** a tá druhá ***... za výsledné hodnotenie vďačíme mojej milovanej matematike:-))(21.12.2007)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +slušná úroveň technického zpracování, zajímavý začítek i konec -celkově děj/// Nemám rád Andersena a jeho pohádky. Tedy neříkám, že to je špatný pohádkář. Ale ty jeho pohádky i ve filmovém přepisu jsou tak depresivní až je z toho člověku špatně. Byl to krásný příběh, ale nebylo to nic pro mě./// Celkem 62%///(11.1.2008)

Snehová kráľovná patrí medzi obľúbené rozprávky môjho detstva, z ktorého si ešte stále pamätám zopár nezabudnuteľných scén zo starého animovaného spracovania. Táto filmová podoba ma taktiež celkom bavila, aj keď s niekoľkými výhradami. Niektoré scény a špeciálne efekty mi pripadali dosť nezvládnuté, miestami až amatérske. Ale som rád, že celý koncept bol takto pekne zachovaný a prezentácia bola podľa mňa dosť príjemná. Za iných okolnosti by to asi nebolo na čisté 4 hviezdičky, ale keďže tento príbeh patrí medzi moje srdcovky, tak aj to moje hodnotenie je trochu nadnesené. No rozhodne som si rád pripomenul prostredníctvom tohto filmového spracovania moje staré dobré detské časy.(24.9.2014)

Kvůli úžasné Bridget Fondy, jejíž Sněhová královna mě naprosto strhla. Zkombinovat dojemnost, krásu, zlobu a potlačovanou frustraci dokázala takovým způsobem, až mi její postava brala dech. Film se hodně liší od původní pohádky, ale což, každý má svou představu o deprimující atmosféře a podobě Andersonovy Sněhové královny - myšlenka zůstala. Pohádky tu jsou od toho, abychom si mnohé domysleli sami. Mě tato verze nikterak neurazila, ba naopak: hudba, jakoby ji složili Massive Attack, filmu pomohla si vytvořit osobité kouzlo a absence křišťálového paláce a saní taženými bělouši dala filmu nádech bezčasovosti. Souhlasím, že pohádka byla zdlouhavá, ale já osobně si užívala napětí, které scénu zahalilo, kdykoliv Sněhová královna vstoupila na scénu.(7.7.2005)