Kai a Gerda (TV film)

Snow Queen

Snehová kráľovná

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční

Velká Británie / USA / Kanada, 2002, 180 min

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +slušná úroveň technického zpracování, zajímavý začítek i konec -celkově děj/// Nemám rád Andersena a jeho pohádky. Tedy neříkám, že to je špatný pohádkář. Ale ty jeho pohádky i ve filmovém přepisu jsou tak depresivní až je z toho člověku špatně. Byl to krásný příběh, ale nebylo to nic pro mě./// Celkem 62%///(11.1.2008)

• ainny

Sliby se maj plnit o Vánocích a já slíbila, že se o Adventu na tuhle pohádku podívám. Vydržela jsem oba dva díly, ale... Andersena jsem hledala marně a kdyby to sám mistr pohádkář mohl vidět, tak by si říkal jména sedí, ale ten děj. Ten děj... Napsal jsem to, nenapsal jsem to... I když nadávám, tak to že je to volná adaptace bych ještě přežila. Ale co se mi vůbec nelíbilo byly herecké výkony. Většině postav jsem jejich role prostě nevěřila. Přišlo mi to jako kdybych šla na venkovské představení amatérského divadla. Tam bych to ale rozdýchala, u filmu ani omylem,(16.12.2011)

• Chip89

Zpracováním jsem absolutně zklamaná. Viděla jsem jako dítě jiné zpracování ( už nevím jaké) a vím, že to se mi líbilo. Tohle jsem si pustila jako vzpomínku na dětství. A byla jsem opravdu nešťastná. Jediné hezké, co zde bylo, byla sněhová královna. Jinak skoro tři hodiny nepředstavitelné nudy. Zbytečně dlouhé.Tak dlouhé, že u toho žádné dítě nikdy nemůže vydržet. Zbytečně překombinované až to není hezké.... Prostě totální zklamání....(11.2.2013)

• DaViD´82

Nudná a neskutečně zbytečně dlouhá pohádka s televizní výpravou, nesympatickými dětskými hrdiny a divnou režií. Prostě typický výsledek produkce Hallmarku. Z nádherné Andersenovy pohádky v této adaptaci mnoho kouzla bohužel nezbylo. Jediným jakžtakž světlým momentem je Bridgit Fonda, ale ani ona nemá šanci utáhnout unylé a pomalu ubíhající tří hodinovou stopáž.(24.1.2007)

• annihilation

Nápad zfilmovat Andersenovu krásnou pohádku nekonvenčním způsobem mi přišel dobrý. Hlavně to, že Kay a Gerda zde nejsou zobrazeni jako děti a jiskření právě mezi Kayem a Sněhovou královnou tak dává zpracování novou energii a myšlenku. Ale jak tomu bývá, ten dobrý nápad ztroskotává kvůli spoustě romantických klišé, nedostatečnému zapracování velmi rozmanitých motivů (která kniha nabízí na stříbrném podnosu) a také kvůli zbytečné roztahanosti. A je to velká škoda, jelikož z takového nápaditého příběhu by se dalo vytěžit mnohem více..(5.7.2013)