Kai a Gerda (TV film)

Snow Queen

Snehová kráľovná

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční

Velká Británie / USA / Kanada, 2002, 173 min

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +slušná úroveň technického zpracování, zajímavý začítek i konec -celkově děj/// Nemám rád Andersena a jeho pohádky. Tedy neříkám, že to je špatný pohádkář. Ale ty jeho pohádky i ve filmovém přepisu jsou tak depresivní až je z toho člověku špatně. Byl to krásný příběh, ale nebylo to nic pro mě./// Celkem 62%///(11.1.2008)

Tato adaptace se mi docela líbila, možná proto, že s Andersenem nemá nic společného. Jednou možná v jeho divných nelogických ponurých a nudných i pro děti pohádkách najdu zalíbení, zatím mi připadá, že ten pán vymyslel hromadu zajímavých témat a všechny zabil. Tahle hallmarková adaptace si sice hromadu věcí domysela, ale příjemným způsobem. Aby si tuto milou pohádku člověk užil, stačí se jen odprostit od nudné knižní předlohy.(29.4.2015)

• lekr

Další zrůdný rádoby pohádkový počin který než pohádkově působí hlavně ze úvodní scény, kde kamera "zajede" sněhové královně přímo do oka, spíše hororově než pohádkově. Dále nablblý scénář a neodmyslitelná kýčovitost. Nechápu že se do něčeho takového nechala taková kapacita jako Bridget Fonda vůbec obsadit. jedna hvězdička za fajn méďu který ale tohle fiasko nezachrání...(4.11.2009)

Priznám sa,že som sledoval túto rozprávku iba jedným okom popri NETERKE.A urobil som dobre.Je to príšerne dlhé,je to boj s časom.Osobne by som to nedopozeral,bolo to nudné a vskutu nie príliš zaujímavé.A hlavne mi nesadla réžia.HOD:je za NETERKU!,PS:Na Andersenovky som asi už pristarí ;)(2.7.2013)

• drankeryth

Ohromne dlhy film od Hallmarku, kde sa to pomaly vlecie ako sopel z nosa:) Na moj vkus to bolo az prilis presladene, ale ved co sa aj da cakat od Hallmarku. Potulne putovanie mladej dievciny po krajine jari, leta a jesene bolo detske a dost nezazivne. Najlepsi bol ten medved v sneznej krajine, ktoreho Kay ucil korculovat. To uz bolo fakt uletene:) Co sa tyka efektov nebolo to nic moc a najlepsia vsuvka z celeho filmu bola ta spomienka od medveda, ked vysvetloval tu zahadu okolo zrkadla. Ten demon nevyzeral spatne, ako aj ten pribeh okolo neho. A co sa tyka samotnej kralovnej bola skor trapna a jej ovladanie utociacich cenculov boli nudne, ako aj jej nadradenost nad kazdym. Ani jej ladove muzeum mladikov uvaznenych v ladovych objatiach nedodali vo mne, ze by som ju mal respektovat. Velmi dlha stopaz tomuto filmu skor ublizila, akoby mu mala pomoct v rozvazovani deja ku konecnemu finale, ktore tiez nebolo napinave, ale skor spackane a urobene dost narychlo.(19.2.2012)