Kai a Gerda (TV film)

Snow Queen

Snehová kráľovná

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční

Velká Británie / USA / Kanada, 2002, 180 min

Jediný film, ktorý ma dokázal ako dieťa rozplakať. Pre mňa úžasný film, v ktorom je všetko čo má v správnej rozprávke byť. Láska, napätie, zlá kráľovná, krásna hlavná hrdinka, tajomná atmosféra a kúzelný soundtrack. Ako malý som zbožňoval druhú časť, príbeh je pre mňa oveľa silnejší než Andersenova predloha a aj keď som ako malý chlapec mal kopu kaziet, vždy som sa vracal len k pár z nich a Snehová kráľovná nahraná z ČT1 patrila medzi ne. Toto raz určite pustím svojim deťom :) Samozrejme má príbeh diery, ale mne pre mňa je to najlepšie spracovanie Snehovej kráľovnej už len preto, že z príbehu dospelého Kaia a Gerdy sa toho dá oveľa viac vytrieskať. PS: vyderaný český dabing, slovenský si zaslúži odpad! lebo zabíjal všetky emócie(4.2.2011)

• ainny

Sliby se maj plnit o Vánocích a já slíbila, že se o Adventu na tuhle pohádku podívám. Vydržela jsem oba dva díly, ale... Andersena jsem hledala marně a kdyby to sám mistr pohádkář mohl vidět, tak by si říkal jména sedí, ale ten děj. Ten děj... Napsal jsem to, nenapsal jsem to... I když nadávám, tak to že je to volná adaptace bych ještě přežila. Ale co se mi vůbec nelíbilo byly herecké výkony. Většině postav jsem jejich role prostě nevěřila. Přišlo mi to jako kdybych šla na venkovské představení amatérského divadla. Tam bych to ale rozdýchala, u filmu ani omylem,(16.12.2011)

• Chip89

Zpracováním jsem absolutně zklamaná. Viděla jsem jako dítě jiné zpracování ( už nevím jaké) a vím, že to se mi líbilo. Tohle jsem si pustila jako vzpomínku na dětství. A byla jsem opravdu nešťastná. Jediné hezké, co zde bylo, byla sněhová královna. Jinak skoro tři hodiny nepředstavitelné nudy. Zbytečně dlouhé.Tak dlouhé, že u toho žádné dítě nikdy nemůže vydržet. Zbytečně překombinované až to není hezké.... Prostě totální zklamání....(11.2.2013)

Krásná pohádka od Hanse Christiana Andersena má ukryté kouzlo asi v trochu jiné podobě než tahle pohádka, ale musíme myslet na to, že je to filmové zpracování a ty jsou vždy jiná a povětšinou se velice liší od knižních předloh. Navíc je to moderní dílo. A mně se to jako moderně upravená verze známé pohádky velice líbilo. Ledová královna na mne opravdu působila ledově. Krásné použití barev a efektů.(6.9.2010)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +slušná úroveň technického zpracování, zajímavý začítek i konec -celkově děj/// Nemám rád Andersena a jeho pohádky. Tedy neříkám, že to je špatný pohádkář. Ale ty jeho pohádky i ve filmovém přepisu jsou tak depresivní až je z toho člověku špatně. Byl to krásný příběh, ale nebylo to nic pro mě./// Celkem 62%///(11.1.2008)