Reklama

Reklama

Kai a Gerda

(TV film)
  • Česko Sněhová královna (více)

Obsahy(1)

Každý rok se ujme vlády nad týmto svetom. Jej bozky sú však príliš ľadové a zmrazia každú vášeň. Na tomto svete je však stále viac lásky ako nenávisti. Kay sa ocitne celkom v zajatí ľadu. Gerda sa ho vyberie hľadať. Láska v jej srdci by dokázala roztopiť každého. Nepozná, čo je to strach, pretože v jej srdci horí plameň odhodlania. A na tento plameň Snehová kráľovná tak ľahko nezabudne. Dvojdielna miniséria je modernou adaptáciou klasickej rozprávky H. Ch. Andersenea... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (61)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Mám ráda Andersenovy pohádky, člověk z nich chytí takovou úžasnou depku... A "Sněhová královna" není výjimkou, na čtenáře dýchne ponurá, melancholická atmosféra a je ztracen. Tato filmová adaptace bohužel nedokázala zprostředkovat patřičné dojmy, nedrží se literární předlohy, působí plytce a často nudí. V dětství jsem viděla jiný film podle této pohádky a oslovil (a zdeprimoval) mě mnohem, mnohem víc. Tohle je jen veledlouhý průměr s nezajímavými hrdiny, podruhé už ne. Hallmark umí lépe - např. "Merlin" je toho dokladem. 50% ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +slušná úroveň technického zpracování, zajímavý začítek i konec -celkově děj/// Nemám rád Andersena a jeho pohádky. Tedy neříkám, že to je špatný pohádkář. Ale ty jeho pohádky i ve filmovém přepisu jsou tak depresivní až je z toho člověku špatně. Byl to krásný příběh, ale nebylo to nic pro mě./// Celkem 62%/// ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Nudná a neskutečně zbytečně dlouhá pohádka s televizní výpravou, nesympatickými dětskými hrdiny a divnou režií. Prostě typický výsledek produkce Hallmarku. Z nádherné Andersenovy pohádky v této adaptaci mnoho kouzla bohužel nezbylo. Jediným jakžtakž světlým momentem je Bridgit Fonda, ale ani ona nemá šanci utáhnout unylé a pomalu ubíhající tří hodinovou stopáž. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Tohle že má být Andersen? Ten krutý, ledový, drsný, nemilosrdný, smutný, poetický a především ten nádherný největší pohádkář světa? To byl první dojem, jejž jsem si přece jenom postupně poopravil. Jedná se sice o inscenaci, která se nevyhýbá kupě modernizačních zásahů, ale na druhou stranu se občas mezi průměrnostmi objeví troška tajemna, kouzla a mysterióznosti, což by dle mě mělo být náplní všech Andersenových adaptací. ()

k212 

všechny recenze uživatele

Nemohu si pomoci, ale v tomto televizním dílku něco je. A to něco je psychologicky hutná atmosféra. Možná až přespříliš exponovaná, když to má být adaptace pohádky. Snad by se hodilo přirovnání psychologický horror a musím říci, že na dětskou populaci nemůže působit ani děj příliš optimisticky. Ale Andersen byl tak trochu zvláštní pohádkář - spíše pro dospělé. Taky na tom má zásluhu elektronická hudba, která mě chvílemi asociovala na Massive Attack a jejich depresivní rytmy a riffy. Ve výrobě atmosféry je tedy toto dílo velmi naprůměrné v záplavě televizních produktů - také díky kameře, výpravě, režii. Ovšem, co pokulhává jsou toporné tváře málo známých herců, tím ovšem nechci tvrdit, že koho neznám, ten není dobrý, ale v tomto případě ano. Po shlédnutí druhého dílu srážím na dvě (to už bylo trochu moc i na mou sentimentální duši). ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama