Charlie Partana, kmotřenec mafiánského vůdce, je nájemný vrah, který je zvyklý "odstraňovat všechny potíže rodiny Prizziů". Na rodinné svatbě se zamiluje do krásné Irene. Krátce poté dostane Charlie za úkol zlikvidovat pokladníka Maxe Hellera, který zpronevěřil mafiánské rodině Prizziů více než 700 000 dolarů. Zastřelí ho v garáži jeho domu a pak čeká na paní Hellerovou. Překvapeně zjistí, že je to Irene, která ho přesvědčí, aby ji nezabíjel. Charlie však musí najít chybějící peníze. Idylka zamilovaného muže skončí ve chvíli, když zjistí, že Irene, se kterou se oženil, je jeho kolegyní z branže. A když mají později zabít jeden druhého, je to už hotová manželská krize... (TV Nova)

jefff

Tak já tedy nadšení nesdílím. Prizziové jsou takové soft gangsterka bez valné zápletky, s kvalitním obsazením. Nicholson samozřejmě výborný. Humor mi nějak unikl a nenalezl jsem ho snad až do konce stopáže. Nějak mi to nesedlo. ()

giovanni3

Od tohoto filmu jsem očekával hodně skrze kvalitní herecké obsazení, tématiku a i zdejší hodnocení. Bohužel mne film moc nebavil a víc jak film o mafiánech mi tento snímek přišel, že je o lásce Itala a Irky v prostředí Italské mafie. Moc mafiánské práce tu nebylo a když tak tu bylo pár intrik (povětšinou od žen) a víc nic. Celkově zklamání, ale na 3z5 to je. ()

Sdoom

Docela zábavná gangsterská krimikomedie, která mohla být ještě lepší, kdyby ovšem nebyla trochu zbytečně překombinovaná. Méně je někdy více, a tady to platí stoprocentně. Nicméně herci jsou příjemní, nudit jsem se v průběhu nezačal, takže můžu dát pěkné 3 hvězdičky. (HDrip, orig.) ()

korndaddy

Po pravdě? Lehký zklamání tam bylo. Těžko říci. Má to 80 procent tak to asi dobrý bejt musí, ale upřímně řečeno já se nudil a ani povedenej výkon Jacka Nicholsona tomu nijak nepomohl. A Oscaru pro Anjelicu Huston se celkem divím. Vcelku tak 2,5 hvězdy. ()

klúčik

Výborný film. Rád si ho vždy pozriem, lebo je to dobrý scenár , výborne natočený a s výborným hereckým obsadením...85% ()

Wally

Kmotr je Kmotr...zajímavá klasika na kterou jsem se těšil, J. Nicholson je jako vždy výborný, ale zbytek je trošku nemastný neslaný.... ()

klukluka

Od myšlenky k realizaci v řádu vteřin, tady se ani zásadní věci neroztahovaly na minuty, natož na desítky minut. Proto to má tak úžasnej spád. Film, který nejde dostat z hlavy. Jakmile ho člověk jednou viděl, tak už si ho minimálně v hrubých obrysech zapamatuje málem navždy. ()

Zagros

Čest rodiny Prizziů byl film, který mi nesedl z mnoha důvodů. Ačkoliv byl složen ze zajímavých ingrediencí, tak na mě jako celek působil hodně mdle a nevyváženě. Už námět a kombinace žánrů se mi nelíbila. Humor do mafiánky proč ne, ale tady se to zkrátka nepovedlo. Slabý scénář, špatné vypointováno? Nevím, ale nebavil jsem se a vážná stránka mě také napnout nedokázala. Nesedl mi ani casting. Jack Nicholson jako mafián a navíc zamilovaný mě tentokrát nepřesvědčil a Kathleen Turnerová také ne. O jiskření mezi ní a Michalem Douglasem v jejich společných filmech si tenhle snímek mohl nechat jen zdát. Nakonec nechám jen velmi slabé tři hvězdy a to i proto, že už po pár dnech po filmu si mám problém vzpomenout, jak to vlastně dopadlo. ()

cab

Zamotany film z gangsterskeho prostredi plyne trosicku pomaleji a dramaticko-parodicky nadech alespon napomaha hlavnim akterum k excelentnim vykonum v rolich dvou najemnych vrahu, kteri po objeveni vzajemnych citu zjisti, ze byli najati na zabiti jeden druheho. Jak se z tehle bryndy dostanou? 60% ()

dopita

Na to že v tom měl bejt humor jsem se nezasmál ani jednou, i když se režisér očividně snažil bejt vtipnej. Jako kriminálka film taky zklamal, protože v půlce filmu jsem vůbec netušil, kdo má koho sejmout a proč. Pobavil jen Jack Nicholson, což je ale v jeho případě naštěstí samozřejmostí a William Hickey (oprávněná Oscarová nominace). Kathleen Turnerová předvedla svoji nudnou rutinu a za co dostala Oscara Anjelica Hustonová vážně nevim. ()

B4TM4N odpad!

Neskutečnou nudu a mlácení dialogové slámy, nejnudnější expozici mafiánského filmu v historii a nulový spád jsem si ještě vylepšil českým dabingem. Mea maxima culpa. Mno, na tu sračku se fakt dokoukat nedalo. A ten humor? Maximálně trapná parodie. ()

farfalla

Mafiánský příběh s Jackem Nicholsonem v hlavní postavě jako zabiják Charley Partana u rodiny Prizziů a nevlastní syn kmotra. Charley se konečně zamiloval do té pravé a už nechce zůstat sám. Pro svou lásku obětuje hodně i podvedení své rodiny, ale příde čas, kdy se bude muset rozhodnout mezi vášnivou láskou a oddaností rodině. Jack Nicholson je velmi milý v roli rodinného zabijáka, který řeší problémy své ´rodiny´. Je dost osamělý, rád si čte časopisy, ale nemá si kým povídat o zajímavých článcích. Na svadbě potká záhádnou Kathleen Turner. Vrátila se však i Anjelica Houston, jeho láska z mládí. Nakonec za vším bude žena. odlehčený mafiánský film z New Yorku. Pobaví schematická úloha policie. ()

Janega

U mňa ten dej filmu bol ako sínusoida, raz bavil, potom nudil. V tých peripetiách kto, kde, s kým, ako, prečo, som sa začínal strácať, takže som to už potom ani neriešil. Silný prvok filmu sú skvelí herci. ()

Prochy38

Moc příjemné překvapení. Nikdy jsem o tomto filmu neslyšel. Až toto velmi sympatické obsazení mě k filmu přivedlo. A fakt jsem nelitoval. Moc hezká gangsterka!! Parádně natočená a ústřední dvojice fakt nemá chybu. I oscarová A. Huston byla výborná. Fakt parádní podívaná. Doporučuji všem! Jediné mínus celého filmu a já to pořád cítím.... Kdyby se do filmu nedala ta scéna, kdy SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ... kdy ji trefí, bylo by to dokonalé. Ale tento záběr to celé zkazil. Jinak ale dokonalost! ()

Paldiny

S Prizziovcami som spravil krok vedľa. Scenár je ako puzzle, všetko nakoniec do seba pekne zapadne, ale aj tak sa po toľkej únave neubránite otázke “stálo to zato ?“. Takto som sa cítil po dvoch hodinách čistého času aké pocitovo trvali raz toľko. Spracovanie navyše zaváňa divadelným predstavením, akoby bola predloha písaná skôr pre javiská než filmový kotúč. Herci ma rovnako nepresvedčili, ústrednému duu som neveril zaľúbenie, hlavným kápom neustále omieľanú česť a ani nepočítam koľkokrát krútil hlavou nad chovaním sa v tej či tamtej situácii. Za mňa teda 2* a to má film šťastie, že ho nehodnotím ako komédiu čo mala byť podľa popisku nosným žánrom. Ak už je reč o komédii z podsvetia, potom radšej Analyzuj či remake Oscara so Sylvestrom. ()

bohemia_regent

Nádherně sofistikovaný film. Není divu, že američtí diváci ve své době nepochopili, že se jedná o parodii na mafiánské rituály a tradice, které působí tím směšněji, čím víc na nich jejich nositelé bazírují. Tato parodie může totiž být příliš chytrá i na vzdělanějšího evropského diváka, který přece jenom není tolik uvyklý hollywoodským vševysvětlujícím doslovnostem. Mistrovsky decentní pohrávání si s nejrůznějšími žánrovými klišé předvedl John Huston i v jiných svých filmech, ale snad nikde s takovou bravurou. A velkou pochvalu zaslouží i za to, jak zkáznil Jacka Nicholsona, který se tentokrát obejde bez svých často užívaných (spíš nadužívaných) grimas, sice efektních, ale ne vždy v kontextu konkrétní role opodstatněných - a o to je jeho herecký výkon působivější. ()

AIMÉE

Na tento snímek jsem se zdravě těšila. Ale že by mi z něj poklesla čelist? Vyloučeno. Funkce Jacka Nicholsona jakožto jistoty by neměla režisérům takto sloužit - přirozeně, opět propůjčil své roli to nedostižné charisma, otázkou mi však zůstává, bylo-li to zapotřebí. Film je to spíše průměrný, tudíž kdyby nebyl herecky "zpestřen", pravděpodobně by toho neměl mnoho co říct. Ještě pochválit slušnou dávku cynismu, ke kterému se Amerika dvakrát tak nekloní a nonšalantní výstupy Anjeliky Huston, která je pro mě ženou mnoha tváří, i když má role, jež uznávám daleko víc. ()