Útok mutantů

• USA Day of Reckoning

Před patnácti lety postihla celý svět strašlivá katastrofa. Milióny démonických stvůr se vynořily z hlubin Země, zaplavily celou planetu a od rána do večera požíraly lidské maso. Nyní se kvůli zatmění Měsíce na 24 hodin vrátily. Lidstvo čekají další jatka. Jedna rodina se postaví krvelačné přesile nejen, aby si zachránila život, ale i proto, aby zabránila monstrům v dalším návratu. Kdo přežije útok mutantů? (TV Prima)

beso74

Typický príklad produkcie z obrazoviek Sci fi Channel. Skupinka ľudí uniká pred inváziou mimozemšťania/zmutované bytosti/monštrá. Pričom celý čas sledujeme ako sa snažia dostať z bodu A do bodu B, za asistencie veľkého množstva prenasledovateľov, ktorých trikové zvládnutie je niekde na úrovni prvej polovici rokov 90-tých (samozrejme b produkcie z tohto obdobia). Prvých 20 minút sa divák zoznamuje s postavami, rýchlo zistí, kto to zabalí ako prvý a potom sa díva na príbeh, ktorý už videl aj v oveľa lepšom prevedení. Našťastie sa na obrazovke takmer stále niečo deje a ako milý bonus je tu prítomnosť dvojice kvalitných starších hercov - Barbara Crampton a Raymond J. Barry, škoda, že nedostali o niečo viac priestoru, hoc aj na úkor hlavného hrdinu, Jackson Hurst sa mi zdá neskutočne drevený. ()

DoubleJack

CGI z těžkých devadesátek, herecké výkony na úrovni dětského představení a scénář s dialogy tak hloupými, že by mohly být posloužity jako základ pro celkem dobrou předvolební kampaň. Přitom prostor pro zajímavé otázky by tu byl - co jsou potvory zač? Kde se vzali? A proč tak zběsile všude běhají, jako by zrovna uveřejnili poslední model iPhonu? Vlastě mám tyhle snímky ale ve skutečnosti rád, protože si vždy zas o trochu víc začnu vážit dobrých filmů. ()

kaylin

Americký film „Day of Reckoning“ je jen dalším kouskem, kterým se SyFy snaží zaplnit hodinu a půl vašeho drahocenného času v případě, kdy nemáte opravdu nic jiného, na co byste mohli kouknout. Je to škoda, v tomhle filmu byl potenciál, i když už sám příběh je jednoduchý a místy až tragicky nudný. Ale z příšer se dalo něco vykřesat. Nakonec se ani to nepovedlo. ()

Stejšn

Ona v podstatě ta nosná myšlenka je dobrá - lidé očekávají příchod nějakých zmrdů, o kterých už vědí, co od nich můžou čekat, protože to už jednou celkem nedávno zažili. Není to tedy pro ně žádné překvápko. Jsou tu i další světlé momenty - zkouška humanity v bunkru a tak. Jinak je to ovšem digitální peklo, jak je ostatně patrné z fotek. Z hlavy se film vykouří celkem rychle. ()

Astaroth12

Barbaru Crampton mam v podstate rád. Hrala i v kravinách, ale má na konte i veľmi slušné filmy. Lenže tento k nim patriť nikdy nebude. Film sa tváril strašne megalomansky s tou hordou démonických stvorení a keď boli točene z diaľky, tak to tak mohlo naozaj vyzerať. Ale ako sa priblížili, hned som vedel, že tento film si zaslúži byt v čiernych číslach. Tie triky boli neskutočne lacné, nikdy som nepochopil tvorcov, čo nemajú peniaze, že sa púšťajú do takýchto nákladných záležitosti. Potom to dopadne presne tak, ako tento brak. Postavy sa chovali debilne, herci okrem Barbary nestáli ani za zlomenú korunu a to pre mna, neboli vobec neznáme tváre. Hold, kde je špatný scenár, tam i herci sú špatní. 1* a i to len kvôli už dvakrát spomínanej herečke. ()