Day of Reckoning

Benjamin Ralston

Kostýmy:

Valerie Mores
  • beso74

Typický príklad produkcie z obrazoviek Sci fi Channel. Skupinka ľudí uniká pred inváziou mimozemšťania/zmutované bytosti/monštrá. Pričom celý čas sledujeme ako sa snažia dostať z bodu A do bodu B, za asistencie veľkého množstva prenasledovateľov, ktorých trikové zvládnutie je niekde na úrovni prvej polovici rokov 90-tých (samozrejme b produkcie z tohto obdobia). Prvých 20 minút sa divák zoznamuje s postavami, rýchlo zistí, kto to zabalí ako prvý a potom sa díva na príbeh, ktorý už videl aj v oveľa lepšom prevedení. Našťastie sa na obrazovke takmer stále niečo deje a ako milý bonus je tu prítomnosť dvojice kvalitných starších hercov - Barbara Crampton a Raymond J. Barry, škoda, že nedostali o niečo viac priestoru, hoc aj na úkor hlavného hrdinu, Jackson Hurst sa mi zdá neskutočne drevený.(3.2.2017)

• Marceloo

Pätnásť rokov po tom, čo sa tímu vedcov podarilo rozpútať na zemi peklo, pretože vypustili krvilačné príšery, ktoré roztrhajú všetko živé, sa obyvatelia celého sveta musia začať opäť báť o svoj život. Všetky indície naznačujú, že monštrá začínajú znovu ožívať a sú pripravené zničiť všetko, čo im stojí v ceste. - Túto hrôzu som pozeral len kvôli tomu, že v tom hrá moja oblúbená Barbara Crampton, ktorá je nanešťastie spolu s Raymondom J. Barrym jediným svetlým bodom, ktorý som u tohto hororu našiel. Inak je to strašne dôležito sa tváriaca nezaujímavá záležitosť plná hrozivých digitálnych efektov, ktorým nepomôže ani to, že kameraman je z Česka. Len ťažko veriť tomu, že to nemá na svedomí Syfy, ale spoločnosť Epic Pictures Group, ktorá v posledných rokoch priniesla viacero hororov na vysokej úrovni. + Barbara Crampton + herec z The Shortcut a The Purge: Election Year + herečka z Mercy + herec z A Perfect Vacation(9.9.2017)

Objektivně je asi tenhle film v černých číslech zaslouženě, ale já nejsem žádnej objektiv, nýbrž subjektiv a mám rád lobotomizující béčkový scífka. Takže jsem si tuhle televizní Syfy hovadinku docela užil. Je teda fakt, že zprvu jsem se trochu vyděsil třeba úrovní triků, nebo scénami připomínajícími recesistické Birdemicy, ale pak si zvykl a neřešil to. Příšeráci nakonec měli něco do sebe (hlavně ty masožravý krávy byly super), stopáž byla milosrdná a hrály tam tři moc hezký ženský všech tří generací, takže zaokrouhluju nahoru.(24.3.2019)

• kaylin

Americký film „Day of Reckoning“ je jen dalším kouskem, kterým se SyFy snaží zaplnit hodinu a půl vašeho drahocenného času v případě, kdy nemáte opravdu nic jiného, na co byste mohli kouknout. Je to škoda, v tomhle filmu byl potenciál, i když už sám příběh je jednoduchý a místy až tragicky nudný. Ale z příšer se dalo něco vykřesat. Nakonec se ani to nepovedlo.(28.5.2019)

• Magika82

Prázdné bankovní účty, silná opice svírající scénáristovu mysl, náhlé pomatení smyslů u režiséra... Jinak si nejsem schopna zdůvodnit vytvoření tohoto hororového a filmového paskvilu.... Odpadkový koš, prosím!(26.2.2017)