Batman: Return of the Caped Crusaders

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2016, 78 min

Rick Morales

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Michael Jelenic

Najednou se tu vzalo skvělý retro ve stylu šedesátkovýho Batmana (& Robina)! Většinu z nás asi odkojila buď gotická Burtonova, ujetá Schumacherova, nebo realitstická Nolanova, případně až temná Snyderova verze, ale teď mám konečně podnět vydat se do dávných časů a vylovit si i Martinsonův komický celovečerák. Tohle byl ten nejnápaditější netopýří animák s parádně gentlemanskou verzí hlavního hrdiny. Batmobil ve stylu '55 Lincoln Futura, groteskně neschopní all-star záporáci, sexy kočičí žena, komiksově zvukomalebný (wham! klang! ker-plow!) rvačky, referencí habaděj, vytříbená angličtina a dabovaný je to důchodci :D Pro mě radost na úrovni BRAVE AND THE BOLD.(17.10.2016)

• Shakers

Tento retro Batman ma teda vôbec nezaujal a to animáky s Batmanom mam fakt hodne rád, ale tento retro štýl mi vôbec nesadol. Sú tu síce super zaporáci, ale ani jeden z nich nedostane poriadne priestor. Dosť som sa nudil. 50% - 2*(21.8.2017)

Holy faster pussycat, kill kill! Ak tu niekomu chýbal geniálny Batman: the Brave and the Bold, tak toto je solídna náhrada plná neočakávaných zvratov a suchých hlášok a to všetko úplne over-the-top. Akurát by sa tomu skôr hodil formát 20 minútových epizód. A v dvojke má byť Two-Face dabovaný Williamom Shatnerom? Shut up and take my money!(29.10.2016)

Batman (Adam West) a Robin (Burt Ward) musí opět nastolit pořádek v Gotham City, protože své síly spojily Joker, Penguin, Riddler a Catwoman (Julie Newmar). Tento animovaný snímek je poctou hranému seriálu Batman (1966-1968). Herci Adam West, Burt Ward a Julie Newmar namluvili postavy, které před padesáti lety ztvárnili. „Why don't eggs tell jokes? Because they crack each other up.“(31.10.2016)

U svaté makrely! Batman a jeho spreje na zastavování kolotočů a podobné vychytávky, které se vždy najdou za jeho opaskem jsou zpět! Bravo!(8.5.2017)

Tohle je nejdivnější Batman, jakého jsem kdy viděl. Ale ono to kupodivu funguje. První polovina je taková nemastná neslaná a prospělo by jí zkrátit, ve druhé polovině se ale začnou dít věci, že se nestačíte divit. Bohužel k tomu nemohu napsat víc, aniž bych vyspoileroval ten největší zvrat. 70 %(7.3.2017)

Dokonalá pocta šedesátkovému Batmanovi se třemi původními herci a bláznivými situacemi a zápletkou. Moc se povedla animace i všechny odkazy na původní seriál, stejně tak jako na novější filmy (třeba The Dark Knight Rises).(13.10.2016)

Nesnáším příběhy, kde se z kladné postavy, kterou i Batman normálně je, stává postava záporná, a to jen proto, aby zde byl další příběh. Musí se ale nechat, že díky dabingu Adama Westa, Burta Warda a dalších mě tohle prostě nostalgicky nadchlo, stejně jako zpracování a zvukové efekty v jednotlivých bitkách. Má to hezkou atmosféru, kterou nejspíš neznalí původního hraného seriálu ani nedocení.(13.10.2016)

Animovaný Batman ve stylu toho z roku 1966 s Adamem Westem, dokonce včetně dabingu původních herců. Jen ještě břitčí a nepokrytěji ironický. Vztah Batmana s Robinem, nehorázné slovní výměny s Catwoman, kouzelně absurdní vnitřní logika, „typická“ bat-udělátka nebo i rýpnutí do hraných filmů s Keatonem a Balem... Zkrátka podvratná batmanovská zábava, která by klidně snesla i pokračování.(8.5.2017)

Retro remak nebyl udělaný špatně, animace byla skvělá, ale jak Robin tak Batman mi lezli na nervy tímto: hláškami typu "Nepřecházejte na červenou!", všemocnými spreji a hlavně tím jak měli všechno Bat...mobilem začínaje a jeskyní konče jenže mezi tím bylo ještě hrozně moc věcí. Hodně mě potěšila postava Catwoman a Jokera.(26.10.2018)

65%(21.4.2018)

60 %(6.5.2018)

Skvele retro. Kdo je nepoliben puvodnim serialem z sedesatych let, by na toto nemel ani snad koukat. Hraje se tu na city a vzdava se velika pocta Westovu a Wardovu serialu. Pribehove jde o nejvic sileny Batmanuv pribeh, kde se stridali momenty meho hlasiteho smichu a krouceni hlavou. Jako skvele udelana, nahlaskovana pocta korenum to funguje paradne.(30.1.2017)

sáfriš, luxusní retro batman, zábavný a nahláškovaný, stejně jako původní seriál, na který jsem čuměl jako fakáně na rakušákách. Proč má DCéčko lepší animáče než hrané filmy? Bez ostychu házím plnou palbu.(5.3.2017)

Tady asi lidi nepochopili význam filmu, nejdřív si pusťte starého hraného Batmana s Adamem Westem a potom pochopíte, že tento film, je spíš odkazem, který má pobavit a ne vytvořit neuvěřitelný děj a zvraty typu Nolanův Temný Rytíř. Tohle má pobavit a jelikož jsem se smál od začátku až do konce tak svůj smysl splnil na jedničku.(3.1.2017)

Tak tohle bylo hodně old-school zpracování batmana včetně bitek v klasickém komiksovém stylu. Nejsem úplně fanoušek tohoto stylu, takže je to spíš něco pro "pamětníky" či "fajnšmekry" tohoto stylu. Batmanovské chování mi přišlo divné i bez jedu, ale to je detail. Příběh byl docela propracovaný což mě příjemně překvapilo. Hodnocení: 65/100.(6.6.2019)

70%(27.12.2016)

• Wez

veliké,převeliké zklamání-asi jsem od toho čekal něco ůplně jinýho,než čeho se mi dostalo-co bych pochválil je dobrá kresba(postavy jsou hodně podobné jejich hraným protějškům) a dabing původních tří herců,také se mi líbili narážky na hraný seriál a film z 60 let,z kterého toto dílo vychází,ale to co u hrané verze fungovalo,tady prostě nefachčí-dějově je to ůplně vo hovně a snad jako jediný animovaný batman mě tohle vůbec nebavilo,vyloženě jsem se u toho nudil-slabota(24.12.2016)

• Martin29

Batman s Robinem bojují proti Catwoman,Jokerovi,Tučňákovi a Hádankáři. Na to, že to má 78 minut mě to přišlo, že se to táhne jak kdyby to mělo mít tak 3 hodiny. První půlka mě přišla slabá ve druhé přišel zvrat kdy se stal Batman zlým. Tato pasáž byla lepší, ale zase krátká a konec též slabý. K tomu si připočtu nulový humor a úplně zbytečnou postavu Catwoman,která tam byla nejspíše jen kvůli tomu, aby sváděla Batmana. 40 procent více ani náhodou navíc konec s tančícím Batmanem a Catwoman to bylo jako co ?(11.12.2016)

Skvělé, nostalgické dílo na poctu klasického Batmana z roku 66. Film aplikoval to nejlepší z původního Westova Batmana, například klišé dialogy, absurdní dedukce nebo i naivní příběh ( u kterého jsem byl ve finále i překvapen zápletkou ). Na dnešní poměry a mladší publikum, které nezná původní klasiku, nejspíš mnozí snímek neocení, ale fandové a pamětníci určitě ocení zpracování, dabing původních herců a i grafický kabátek. Film obsahuje hodně tzv "Easter Eqqů" jako Westův tanec, originální hlášku "Quickly, Robin, to the batcave" apod. Zkrátka řečeno, film mě bavil, bylo příjemné si osvěžit Batmana i jako lehčího "blázna" než jeho současnou podobu mlčenlivého a vážného mstitele. Doporučuji.(24.4.2017)