poster

Batman: Return of the Caped Crusaders

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2016, 78 min

Režie:

Rick Morales

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Scénář:

Michael Jelenic
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (20)

 • Slasher
  ****

  Najednou se tu vzalo skvělý retro ve stylu šedesátkovýho Batmana (& Robina)! Většinu z nás asi odkojila buď gotická Burtonova, ujetá Schumacherova, nebo realitstická Nolanova, případně až temná Snyderova verze, ale teď mám konečně podnět vydat se do dávných časů a vylovit si i Martinsonův komický celovečerák. Tohle byl ten nejnápaditější netopýří animák s parádně gentlemanskou verzí hlavního hrdiny. Batmobil ve stylu '55 Lincoln Futura, groteskně neschopní all-star záporáci, sexy kočičí žena, komiksově zvukomalebný (wham! klang! ker-plow!) rvačky, referencí habaděj, vytříbená angličtina a dabovaný je to důchodci :D Pro mě radost na úrovni BRAVE AND THE BOLD.(17.10.2016)

 • Shakers
  **

  Tento retro Batman ma teda vôbec nezaujal a to animáky s Batmanom mam fakt hodne rád, ale tento retro štýl mi vôbec nesadol. Sú tu síce super zaporáci, ale ani jeden z nich nedostane poriadne priestor. Dosť som sa nudil. 50% - 2*(21.8.2017)

 • JohnnyD
  ****

  Holy faster pussycat, kill kill! Ak tu niekomu chýbal geniálny Batman: the Brave and the Bold, tak toto je solídna náhrada plná neočakávaných zvratov a suchých hlášok a to všetko úplne over-the-top. Akurát by sa tomu skôr hodil formát 20 minútových epizód. A v dvojke má byť Two-Face dabovaný Williamom Shatnerom? Shut up and take my money!(29.10.2016)

 • Rominator
  ***

  Batman (Adam West) a Robin (Burt Ward) musí opět nastolit pořádek v Gotham City, protože své síly spojily Joker, Penguin, Riddler a Catwoman (Julie Newmar). Tento animovaný snímek je poctou hranému seriálu Batman (1966-1968). Herci Adam West, Burt Ward a Julie Newmar namluvili postavy, které před padesáti lety ztvárnili. „Why don't eggs tell jokes? Because they crack each other up.“(31.10.2016)

 • Caszidy
  *****

  U svaté makrely! Batman a jeho spreje na zastavování kolotočů a podobné vychytávky, které se vždy najdou za jeho opaskem jsou zpět! Bravo!(8.5.2017)

 • jh666
  ****

  Tohle je nejdivnější Batman, jakého jsem kdy viděl. Ale ono to kupodivu funguje. První polovina je taková nemastná neslaná a prospělo by jí zkrátit, ve druhé polovině se ale začnou dít věci, že se nestačíte divit. Bohužel k tomu nemohu napsat víc, aniž bych vyspoileroval ten největší zvrat. 70 %(7.3.2017)

 • liquido26
  *****

  Dokonalá pocta šedesátkovému Batmanovi se třemi původními herci a bláznivými situacemi a zápletkou. Moc se povedla animace i všechny odkazy na původní seriál, stejně tak jako na novější filmy (třeba The Dark Knight Rises).(13.10.2016)

 • kaylin
  ***

  Nesnáším příběhy, kde se z kladné postavy, kterou i Batman normálně je, stává postava záporná, a to jen proto, aby zde byl další příběh. Musí se ale nechat, že díky dabingu Adama Westa, Burta Warda a dalších mě tohle prostě nostalgicky nadchlo, stejně jako zpracování a zvukové efekty v jednotlivých bitkách. Má to hezkou atmosféru, kterou nejspíš neznalí původního hraného seriálu ani nedocení.(13.10.2016)

 • SamVimes
  ****

  Animovaný Batman ve stylu toho z roku 1966 s Adamem Westem, dokonce včetně dabingu původních herců. Jen ještě břitčí a nepokrytěji ironický. Vztah Batmana s Robinem, nehorázné slovní výměny s Catwoman, kouzelně absurdní vnitřní logika, „typická“ bat-udělátka nebo i rýpnutí do hraných filmů s Keatonem a Balem... Zkrátka podvratná batmanovská zábava, která by klidně snesla i pokračování.(8.5.2017)

 • Asmodin
  ***

  Retro remak nebyl udělaný špatně, animace byla skvělá, ale jak Robin tak Batman mi lezli na nervy tímto: hláškami typu "Nepřecházejte na červenou!", všemocnými spreji a hlavně tím jak měli všechno Bat...mobilem začínaje a jeskyní konče jenže mezi tím bylo ještě hrozně moc věcí. Hodně mě potěšila postava Catwoman a Jokera.(26.10.2018)

 • Frantisek.Fu
  ***

  65%(21.4.2018)

 • TuT
  ***

  60 %(6.5.2018)

 • SpaceOdyseus
  *****

  Skvele retro. Kdo je nepoliben puvodnim serialem z sedesatych let, by na toto nemel ani snad koukat. Hraje se tu na city a vzdava se velika pocta Westovu a Wardovu serialu. Pribehove jde o nejvic sileny Batmanuv pribeh, kde se stridali momenty meho hlasiteho smichu a krouceni hlavou. Jako skvele udelana, nahlaskovana pocta korenum to funguje paradne.(30.1.2017)

 • darthhokro
  *****

  sáfriš, luxusní retro batman, zábavný a nahláškovaný, stejně jako původní seriál, na který jsem čuměl jako fakáně na rakušákách. Proč má DCéčko lepší animáče než hrané filmy? Bez ostychu házím plnou palbu.(5.3.2017)

 • Maw
  *****

  Tady asi lidi nepochopili význam filmu, nejdřív si pusťte starého hraného Batmana s Adamem Westem a potom pochopíte, že tento film, je spíš odkazem, který má pobavit a ne vytvořit neuvěřitelný děj a zvraty typu Nolanův Temný Rytíř. Tohle má pobavit a jelikož jsem se smál od začátku až do konce tak svůj smysl splnil na jedničku.(3.1.2017)

 • MartinTerran
  ***

  Tak tohle bylo hodně old-school zpracování batmana včetně bitek v klasickém komiksovém stylu. Nejsem úplně fanoušek tohoto stylu, takže je to spíš něco pro "pamětníky" či "fajnšmekry" tohoto stylu. Batmanovské chování mi přišlo divné i bez jedu, ale to je detail. Příběh byl docela propracovaný což mě příjemně překvapilo. Hodnocení: 65/100.(6.6.2019)

 • ČR
  ***

  70%(27.12.2016)

 • Wez
  **

  veliké,převeliké zklamání-asi jsem od toho čekal něco ůplně jinýho,než čeho se mi dostalo-co bych pochválil je dobrá kresba(postavy jsou hodně podobné jejich hraným protějškům) a dabing původních tří herců,také se mi líbili narážky na hraný seriál a film z 60 let,z kterého toto dílo vychází,ale to co u hrané verze fungovalo,tady prostě nefachčí-dějově je to ůplně vo hovně a snad jako jediný animovaný batman mě tohle vůbec nebavilo,vyloženě jsem se u toho nudil-slabota(24.12.2016)

 • Martin29
  **

  Batman s Robinem bojují proti Catwoman,Jokerovi,Tučňákovi a Hádankáři. Na to, že to má 78 minut mě to přišlo, že se to táhne jak kdyby to mělo mít tak 3 hodiny. První půlka mě přišla slabá ve druhé přišel zvrat kdy se stal Batman zlým. Tato pasáž byla lepší, ale zase krátká a konec též slabý. K tomu si připočtu nulový humor a úplně zbytečnou postavu Catwoman,která tam byla nejspíše jen kvůli tomu, aby sváděla Batmana. 40 procent více ani náhodou navíc konec s tančícím Batmanem a Catwoman to bylo jako co ?(11.12.2016)

 • DC_DeteCtive
  *****

  Skvělé, nostalgické dílo na poctu klasického Batmana z roku 66. Film aplikoval to nejlepší z původního Westova Batmana, například klišé dialogy, absurdní dedukce nebo i naivní příběh ( u kterého jsem byl ve finále i překvapen zápletkou ). Na dnešní poměry a mladší publikum, které nezná původní klasiku, nejspíš mnozí snímek neocení, ale fandové a pamětníci určitě ocení zpracování, dabing původních herců a i grafický kabátek. Film obsahuje hodně tzv "Easter Eqqů" jako Westův tanec, originální hlášku "Quickly, Robin, to the batcave" apod. Zkrátka řečeno, film mě bavil, bylo příjemné si osvěžit Batmana i jako lehčího "blázna" než jeho současnou podobu mlčenlivého a vážného mstitele. Doporučuji.(24.4.2017)