Cizinec ve vlaku

• Austrálie

Akční / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2018, 104 min

75% - 4*(19.1.2018)

Navzdory mnoha výtkám jsem se docela bavil - a vlastně si ten konec plný klišé přál. Cizinec ve vlaku má totiž bohužel sestupnou tendenci, po parádním začátku jak v zobrazování denní rutiny hlavního hrdiny, tak od nasednutí na osudný příměstský spoj úroveň klesá. Vůbec nejlepší thrillerové okamžiky jsou k vidění ve chvíli, kdy divák spolu s Neesonem tápe a neví, co za absurdní situaci se přímo před ním odehrává. Jenže postupem času se vytahují nejrůznější klišé, který jsou dobře známé z jiných thrillerů, a film pak už jen naplňuje šablonu. Škoda. O logických nesrovnalostech (zvlášť jedna, spojená s jednou smrtí - ale nechci spoilerovat, tudíž nebudu ani naznačovat) nebo blbostech ani nemluvě (fakt si filmaři myslí, že při rvačce může někdo prorazit hlavou okno ve vlaku a nemít ani škrábanec...?). Naopak vedle počáteční výborné atmosféry a nepolevujícího tempa se mi kupodivu líbil i Neeson. Sice opět má jen jedinej výraz ustaraného a utrápeného chlápka od vedle, ale do téhle role to docela sedí. A oceňuju i druhý plán, nenápadnou kritiku zkorumpovaného světa peněz, který nemilosrdně vyhazuje z práce lidi před důchodem, a pošklebování se zbohatlickejm arogantním kreténům ("Goldmane Sachsi, za celou střední třídu fuck you!"), a to jsem jinak zarytej fanda kapitalismu a nesnáším levičáky. Takže po zbytečně podceňovaných Mělčinách další zajímavej počin Collet-Serry, kterej mohl být taky daleko lepší, ale mně to ke spokojenosti docela stačí. Reálných 60 procent.(11.1.2018)

Pekne natocena blbost s cool neesonom. A pozrel by som si spin off so zaporakmi ako vymyslaju ten plan. Mohla by z toho byt fasa komedia v style ocean's eleven 5/10(18.1.2018)

The Commuter je prostě taková Neesonská hollywoodská klasika. Scénář, role, dynamika filmu- obdobná jako v Taken, díky čemuž se film řadí mezi ty lepší akční krimi filmy. Co bych ale obzvláště chtěla vyzdvihnout a za co přidávám hvězdičku je práce s kamerou, která byla skvelá a pečlivě promyšlená do posledních detailů.(17.1.2018)

Srandovní záležitost. Zhruba v polovině se z docela OK filmu stane totální slátanina, ale je to super slátanina, která udržela moji pozornost, dokonce je to i přes některé WTF scény napínavé až do konce. Smála jsem se, hodně. To asi nebyl původní záměr, ale za mě supr.(18.1.2018)

Liam Neeson opäť vo svojom živle. Taká "maličkosť", teda hľadanie pasažiera, ktorý do vlaku nepatrí, sa graduálne pretvára do komplexnej mozaiky plnej neistoty a mysteriózna. Snímka sama o sebe je pomerne kvalitne natočená (hoci pasážami pripomína Source Code), dej odsýpa pomerne bez zbytočných zatáčok a, žiaľ, ponúka tie najrôznejšie žánrové klišé. Ale niečo tomu chýbalo, čo by film oddelilo od ostatných jemu podobných. Pri návšteve kina ale nič nestratíte, a ak máte radi Neesonovky, prídete si na svoje. Nebude to však nič, čo vás zarazí do sedačky. 6,5/10(17.1.2018)

Tak pre mňa príjemne prekvapenie do kina som išiel len tak a dostal som lepšiu verziu filmu Non-stop kde tiež hra Liam Neeson. Príbeh ma zaujal od začiatku po koniec nenastal žiadny okamih pri ktorom by sa človek mohol nudiť. Práca s kamerou bola parádne spracovaná.(18.1.2018)

Videno v kine.Svizny zacatek,pak trochu psychologie,trocha akce, trocha patrani, destrukce vlaku a samozrejme jeden podrazak.(19.1.2018)