Laura a jej syn Henry sú donútení previezť jej odcudzeného otca - dílera marihuany Jacka - cez krajinu po tom, čo je vyrazený z domova dôchodcov. A možno to bude cesta, kde si dcéra a otec nájdu cestu k sebe. A možno pri tom zachránime aj veľké množstvo opustených psov a mačiek. (silentname)

silentname

"Boundaries" je podľa mňa nakoniec celkom schopná road trip dramédia s obrovským množstvom skvelých hviezd, na ktoré som bol zvedavý. Výsledne podľa mňa ide o celkom okey dielo s dobrou hlavnou myšlienkou, pár vtipnými momentkami, okey dialógmi, no miestami som mal pocit, že Vera Farmiga zachádza so svojimi hereckými výkonmi trošku moc ďaleko. Najmä v jednej scénke, ktorá zahŕňa vyhadzovanie vecí z kufra auta. Tam niektoré vety skutočne trošku preafektovala. Celkovo je jej výkon v pohode, jej postava celkom zaujimavá, no mohla trošku ubrať na niektorých miestach. Kto je však super sú Christopher Plummer a Lewis MacDougall. Obom ich role verím a sú super. Plus majú medzi sebou dobré dialógy a miestami vedia byť aj celkom prekvapiví. Story nie je najhoršia, fóry nie sú veľmi predvídateľné a sú tu dobré momentky, kde človek vie, že sa niečo zaujímavé dozvie. A čaká na to... a keď to príde, tak sa na tom pobaví, lebo čakal všeličo, ale nie to, čo sa nakoniec udeje. Na tom som sa vždy pobavil. Plus nemôžem si pomôcť, ale film je podľa mňa veľmi príjemný, uteká pohodovo a dobre sa naň pozerá. V úvode sú scénky, ktoré trošku idú do stratena, alebo dokopy len určujú smer, ktorým bude mať film ísť a dajú mu dôvod na existenciu, no viac tam toho nepridajú. Keď sa však na scénu dostane Christopher Plummer, veci sa rýchlo posúvajú správnym smerom a z filmu sa stáva celkom pohodová zábava. Nemôžem povedať, že super, ale okey. Ak ste zvedaví, čeknite si film. Neviem či si ho užijete tak ako ja, ale som rád, že som ho videl. Hodnotenie: B- ()

BOURQUE

Film je natočený v duchu „roadmovie“, ale je v tom viac. Otec, ktorý vo svojom živote spravil zopár chýb, sa snaží svoj vzťah s dcérou naraviť. Z celkového hľadiska je film natočený klasicky, kde vás prípadne „momenty prekvapenia“ nebudú atakovať. Na druhej strane, režisér správne necháva väčší priestor pre duo V. Farmiga / Ch. Plummer (vo filme dcéra / otec). Oni dvaja dokážu film niesť na pleciach a tým to aj zachránia pred prípadným kolapsom. Neviem, že s čím je to daný, ale Ch. Plummer, ktorý pomaličky bude mať 90 rokov, podáva stále lepšie a zaujímavejšie výkony. Trošku mi vadí až príliš jednoducho a bez väčšej fantázii natočený záver. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Matt2626

Po vzhliadnutí výborného traileru ešte na jar 2018 som sa na film veľmi tešil a ešte dlhšie čakal. Napriek júnovej premiére v USA sa na internete objavil až na zimu. A, bohužiaľ, očakávanie predčilo realitu. Za mňa film pokulháva po stránke scenára. Nevysvetlené vzťahy, a charaktery postáv, zaujímavo rozbehnutú myšlienku zabrzdí americké klišé a hrozný MacDougall a jeho kreslenie nahých ľudí s malými penismi. Vera a Christopher veľmi slušní, dokonca by som povedal, že Veru predčil (čo už je čo povedať). Za venovanie 100 minút života to stálo, ale nie z tých filmov, ktoré by som chcel vidieť zas. 60% ()