Órbita 9

Drama / Romantický / Sci-Fi

Španělsko, 2017, 96 min

Hatem Khraiche

Hatem Khraiche

Ze začátku to vypadalo excelentně, ale pak přišly klišé, nedotaženosti, nelogické zvraty a naprosto nerealistické chování hlavní postavy, takže jsem si zbytek filmu říkal, jaká je to strašná chyba mít tak velký potenciál a tak trestuhodně ho zahodit. Velká škoda, z tohohle mohla být vážně šlupka. 50%(25.9.2018)

Mininalistický, nízkorozpočtový, nevysvětlující – a zapomenutelný.(20.4.2018)

Španělská scifárna. Zajímavé. Ale ano, snímek má překvapivě slušnou atmosféru a zápletka nebýt tak naivní, by rovněž stála za hřích. Jen ten scénař by to chtělo dotáhnout, no. Hlavní hrdinka se nečekaně snadno nechá přesvědčit o tom, že věci nejsou, čím se zdají být. Jeden by myslel, že se bude cukat drobet víc. Ale hlavně ten konec byl nesmírně přitažen za vlasy, tak moc přitažen, až téměr skalpován :-) Dala bych asi dvě hvězdy, ale pár hezkých míst se našlo, beru to spíš jako experiment a ta vlčí psychoterapie se mi líbila moc. Tak za tři a dnešní dobrej skutek mám za sebou :-)(24.4.2018)

• honajz

SPOILERY Slušná atmosféra, s malým rozpočtem dobře natočený film, na Claru Lago se samozřejmě docela hezky dívá, muzika je taková snová, a příběh zpočátku šlape zajímavě, ale s příchodem do společnosti - kolem takové 50. minuty - už tvůrci nevědí, jak dál, napadne je jen provařená klišé akce, nesmyslná a hloupá, kde nakonec konec nedává moc smysl - jak samotnému celému projektu, tak tomu zdůvodnění, proč je nechali naživu... Takže přes slibný začátek nakonec opět popcornová zábava s děravým scénářem, jenž plave po povrchu, nepropracovaným světem (i pokusem) a s klišé, okopírovanými z jiných filmů. No, ještě že nebyla android a nezdá se jí o ovečkách, to už by mi hráblo docela. Ale vsadil bych se, že tvůrci i o této možnosti vážně uvažovali. --- Průběžné poznámky: Tak vy dvacet let něčemu věříte, a pak se necháte během pěti minut přesvědčit nějakým bláznivým opravářem, že je vše jinak? Ale no tak? - Důležité informace o podstatě subjektů necháváte jen tak venku, aby si to holka mohla přečíst a mít ještě větší trauma? Proč chce lidstvo dobýt jinou planetu, když se evidentně má velmi dobře a vše funguje? Celá ta věc je vojenský projekt, když má voják víc pravomocí, než hlavní vědec?(11.11.2017)

Poněkud zvláštní mix romantického filmu a sci-fi. Ale koukat se na to celkem dalo. 65%(28.8.2017)