Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio (TV film)

Drama / Sci-Fi

Velká Británie, 2016, 60 min

Steven Moffat

Peter Bennett

Tak mi napadlo, žeee... prečo to museli ťahať do Ameriky? Prečo musí mať madafakin New York patent na produkciu väčšiny ľudí so superschopnosťami? Prečo by nemohol byť superhrdina napríklad z Birminghamu? Alebo len z Yorku, bez New... to by bolo cool. Anyways, Justin v úlohe pestúnky s okuliarmi (gonna Clark Kent this shit) lomeno vigilante bol kjút. Po patologickom klamárovi zo Shameless by bolo cute hocičo... No a Peter mi prirástol k srdcu, ale to už dávno, len som to ešte nikde nehovorila... džžžž Milujem ho a aj to, že on miluje sushi. Plus detaily ako obrúčka... awww.(31.12.2016)

Nejhorší vánoční DW speciál, co vlastně vánoční ani není, ale jen se veze na současném úspěchu filmů natáčených podle komiksové předlohy. Sám Doctor je tu trochu jako pěst na oko a ten komiksový feeling mu vůbec, ale vůbec nesluší. Anebo bych to měl napsat spíš naopak- ten týpek se škraboškou navlečený v latexu tu být vůbec nemusel, samotná epizoda by si vystačila s Doctorem, Mattem Lucasem (aka největší mimoň v Británii) a těmi zajímavými mozkovými emzáky. Ale chápu- Moffat a jeho fetiš na vše, co právě hýbe světem, takže se tu krom komiksu "můžeme těšit" z narážek na appky anebo třeba i na Pokémony (omg). Štefane, předej toho Doctora už někomu dalšímu, plís!(29.12.2016)

Po loňském naprosto odzbrojujícím Vánočním speciálu tu máme prolnutí superhrdinského děje a Dvanáctky, který se snaží celou klišé kostru zpestřit. Celý rok jsme z Doktora neměli ani kousek a k Vánocům jsme dostali takovýhle tuctový díl s nijak zajímavou zápletkou nebo dějem. Spíš taková sranda epizoda, která mi stačí ke zhlédnutí jen jednou, abych věděla o její existenci a nic víc.(29.12.2016)

Dost slabé. Narážku na v poslední době neúnosné uvádění asi dvaceti komiksových filmů ročně chápu, ale The Ghost / Mr. Nanny ani jeho investigativní novinářka mne tedy nebavili. Humoru pomálu, příběh špatný. Fungovalo to snad jedině jako připomenutí seriálu jako takového (prvních devět sérií jsem dojel v létě) a snad navnazení na sérii desátou. Neradno se však ukvapovat... 60%(14.2.2017)

Některé ságy nedokážou podat vývoj superhdiny ani v trilogii tak přesvědčivě, jak to Moffat zvládne během pouhé hodinky. Roční doctorovská absence v kombinaci s typově dokonale obsazeným Chatwinem, Capaldiho steskem v očích a obvyklé hravosti může za to, že i když se jedná v konkurenci několika posledních let o rozhodně nejslabší speciál, optimistickou a komiksovou náladu rozlil u nás doma naprosto spolehlivě.(27.12.2016)

• - Jedná se o jedinou epizodu Pána času (2005), která vznikla a byla rovněž odvysílána v roce 2016 (P. J. D.)

• - Název speciálu vznikl coby odkaz na překlad názvu seriálu v zemích latinské Ameriky. Tam totiž Pána času (od r. 2005) překládají jako Doctor Mysterio. (P. J. D.)