poster

Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio (TV film)

Drama / Sci-Fi

Velká Británie, 2016, 60 min

Scénář:

Steven Moffat

Producenti:

Peter Bennett
(další profese)
 • boshke
  ***

  Dost slabé. Narážku na v poslední době neúnosné uvádění asi dvaceti komiksových filmů ročně chápu, ale The Ghost / Mr. Nanny ani jeho investigativní novinářka mne tedy nebavili. Humoru pomálu, příběh špatný. Fungovalo to snad jedině jako připomenutí seriálu jako takového (prvních devět sérií jsem dojel v létě) a snad navnazení na sérii desátou. Neradno se však ukvapovat... 60%(14.2.2017)

 • MikyAff
  ***

  Po loňském naprosto odzbrojujícím Vánočním speciálu tu máme prolnutí superhrdinského děje a Dvanáctky, který se snaží celou klišé kostru zpestřit. Celý rok jsme z Doktora neměli ani kousek a k Vánocům jsme dostali takovýhle tuctový díl s nijak zajímavou zápletkou nebo dějem. Spíš taková sranda epizoda, která mi stačí ke zhlédnutí jen jednou, abych věděla o její existenci a nic víc.(29.12.2016)

 • novoten
  ****

  Některé ságy nedokážou podat vývoj superhdiny ani v trilogii tak přesvědčivě, jak to Moffat zvládne během pouhé hodinky. Roční doctorovská absence v kombinaci s typově dokonale obsazeným Chatwinem, Capaldiho steskem v očích a obvyklé hravosti může za to, že i když se jedná v konkurenci několika posledních let o rozhodně nejslabší speciál, optimistickou a komiksovou náladu rozlil u nás doma naprosto spolehlivě.(27.12.2016)

 • mad_ness
  ****

  Tak mi napadlo, žeee... prečo to museli ťahať do Ameriky? Prečo musí mať madafakin New York patent na produkciu väčšiny ľudí so superschopnosťami? Prečo by nemohol byť superhrdina napríklad z Birminghamu? Alebo len z Yorku, bez New... to by bolo cool. Anyways, Justin v úlohe pestúnky s okuliarmi (gonna Clark Kent this shit) lomeno vigilante bol kjút. Po patologickom klamárovi zo Shameless by bolo cute hocičo... No a Peter mi prirástol k srdcu, ale to už dávno, len som to ešte nikde nehovorila... džžžž Milujem ho a aj to, že on miluje sushi. Plus detaily ako obrúčka... awww.(31.12.2016)

 • P1tr
  ****

  Vánoční speciál tentokrát vezoucí se na vlně současné popularity superhrdinských filmů přináší na komiksové hrdiny trošku odlišný pohled, který je poměrně osvěžující a jak je u Doctora Who zvykem, dokáže vedle napětí také dojmout. Nejde o jednu z nejvýraznějších svátečních epizod seriálu, ale na jedno pokoukání funguje adekvátně.(15.3.2018)

 • - Jedná se o jedinou epizodu Pána času (2005), která vznikla a byla rovněž odvysílána v roce 2016 (P. J. D.)

 • - Název speciálu vznikl coby odkaz na překlad názvu seriálu v zemích latinské Ameriky. Tam totiž Pána času (od r. 2005) překládají jako Doctor Mysterio. (P. J. D.)