Konspirace (TV seriál)

Na hraně skutečnosti

Conspiracy

Dokumentární / Historický

Velká Británie, 2015, 12x46 min

Páči sa mi, že seriál nie je výlučne konšpiratívny, ale dáva priestor i skeptikom a pohľadu z oficiálnej strany. Niektoré teórie sú tu úplnými nezmyslami, ako polemika o tom, či Hitler vôbec zomrel alebo či Američania pristáli na Mesiaci. Ale väčšina častí sa zakladala na faktoch ktoré vzbudzujú oprávnené pochybnosti – britská kráľovská rodina napojená na nacistov, Lindberghovo dieťa, hollywoodske praktiky, Pearl Harbour, Lockerbie.(27.6.2017)

Vcelku vyvážený seriál operujúci na veľmi tenkom ľade, oficiálne uvádzané fakty vs. konšpiračné teórie. Vzhľadom k tomu, že aj udalostí ako napr. skutočný popis incidentu v Tonkinskom zálive boli kedysi vysmievaný a označovaný za choré myšlienkové pochody (dokedy sa USA nepriznalo k jeho fabrikácii) ešte menej zdravých mozgov, sú niektoré teórie vcelku zaujímavé. Kladom seriálu je to, že možnosť vyjadriť sa k problematike majú obe strany. Problémom, zas fakt, že sa sem tam operuje fakt na veľmi tenkom ľade.(1.12.2016)

• cdome.82

Viděl jsem jen asi první dva díly, zbytek bych už duševně nezvládl ale oceňuju opakující se myšlenku, že když selhává realita a racionální vysvětlení, vražte tam dvojníka. To se naučím praktikovat i ve svém soukromém životě. -Tys snědl celý koláč? -Já? Těžko, to musel být můj dvojník! -A kdo to včera přišel na káry a pochcal prkýnko? -Dvojník! -A kdo dneska nepřišel vůbec do práce a sháněli se po něm? -Asi dvojník. Já jsem už přece dva týdny mrtvej.(30.8.2019)

Konšpirácia sa dá vytvoriť na všetko a aj na to že predavač v zelovoci u Vás na ulici je mimozemšťan...A v tom to duchu sa nesie celý seriál .Samé otázky a žiadne relevantné odpovede a dôkazy.Na druhej strane seriál odkrýva veci čo ani nemal v pláne a v tom vidím určitú konšpiráciu voči divákom :-)(12.2.2017)

Podľa iných komentárov asi nie sú všetky diely celkom vydarené, ale všetci predsa máme svoj rozum, a tento dokument nás nenúti uveriť každej konšpiračnej teórii, iba tie teórie dokumentuje. Bolo už potom na mne, že som neuveril tomu že Hitler sa nezastrelil, alebo že verím tomu, že zbrane hr. ničenia sa v Iraku ani nehľadali a celá tá invázia bola jedna veľká "kuleha", alebo že vraždu JFK aj iných politikov má na svedomí CIA. Je dobré vidieť aj iný uhol pohľadu ako ten ktorý nám médiá predkladajú, v tom je hlavný potenciál seriálu a pre všetkých občanov to môže byť jedine prínosné.(22.7.2018)