Pooreun badaui junsul (TV seriál)

• Jižní Korea

푸른 바다의 전설

The Legend of the Blue Sea

Romantický / Komedie / Fantasy

Jižní Korea, 2016–2017, 20 h 2 min (Minutáž: 59–63 min)

• Zíza

Zároveň s Legendou byl vysílaný Goblin. Tyto dva seriály mají mnoho společného. Dokonce i na konci dojde k podobnému „zapomnění“. Je pravdou, že od Goblina jsem očekávala víc a tomuto očekávání nebylo dostáno, od Legendy jsem nic nečekala, tak ani nejsem zklamaná, že mě to vlastně nebavilo. Takže proč jsem nad tím nejančila? Nejsem fanynkou Lee Min-Hoa, všímám si, že tyto role mu nesedí, neboť je všechny hraje úplně stejně a všechny svým způsobem toporně – tedy hlavně ty láskovací části. Možná je to v tomto případě hereckou partnerkou, která se také absolutně nehodí na romantické role. Ona je možná tak dobrá komička, zahraje dobré střevo, ale vážnější role jí nesedla, ne tady. To když dáte dohromady, vznikne vám z toho pár, který mezi sebou nemá nijakou zvláštní chemii, a tak jeho lásce až za hrob prostě nevěříte. Smutné bylo odhlení po čtyřech dílech, když jsem pochopila, že scénáristka vykrádá sama sebe - Ufoun byl úspěšný! Tak to bude fungovat i tady, je jedno, že je to to samé v bledě modrém, beztak si toho nikdo nevšimne a když, tak se mu to bude líbit, ne? Tak to na mě působilo. I ty písničky mi přišly oposlouchaný a přece jen všichni fanoušci korejských seriálů vědí, že písničky jsou něco, co jim jde. Příběh má potenciál, ale nevím, co ho zabilo – hraní, jak se to vyvíjelo? Nakonec jsem se vlastně celou dobu nudila. Dokoukala jsem to z čistého zájmu, jestli to skončí tak, jak si představuju... nope, bylo to mnohem větší klišé. :-D Nakonec jsem na celém seriálu měla nejraději tu malou holku A Shin Ri, která hrála v Marriage Contractu. A to prostě nestačí s ohledem na zbytek a na to, jak málo tam byla. Nejsem zklamaná, že to nešlo podle nejasných představ, která jsem měla, když jsem začala koukat, jen spíš znuděná. Kdyby se to celou dobu drželo jen u komična a romantika, tragédie a melodrama bylo upozaděno... bylo by to lepší.(26.1.2017)

Legenda o Modrém moři byla mé želízko v ohni mezi JK seriály, které jsem tu měla připravené - Lee Min-ho, Jun Ji-hyun, pohádka o mořské panně... No, nakonec to nebyla taková pecka, jak jsem čekala, to She Was Pretty se mi líbilo víc. Nakonec jsem ale přeci jen dala 4* (i když slabší), protože jsem seriál odkoukala celý a vždy se těšila na další díl, jak bude příběh hlavní dvojky pokračovat. Velký podíl na tom měl i příběh z minulosti, který se prolínal s přítomností a celý to pěkně dokresloval. Lee Min-ho i Jun Ji-hyun dobrý, ale společná chemie jako páru bohužel moc nefungovala.(29.6.2017)

Obsah je lživý, psal ho někdo, kdo neviděl celý seriál nebo kdo ho absolutně nepochopil! Ve větách: "Ten mu ukáže chytenú morskú pannu menom Sim Chung (Ji-hyeon Jeon). Neskôr tej noci Dam Ryung vypustí Sim Chung do mora." - je nepravda, že by šlo o: Sim Chung! Prosím o opravu! Jak může psát popisky někdo, kdo nepochopí obsah filmu? Nebo ho napíše před zhlédnutím celého seriálu a po zhlédnutí celého kousku obsah neopraví dle skutečnosti? Také v žánru chybí: krimi a spíše než romantický bych řekl: melodrama ...(11.3.2017)

Dávám plnej počet, protože seriál se celou dobu nesl v odlehčené atmosféře a i když tam byly dramatické okamžiky, stále se snažil navodit úsměv. Hned začátek mě chytl a neslo se to se mnou celou dobu. Bavily mě všechny postavy, hlavně Jo Nam Doo a jeho výlevy. :-D Historické scény mi učarovaly, hlavně ve druhé epizodě, hned na začátku (lampióny nad mořem, loď a ta doprovodná píseň) - tu scénu jsem si musela pustit víckrát. Min Ho vypadá v historickém hávu tak charismaticky, že člověk (možná jen ženy :-D ) zapomíná dýchat, Ji Hyeon je neskutečná tak, jako ve všem, Její naivní a roztomilá, ale zároveň silná mořská panna... v téhle roli bych si nedovedla představit někoho jiného. Já se prostě bavila a i když si v závěrečném dílu mohli něco odpustit, tak nemůžu jinak, než vřele doporučit. Protože tahle jízda stojí rozhodně za to!(7.2.2017)

• Krysap

Hlavní představitelka byla v komických situacích hrozná, ve vážnějších se mi naopak docela líbila - zvláštní, že to je přesně opak toho, co tady psal někdo přede mnou. Ale tolik můj názor. Lee Min-Ho je prostě Lee Min-Ho, jako ve všech svých rolích. V seriálu bylo pár docela zajímavých originálních momentů, ale potenicál nebyl využit naplno. Dala jsem to do 15. dílu, pak jsem ztratila zájem.(25.3.2017)

• - Pro populárního herce Lee Min-Hoa (Heo Joon-jae) byla role v seriálu poslední před nástupem na dvouletý povinný vojenský výcvik. (vodnicka)

• - Jihokorejská herečka Gianna Jun se v roli Sim Chung vrací na televizní obrazovky po porodu syna (únor 2016). (vodnicka)

• - Natáčení v Jižní Korei (Severní Čchungčchong) započalo 19. srpna 2016, následně se přesunulo na souostroví Palau a v září ještě do Španělska. (vodnicka)