poster

Pooreun badaui junsul (TV seriál)

 • Jižní Korea

  푸른 바다의 전설

 • USA

  The Legend of the Blue Sea

Romantický / Komedie / Fantasy

Jižní Korea, 2016, 20x60+1x60 min

 • Krysap
  **

  Hlavní představitelka byla v komických situacích hrozná, ve vážnějších se mi naopak docela líbila - zvláštní, že to je přesně opak toho, co tady psal někdo přede mnou. Ale tolik můj názor. Lee Min-Ho je prostě Lee Min-Ho, jako ve všech svých rolích. V seriálu bylo pár docela zajímavých originálních momentů, ale potenicál nebyl využit naplno. Dala jsem to do 15. dílu, pak jsem ztratila zájem.(25.3.2017)

 • Tyckin
  ****

  „Drzá holka“ (Jeon Ji-hyeon) opět v akci a zase skvělá, zejména začátek seriálu je opravdu dost bláznivý a hodně zábavný. Pestrosti celého děje rovněž napomáhá prolínání dvou dějových linií, tedy té současné a historické. Rovněž vnitřní hlas, tedy možnost poslechu cizích myšlenek, dokáže přivodit mnoho komických situací a diváka rozesmát či dojmout. V určitých momentech jsem sice nechápal, kam se poděla ta brutální síla naší hrdinky (zejména z úvodních dílů), ale což, logika tu jako ve většině seriálů občas selhává a nesmí se tolik používat mozek. Stejně tak některé vedlejší postavy snažící se o zvýšení zábavnosti někdy nudí, jindy pobaví. Jak už bývá vcelku tradicí, v druhé půli začíná děj působit poněkud natahovaně a tempo občas uvadá, přesto jsem to odkoukal celkem se zájmem, Lee Min-ho a „drzá holka“ jsou super dvojka a spolubydlící jim zdatně sekundují. A samozřejmě, byl jsem zvědav, jak to celé dopadne, ač u korejského seriálu je to většinou naprosto jasné :-)(4.11.2018)

 • LangiJ
  ****

  Legenda o Modrém moři byla mé želízko v ohni mezi JK seriály, které jsem tu měla připravené - Lee Min-ho, Jun Ji-hyun, pohádka o mořské panně... No, nakonec to nebyla taková pecka, jak jsem čekala, to She Was Pretty se mi líbilo víc. Nakonec jsem ale přeci jen dala 4* (i když slabší), protože jsem seriál odkoukala celý a vždy se těšila na další díl, jak bude příběh hlavní dvojky pokračovat. Velký podíl na tom měl i příběh z minulosti, který se prolínal s přítomností a celý to pěkně dokresloval. Lee Min-ho i Jun Ji-hyun dobrý, ale společná chemie jako páru bohužel moc nefungovala.(29.6.2017)

 • Pethushka
  *****

  Miluju seriály založené na pohádce a ani v tomhle případě mě Korejci nezklamali. Zpočátku se mi podlamovaly nohy nad krásou mého milovaného Španělska a bránice dostávala zabrat při komických výkonech jedinečné bavičky Ji Hyeon. Chemie mezi ní a (jako vždy) skvělým Min Hoem jde cítit hned. Vždyť už při jejich prvním setkání v šatníku to mezi nimi luxusně jiskří. :)) No a tím se začíná jeden nádherný příběh, protkaný ještě jedním z minulosti. Bavilo mě, že si seriál téměř celou dobu zachoval zábavnou atmosféru. Tam, kde by se jinde spustil potok slz, občas tvůrci šoupli solidní vtípek. Sem se to prostě hodilo, takže za to díky. A taky za camea a krásné korejské pláže na konci! 4,5*(5.4.2017)

 • Vavča
  ***

  Legenda modrého moře je seriál, který má několik fází. Prvních deset dílů útočí naprosto v pohodě na 4 hvězdy a více, seriál se nebojí být novátorský a ukazuje, že má výpravu, herce na to být ikonický, památný nemohu říct ani popel, že by se ta snaha zaujmout diváka nedařila. První dva díly humor alá grotesky, Chaplin, akce, atraktivní lokace, výlety nejsou do minulosti, kostýmní část příběhu stejně silná jako ta moderní, fakt perfektní mix.Jenže jeden problém tento příběh o reinkarnaci, lásce mořské víly a člověka má. Je strašně nevyrovnaný, po deseti dílech, které jsou plné silných momentů, nápadů, přichází postupné zpomalení a do dílu 16 je kvalita na tři hvězdy a pak poslední čtyři díly se nějak dotáhnou do konce, ale není to prostě už vůbec ono, to hlavní, co má v seriálu fungovat, tedy romantická linka a humor tak úplně nefunguje. Kamera super, z hudby mi pár příjemných motivů utkvělo, v tom problém není, ale prostě scénáristka neměla dostatek a nápadů až do konce seriálu. Navíc mi už přijde trochu otravný trend rozehrát na začátku, nebo konci epizody určitý děj a pak se k němu celý díl dostávat, lineární děj má i svoje výhody:), občas by se taky mohl více použít. Přesto musím prásknout jeden velký nedostatek, které ho si (dle komentů na Asianwiki, Hancinema) nevšimli. Nemám problém s tím jak hraje Lee Min-ho, i když jeho sympatický podvodník je pořád málo na Yamapiho Kurosagiho, určitě Lee zvládne více. problém bych viděl v Ji-hyeon Jeon. Přijde mi zejména v prvních dílech neuvěřitelně unavená, strhaná a stará (Kalibová na mě může podat žalobu za ageismus), říkáte si, proboha, ona fakt hrála v roce 2015 v Assasination? Jako bych sledoval v jednom seriálu dvě naprosto rozdílné herečky, možná natáčení a osobní život po porodu jí dával až příliš zabrat. Celkově perfektně rozjetý příběh, který pohřbily klišé a určitá ztráta tempa, chemie mezi hlavní dvojkou, prostě té romanci na konci nevěříte, Korejci umí lépe. Je mi líto, ale více, než tři a půl hvězdy bych dát nemohl a to jen proto, že prvních deset dílů je fakt super (já bych to zákeřně o pár dílů zkrátil a sestříhal), takový promrhaný potenciál, fakt škoda. Ukazuje se, že čím více prachů se do seriálů dává, čím větší hvězdy tam jsou, tím důležitější je mít pořádný scénář, silné nápady, technické zpracování dnes už umí kdekdo, takže síla seriálů bude do budoucna opět v příběhu, herectví, než efektní okázalé výpravě, efektech.(7.2.2017)

 • - Jihokorejská herečka Gianna Jun se v roli Sim Chung vrací na televizní obrazovky po porodu syna (únor 2016). (vodnicka)

 • - Pro populárního herce Lee Min-Hoa (Heo Joon-jae) byla role v seriálu poslední před nástupem na dvouletý povinný vojenský výcvik. (vodnicka)

 • - Natáčení v Jižní Korei (Severní Čchungčchong) započalo 19. srpna 2016, následně se přesunulo na souostroví Palau a v září ještě do Španělska. (vodnicka)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace