• pepo

Od renomovanych tvorcov som uz dlho nic horsie nevidel. Vyzera to hnusne, ten uzasny napad nie je rozpracovany ani do podoby solidneho nametu a ma to neskutocne tazku rit. Od polky som sa uz iba nudil, facepalmoval a pri zaverecnej scene v nemocnici som sa prepadal od hanby ako pri lubovolnej casti kamenaku. 3/10(7.1.2018)

• honajz

Strašně dlouhé a zdlouhavé, rasově korektní, resp. vyzývající tak okatě k rasové korektnosti, až je z toho normální agitka. Nemám rád agitky už od dob komunismu. Zápletka se objeví až po skoro půl hodině (!) filmu, což je na mne jako diváka jako fakt hodně pozdě. A pak už záleží na tom, jak moc jste doposud tuhle alternativní realitu s orky, elfy, vílami a podobně přijali, nebo nakolik vám spíše leze na nervy. Mně osobně to lezlo na nervy (čímž neříkám, že jiným se to nemůže líbit), dějově taky nic moc, navíc většina hnutí postav a jejich jednání byly díky tomu, že jde o agitku, pěkně nalajnované od začátku. Jinak sice zajímavý nápad, spojit v současnosti policejní buddy filmy, Pána prstenů a Pátý element, ale jen nápad, podle mne naprosto nedotažený. Nu a nelogičnosti moc počítat nebudu... i když elfi vražedné komando, které vymlátí bez mrknutí oka dvacet třicet lidí v baru, ale není sto dostat jednoho chlápka na prodejně v benzínce, schovaného za plechovkami, to je nonsense na druhou. Každopádně, pokud si dobře pamatuji, hůlek je víc, takže se obávám, že přijdou další díly a bude z toho něco jako x-menovská sága.(5.1.2018)

Snazili sa zaskrtnut privela boxikov naraz. Chvalim snahu vyuzit fantasy, ale jeminky takto plytko... Potom tu este mame rasizmus (druhizmus), pribeh typka, ktory sa snazi niekam patrit, vztah mlady - stary partak, honbu za pokladom, policajnau brutalitu a kopu dalsich veci, ktore vytvaraju bordel. Najviac mi asi vadila nelogickost (chovania) postavy Tikky, ta prechadzala zmenou osobnosti prakticky v kazdej scene. A polisov tiez mohli urobit sympatickejsimi, Ward je v podstate len protivny (nie v cool zmysle slova) a Jakoby akoby vela rozumu nepobral, takze fandit im nie je hned len tak.(14.1.2018)

Chlapíky z Patroly (od stejného režiséra) čekaly rovněž perné chvíle v nebezpečných ulicích. Jenže z nich byly ony obavy skutečně cítit. Tady svištíme za cool hávem, ovšem bez opravdové syrovosti film ztrácí trochu na věrohodnosti a působí tak trochu usedle (i když jde o eRko a o krev není nouze). Navíc nabízí pozoruhodný mix. Vedle klasických smrtelníků totiž po světě pobíhají i elfové, orci a další magické bytosti. Přidejme si k tomu kouzelnou hůlku i snahu oživit Temného pána, Willa Smithe nebo vůbec prvního orka, jenž se rozhodl dát k policii, nějaký ten ultra drsný pouliční gang, a máme z toho docela zajímavý guláš. Rozhodně ovšem mohl a měl být poživatelnější. Ústřední duo totiž od jistého momentu jen přebíhá z místa na místo, někoho sejme, jiného seřeže, chemie mezi nimi ani ze čtvrtiny nedosahuje hašteření mezi odepsaným detektivem Joem Hallenbeckem a hráčem amerického fotbalu Jimmy Dixem z Posledního skauta, pak se objeví Noomi Rapace, která mrknutím oka rozkrájí SWAT jednotku, ovšem naše dvojka ji úspěšně vzdoruje, fantasy finále pak už dokonale nudí. Netflix pomýšlí po několika seriálových peckách na velké projekty a snaží se tak stát důležitým hráčem na filmovém kolbišti. Nevím, zda se tady na jedné straně dbalo o představení nového světa a vysvětlení jeho pravidel a na druhé zapomnělo na nosný příběh, ovšem mě chybělo i to, co jsem psal na začátku: špinavé ulice plné zoufalců a vrahů nemají atmosféru a akce rozhodně není tak intenzivní a živočišná jako u dřívějšího Ayera.(3.1.2018)

Příběh se odehrává v alternativním světě, kde spolu žijí lidé, víly, elfové, orci a další mytická stvoření. Losangeleský policista Daryl Ward (Will Smith) dostane za partnera vůbec prvního orka, kterým je Nick Jakoby (Joel Edgerton). Ward z toho nemá vůbec žádnou radost, ale musí poslechnout nadřízené... Noomi Rapace byla k nepoznání a podařilo se mi ji identifokovat teprve po přečtení závěrečných titulků. Zápletka není nějak komplikovaná, ale ten svět nabízí možnosti, které by bylo škoda nerozvést v dalším pokračování. HODNOCENÍ 70% (Netflix)(29.12.2017)

• - Orcký "love song" je v skutočnosti "Hammer Smashed Face" od deathmetalovej skupiny z Buffala Cannibal Corpse. (Astonko)

• - Ide o prvý film od Netflixu, ktorý bude mat pokračovanie. Dohoda o druhej časti bola podpísaná už pred zverejnením prvého dielu. (Astonko)

• - S rozpočtom 90 miliónov $ ide o doteraz najdrahší film od Netflixu. Len Max Landis si za svoj scenár odniesol 3 500 000 $. (Astonko)