Reklama

Reklama

VOD (1)

V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

Videa (7)

Trailer 3

Recenze (522)

verbal 

všechny recenze uživatele

Tak tak nějak by to možná vypadalo, kdyby se před dvěma tisíci lety místo Nového zákona odehrála jiná fantasy, třeba Vórkraft. Místo pomatených kudlanek by tu teď pobíhaly kulty vyznavačů kouzelných hůlek, největší spodinou by byli fundamentalističtí orci, které by rasisticky šikanovali i ghetoví negři, a všechno by místo židovských klik ovládali povýšenečtí nacističtí elfové. Žádným zkurveným pederastům by se nevracelo za tisíc let teroru nakradených a navražděných osm miliard, a vůbec by to byla daleko větší zábava. Jako tahle poměrně drsná, nápaditá, akční multikreaturivní taškařice, kterou by ale na druhé straně určitě šlo ještě potunit k dokonalosti. To by ovšem Kovářovic Vilík nesměl sežrat 90 procent rozpočtu, a tak na erekci Dárklorda už nezbylo. Přesto se však snad mezi všemi těmi všemi přiblblými HeryPotraty a pičoidními omalovánkami pro slabikovače konečně zablesklo na temnější a brutálnější časy! ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

"I´m motherfucker with the magic wand!" V alternatívnom svete, kde sa v minulosti odohralo čosi ako vojna so Sauronom, žijú vedľa seba ľudia, elfi, trpaslíci, orcovia. Takisto sú tam víly, ale tie sú len otravná háveď, ktorú treba rozpleštiť metlou. Elfi ovládajú finančné trhy a tak celkovo majú ekonomickú a teda aj politickú moc. Orcovia žijú v getách a ich klany bojujú s černošskými a hispánskymi gangami. A do toho prídu odpadlícki bojovní elfi, ktorí chcú pomocou magického artefaktu vzkriesiť Temného pána. Lenže tento artefakt chcú získať aj zločinecké gangy a oddiel FBI na boj proti mágii. A to celé nie je natočené ako komédia á la Muži v čiernom, ale v duchu Ayerových predošlých filmov, teda ako ultradrsná policajná dráma a gangsterka, v ktorej je každé druhé slovo motherfucker a polovicu deja tvoria tvoria brutálne prestrelky s hlavami odstrelenými brokovnicou. Will Smith tu hrá úlohu podobnú tej z Bad Boys, Joel Edgerton je jeho parťák orc a Noomi Rapace vládne ako elfka, ktorá s nožom v ruke dokáže rozsekať SWAT komando. Niežeby to bol najzábavnejší film roka, ale je to rozhodne "niečo iné", je v tom kopa akcie, ten cheesy svet celkom dobre funguje a je v ňom plno zábavných detailov (orcovia zásadne počúvajú death metal: "Hej, prečo si to vypol, je to známy love song!") a je to natlakované hláškami až po strop ("Vy orcovia proti potu určite používate Axe."). Netflix servíruje vianočný film ako lusk. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $90miliónov║ David Ayer a zas policajti, dobre, môže byť ale tie všetko potvory naokolo, no pekný guláš, fantasy zaasdené do dnešného prostredia, no takmer sme tu zas mali Lovca čarodejníc. Ale našťastie herci ujdu, akcia, masky fajn, poteší aj že tam zbytočne moc necpali nejaké trikové efekty ale celkovo ma to proste nedostalo. /65%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Teda, klobouk dolů, natočit takový film, to chce koule. Will Smith je sice dobrá volba pro takovou roli, ale ten svět byl tak strašně ulítlej, že jsem měl co dělat, abych přijal v tom našem reálném světě existenci elfů, zlobrů a bůhví čeho ještě. Nevím proč, víc mi k tomu sedí středověk, než dnešní doba. Nicméně musím vzdát hold tvůrcům. Tohle byla velká výzva natočit takový film a nespadnout do béčka. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Bizarní, zábavný žánrový hybrid, kterému se překvapivě daří udržet i špetku důstojnosti. Sociální otázky menšin, třídní společnost a rasizmus, řešené v první polovině, jsou decentně podané a Edgertonova postava orka je nejlepším ve filmu. Do toho v druhé polovině démoni, magická hůlka po které přahnou úplně všichni, a hrozba zotročení světa potenciálně příchozím temným vševládcem. Samozřejmě kung-fu, mučení a střílečky. Futuristické sci-fi, sociální drama a šílené fantasy, říznuté policejní buddy komedií. Ne že škoda že to Ayre udržel jenom v lehkém nadprůměru. Spíše zázrak. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (12)

  • Pistole používaná Darylem Wardem (Will Smith) byla glock 19. Brokovnice použitá ve filmu byla Remnington 870. Další zbraně použité ve filmu byly útočná puška M4, AK 47, brokovnice UTAS a revolver S&W Magnum 500. (K98)
  • V jedné scéně nasedne Ward (Will Smith) a Jakoby (Joel Edgerton) do auta a Jakoby pustí rádio - začne hrát skladba „Hammer Smashed Face“ od legendární deathmetalové kapely Cannibal Corpse. Ward se ušklíbne a chce rádio vypnout, Jakoby na to reaguje vtípkem, že je to „nejlepší milostná píseň“. (Lukoboss)
  • Max Landis prohlásil, že odmítl 1 milion amerických dolarů navíc během prodeje scénáře, jelikož požadoval, aby film režíroval David Ayer. Scénář napsal speciálně pro Ayera. (Jigvell)

Související novinky

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Poslední snímky režiséra Davida Ayera (Drsný časy, Králové ulice) nebyly přijímány vůbec dobře. Sypat se to začalo už Sabotáží z roku 2014, následovala komiksárna od DC Sebevražedný oddíl, který se… (více)

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)

Reklama

Reklama