Příběh se odehrává v alternativním světě, kde spolu žijí lidé, víly, elfové, orci a další mytická stvoření. Losangeleský policista Daryl Ward (Will Smith) dostane za partnera vůbec prvního orka, kterým je Nick Jakoby (Joel Edgerton). Ward z toho nemá vůbec žádnou radost, ale musí poslechnout nadřízené... Noomi Rapace byla k nepoznání a podařilo se mi ji identifokovat teprve po přečtení závěrečných titulků. Zápletka není nějak komplikovaná, ale ten svět nabízí možnosti, které by bylo škoda nerozvést v dalším pokračování. HODNOCENÍ 70% (Netflix)(29.12.2017)

Rozpočet $90miliónov║ David Ayer a zas policajti, dobre, môže byť ale tie všetko potvory naokolo, no pekný guláš, fantasy zaasdené do dnešného prostredia, no takmer sme tu zas mali Lovca čarodejníc. Ale našťastie herci ujdu, akcia, masky fajn, poteší aj že tam zbytočne moc necpali nejaké trikové efekty ale celkovo ma to proste nedostalo. /65%/(2.1.2018)

Netflix se ničeho nebojí, a proč by taky? Protože na co sáhne tak se mu s 90% úspěšností vrátí několikanásobněkrát. Bright rozhodně zajímavý nápad, promíchat náš svět s světem elfů, orků a víl a kdoví čeho ještě. Orkové mají svoje ghetta, elfové obývají ty nejvyšší mrakodrapy a lidé jsou tak plus-mínus mezi nimi. Nadřazenost ras je zde evidentní a chudák half-blood policajt Orc Nick na to škaredě doplácí. Všichni ho nenávidí a on se jen snaží dělat svojí práci. Všichni víme, že se to časem změní a jeho parťák Smith ho po těch všemožných eskapádách, co zažijí vezme na milost. Spolu se snaží zachránit jednu elfku s magickou hůlkou, která překazila nějaký temný rituál na vyvolání "Dark Lorda" ze studně, pardon z podsvětí. Všechno bych to bral, jen bych z toho nedělal film, ale aspoň deseti-dílný seriál. Aby se divák lépe sžil s postavami, aby ukázali víc z jejich charakterů a lépe jsme poznali tento svět. Ikdyž měl film dvě hodiny, tak se vše odehrávalo děsně rychle a neustálá akce zrovna příběh rozvětvit moc nepomohla. Za mě proč ne, ale určitě se z toho dalo dostat víc!(8.1.2018)

„Dokážeš strápniť aj prestrelku.“ Zabite ma, mne sa to páčilo. Scenáristicky strašná blbosť (Pán prsteňov vs. Patrola vs. Lebkáči), ale TAK dobre zrežírovaná, že MUSÍM dať 70%. Pritom David Ayer Sabotážou a Jednotkou samovrahov zlyhal ako len mohol, takže som od neho už nič dobré nečakal. A milo prekvapil. Will Smith je po (veľmi) dlhom čase znova TÝM fúzkatým, sympatickým týpkom vo forme, ktorému sme kedysi úprimne držali palce v Dni nezávislosti a Verejnom nepriateľovi. Buddy rovina je síce klišé, ale zábavne umocnené na druhú, čo jej dodáva úplne nový rozmer (kedysi bol obeťou rasizmu černoch, teraz je braný bielymi kolegami v pohode a sám sa čiastočne dopúšťa rasizmu na orkovi). Čo ma pozitívne zaskočilo, je kvalitná maska jeho parťáka, ktorá na fotkách vyzerala príšerne lacno, no v hotovom filme funguje na jednotku. Ayer dokonca cituje jednu z najšialenejších scén svojej vlastnej filmografie (dodnes zosmiešňovaný a nenávidený megabrutálny twist v Training Day, kde hrdinu pred istou smrťou v poslednej sekunde zachráni postava, ktorej v minulosti pomohol). Vytvoril intenzívnu atmosféru „mesta, ktoré hľadá samo seba a ešte mu to dlho potrvá“, výprava je vcelku parádna a akčných scén nie je príliš veľa, ale sú zvládnuté na pomerne vysokej úrovni (a sú krvavé). Absurdné, chytľavé, zábavné.(7.1.2018)

Hodně obstojná a osobitá záležitost. Připomělo mi to District 9, tím jak je to své a i bez velkých peněz pod hlavičkou Netflixu, to dokáže budovat skvělou atmošku, efekty a přednést originální svět. Lépe řečeno futuristycké fantasy LA. Navíc jsem se parádně bavil nad tím, že je Will v kondici a s Joelem si tu dvojku pěkně dávají. Neni to rozhodně dokonalé a Ayer umí režii líp, ale pojďme na tom zapracovat na dvojce, tady je na čem stavět.(28.12.2017)

• - Max Landis prohlásil, že odmítl 1 milion amerických dolarů navíc během prodeje scénáře, jelikož požadoval, aby film režíroval David Ayer. Scénář napsal speciálně pro Ayera. (Jigvell)

• - Když Jacoby (Joel Edgerton) a Ward (Will Smith) jdou do doupěte teroristické organizace, Jacoby se zeptá jestli nepřivolají kavalerii. Ward mu odvětí: „My jsme kavalerie“. Jde pravděpodobně o odkaz na film Rychle a zběsile 7 (2015), kde stejnou větu pronesl Dwayne Johnson v čase 1:55:25. (Patrik3785)

• - V jedné scéně nasedne Ward (Will Smith) a Jakoby (Joel Edgerton) do auta a Jakoby pustí rádio - začne hrát skladba „Hammer Smashed Face“ od legendární deathmetalové kapely Cannibal Corpse. Ward se ušklíbne a chce rádio vypnout, Jakoby na to reaguje vtípkem, že je to „nejlepší milostná píseň“. (Lukoboss)