Čekala jsem něco otřesného, když jsem uviděla ta modrá stvoření. Nicméně mě to hodně mile překvapilo. Musím uznat, že Willa nijak nevyhledávám, ale ani mi nevadí. Na tohle jsem se podívala jenom kvůli MGK, který má svou hudbu na konci filmu a musím říct, že se tam hodí skvěle. Celkově super akčňák, kde nechybí ani emoce.(2.1.2018)

"I´m motherfucker with the magic wand!" V alternatívnom svete, kde sa v minulosti odohralo čosi ako vojna so Sauronom, žijú vedľa seba ľudia, elfi, trpaslíci, orcovia. Takisto sú tam víly, ale tie sú len otravná háveď, ktorú treba rozpleštiť metlou. Elfi ovládajú finančné trhy a tak celkovo majú ekonomickú a teda aj politickú moc. Orcovia žijú v getách a ich klany bojujú s černošskými a hispánskymi gangami. A do toho prídu odpadlícki bojovní elfi, ktorí chcú pomocou magického artefaktu vzkriesiť Temného pána. Lenže tento artefakt chcú získať aj zločinecké gangy a oddiel FBI na boj proti mágii. A to celé nie je natočené ako komédia á la Muži v čiernom, ale v duchu Ayerových predošlých filmov, teda ako ultradrsná policajná dráma a gangsterka, v ktorej je každé druhé slovo motherfucker a polovicu deja tvoria tvoria brutálne prestrelky s hlavami odstrelenými brokovnicou. Will Smith tu hrá úlohu podobnú tej z Bad Boys, Joel Edgerton je jeho parťák orc a Noomi Rapace vládne ako elfka, ktorá s nožom v ruke dokáže rozsekať SWAT komando. Niežeby to bol najzábavnejší film roka, ale je to rozhodne "niečo iné", je v tom kopa akcie, ten cheesy svet celkom dobre funguje a je v ňom plno zábavných detailov (orcovia zásadne počúvajú death metal: "Hej, prečo si to vypol, je to známy love song!") a je to natlakované hláškami až po strop ("Vy orcovia proti potu určite používate Axe."). Netflix servíruje vianočný film ako lusk.(22.12.2017)

3,5* - Docela příjemná oddychovka. Sice je to eRko, ale zas nic tak přehnaného, což mi vyhovuje. Zajímavý nápad podaný v sice nijak hlubokém příběhu a světě, ale je to béčkově odsýpající a... Ayerovské. Příště, a že dvojka bude je už odklepnuto, bych rád nakoukl více pod onu primadónovskou elfí pokličku ;) A o trpaslících z Miami se taky jen mluvilo, jako kdyby žádný v L.A. nežili, nebo co... :)(5.1.2018)

Netflix se ničeho nebojí, a proč by taky? Protože na co sáhne tak se mu s 90% úspěšností vrátí několikanásobněkrát. Bright rozhodně zajímavý nápad, promíchat náš svět s světem elfů, orků a víl a kdoví čeho ještě. Orkové mají svoje ghetta, elfové obývají ty nejvyšší mrakodrapy a lidé jsou tak plus-mínus mezi nimi. Nadřazenost ras je zde evidentní a chudák half-blood policajt Orc Nick na to škaredě doplácí. Všichni ho nenávidí a on se jen snaží dělat svojí práci. Všichni víme, že se to časem změní a jeho parťák Smith ho po těch všemožných eskapádách, co zažijí vezme na milost. Spolu se snaží zachránit jednu elfku s magickou hůlkou, která překazila nějaký temný rituál na vyvolání "Dark Lorda" ze studně, pardon z podsvětí. Všechno bych to bral, jen bych z toho nedělal film, ale aspoň deseti-dílný seriál. Aby se divák lépe sžil s postavami, aby ukázali víc z jejich charakterů a lépe jsme poznali tento svět. Ikdyž měl film dvě hodiny, tak se vše odehrávalo děsně rychle a neustálá akce zrovna příběh rozvětvit moc nepomohla. Za mě proč ne, ale určitě se z toho dalo dostat víc!(8.1.2018)

Taká Sucide Squad držiaca sa viac pri zemi, hoci s rovnako bohatým fantasy svetom. Bright sa netvári veľkolepo ani sa neberie vážne, nenútene zasväcuje diváka do sveta a popri dobrej akcii aj rýchlo odsýpa. Netflix kúpil scenár k prostému akčnéme fantasy, ktoré však nesadne každému. Načŕta rôzne motívy, ktoré sa časom rozplynú. Uvidíme v pokračovaní...(8.7.2018)

• - Když se rozdělují policisté do služebních vozů, padne jméno Hancock. Jedná se o odkaz na film Hancock (2008), kde herec Will Smith ztvárnil ústřední roli hrdiny. (Yoshitsune)

• - Max Landis popsal tento film jako jeho Star Wars. (Jigvell)

• - Na soundtracku sa podieľali známe osobnosti ako napríklad Rag'n'Bone Man, Machine Gun Kelly, Bebe Rexha, Logic či hudobné kapely Bastille a X Ambassadors. (Astonko)