Class (TV seriál)

Drama / Sci-Fi

Velká Británie, 2016, 6 h (Minutáž: 8x45 min)

Wow. Čekala jsem nějaký čajíček jako byly Sarah Jane Adventures, ale tohle mělo daleko blíž k Torchwoodu. S tou třídou se teda nemazlili. Svým způsobem to Doctora vůbec nepotřebuje, větší kompliment jeho sequelu snad ani nemůžu dát. Prostě se na to podívejte a udělejte si svůj vlastní názor, ano?(13.12.2016)

Jeden z mála seriálů, který byl ze začátku slabší, ale postupem času se stává vizuálně, efektově i příběhově povedený. Finále se mi hodně líbilo.(20.4.2017)

Po první sérii musím říct, že jsem příjemně překvapen. Jsem rozmazlen příběhy Doctora Who a byl jsem nadšen i Torchwoodem, ale k teen spin-offu jsem byl přeci jen trochu skeptický a bral jsem ho jen jako výplň času, protože samotný Doctor v roce 2016 nedorazí. Jenže tahle teen záležitost se nakonec podařila lépe než jsem čekal. Ano, jsou tady jistě (milostné) šablonky, které teen story potřebuje, ale byl jsem překvapen hlavně tím, jak je Class temný. Useknuté končetiny, litry krve, nadávky a sex - to jsou všechno ingredience, které nabídne. Nevím sice proč, ale seriál jsem si hodně oblíbil. Jedním z největších plusů je postava Quill, ta je boží. Postupem času jsem překonal i to korektní rozškatulkování postav (černoška, gay, polák a ind) a jejich obsazení mi přišlo sympatické. Původně jsem toužil radši po pokračování temnějšího Torchwoodu, ale nakonec odcházím spokojený i s teen náhradou Class a doufám, že se dočká další řady.(7.12.2016)

Class mělo potenciál, nadějný casting, ale bohužel Patrick Ness sám nevěděl komu tenhle přírůstek do Whovian-ersa nabídnout. Pro rodiny je to příliš brutální, krvavé a temné, pro dospělé zase až příliš teen a multi-kulti (vyhnané do extrému). Po otřesné čtvrté epizodě jsem to zapíchl. Kříženec Torchwoodu a Sarah Jane nedopadl příliš dobře.(1.3.2017)

V mnoha ohledech příjemně překvapil, nejspíš proto, že jsem od něj moc nečekala. Nemusíte znát lore Doctora Who, protože tam na návaznosti ani tolik nepřijde, ale řekla bych že se jedná o seriál určený pro jinou věkovou kategorii, než je ta moje. Spousta zbytečných I love you momentů (proboha znáte se jen osm epizod), postavy mě moc nebraly - fandila jsem akorát Tanye a učitelce. Ale celkem zajímaví nepřátelé. Jen mi nehraje, že se na Coal Hill děje mimozemská aktivita prakticky na denním pořádku, jedna civilní smrt za druhou, ale žádný Doctor? Nebo Torchwood, Unit? Err... Vůbec by mi nevadilo kdyby měl seriál jen jednu sezónu.(16.3.2017)

• - Čtvrtá epizoda 1. série "Co-Owner of a Lonely Heart" je pojmenovaná po písničce "Owner of a Lonely Heart" od anglické rockové skupiny Yes. (P. J. D.)

• - Den premiéry tohoto seriálu nebyl vybrán náhodně. 22. 10. (přesně před deseti lety v roce 2006) měl totiž premiéru seriál Torchwood (od r. 2006), který se také odehrává v prostředí seriálu Doctor Who (od r. 2005). Dá se tak předpokládat, že se jedná o poctu právě Torchwoodu. (P. J. D.)