Escape from Cannibal Farm

Rodina Harverovcov chce navštíviť starú farmu Hansenovcov, o ktorej sa už dlhé roky rozprávajú strašidelné historky. Po príjazde na miesto zisťujú, že sa ocitli uprostred ničoho a v pätách im je šialený vrah s motorovou pílou. (Marceloo)

ricci.s

Nízkorozpočtové vykrádačky / plagiáty / pocty a neviem ešte ako to nazvať, mi nevadia, pokiaľ sú dobré (ako napr. švédsky Wither). Toto moc dobré nebolo. Priemerné hodnotenie síce nemám problém dať, lebo krvavé je to celkom dosť a tento primitívny hororový žáner mám vlastne najradšej (nápad fakt nepotrebujem). Aj maskéri odviedli celkom slušnú prácu. Len keby sa na tie postavy dalo aspoň pozerať. Všetci hrdinovia vrcholne nesympatickí a ich občasné hysterické výkony bolo až utrpenie sledovať. Spomenul som si na debilný herecký afekt D. Lasera v Human Centipede 3 - a tu sa takto chovali asi všetci. Navyše poriadna scéna s motorovkou naozaj chýbala a keď si predstavím, ako som sa na to tešil... Trailer je lepší ako samotný film, lebo všetko je už v ňom zahrnuté a nič viac nepríde. ()

Bloody13

Tak pěknej trailer to mělo, víc jak rok to na sebe čekat nechalo a nakonec z toho vylezla takováhle chujovina! Jako klidně bych přehlídnul, že se jedná o prachsprostou vykrádačku Texaskýho masakru. Možná bych překousnul i to zdejší ochotnický obsazení - přece jen se to točilo v amatérských podmínkách. Jenže když je to ještě navíc ukecaný, dlouhý a tim pádem nudný, překvapivě ani ne moc krvavý a navrch strašně, ale fakt strašně stupidní, tak už ani já nemám chuť ani sílu k tomu něco smysluplnýho napsat. No, řekni sám: ženská se až po hlavu ponoří do kádi s vodou a ona z ní vyleze úplně suchá a se zaschlou krví na sobě? Né, sorry, fakt je to HODNĚ špatný. ()

TomX2 odpad!

Rodinka Harmerových sa vydáva kempovať do oblasti neďaleko farmy Hansen. Príchod už bol pre nich nepríjemný jakž takž dosť, no rodinka nemá kúsok poňatia, čo všetko ich na farme čaká. Celkový dojem: Už keď som videl trailer k filmu, bol som plný očakávania a dúfal som, že konečne po dlhej dobe uvidím hixploitation s dobrou porciou gore. Nuž, nestalo sa tak a tento nízkorozpočtový film nedopadol práve najlepšie. Už úvodná scéna ma presvedčila o tom, že to nebude nič pre mňa. A hoci bola natočená vzhľadom k rozpočtu filmu celkom dobre, bolá záživná zhruba tak ako najnudnejší sex na svete. Po nej nasleduje minúta a pol pozerania sa na to, ako jazdí dodávka na ceste. Zaujímavé a nápadité, však? Po tom nás čaká cca 5 minút zoznamovania sa s hlavnými postavami. Na tom by nebolo nič zlé, no scenárista (vzhľadom okolností aj režisér, producent a strihač) s nimi pracoval inak. Zatiaľ čo by malo byť v pláne sa s nimi zoznámiť, obľubiť si niekoho z nich a nájsť si svôjho favorita, mňa úplne znechutili a keby nebolo mojej zvedavosti ako nakoniec film dopadne, úplne by ma od deja celkom odradili. Postavy sa na svoj vek nesprávajú ani trochu primerane, neuvažujú vôbec racionálne, hádajú sa a navzájom si robia zle, v kuse všade zakopnú a úplne kazia dojem z filmu, pričom sa na ne divák nemá chuť divať (a to mala byť hlava rodiny policajným dôstojníkom? pche!). Bože, čo by som dal za to keby sa ten film na to že je tupý len hral? Postavy majú niekoľko šancí dostať sa z rúk vraha, no každú ďalšiu sekundu nám dokazujú, ako hlúpo a nepríčetne sa dokáže ľudský tvor správať. Dialógy stoja za hovno, postavy stoja za hovno, vlastne celý scenár stojí za hovno. A ako vlastne dopadlo gore, na ktoré som sa tak tešil? Odpoveď sme už vlastne dávno dostali - rozpočet nerobí žiadne zázraky a tak nemáme nič ani z toho. Priznám sa, jedna scéna ma na sekundu napla. Nie tak docela kvôli tomu, že bola nechutná, ale kvôli tomu že som si vďaka nej spomenul na zvrhlosť Regoregitated Sacrifice číže ani to film nezachraňuje. Herci to tiež nezachraňujú. A hoci bol Toby Winn-Davies pomerne fajn a hral uveriteľne, jeden človek túto celú spodinu vôbec, ale vôbec nezachraňuje. Vrah bol úplne nezáživný, vôbec z neho nebol cítiť strach a bol nudný. Kazí mu to aj jeho príbeh z minulosti, pretože veď kto je zvedavý na to čo jedol, čo robil, kto ho šikanoval a kto nie. Jeho postava nie je vôbec inšpirovaná Leatherfaceom, jeho vzhľadom a príbehom, ale doslovne vykradnutá. Vykradnutá však nie je len postava vraha, ale úplne celý film (úplne som sa cítil akoby v nejakej sračke okopírovanej zo všetkých viacej známych hororov ako je napríklad The Descent, The Texas Chainsaw Massacre, no hlavne The Hills Have Eyes). Ak ste mali chuť si tento film pozrieť, radím vám, nerobte to a vyhnite sa mu (teda ak náhodou nie ste masochista, tým pádom je film určený presne pre vás) Celkovo film hodnotím zlým až hrozným. Nesadlo mi tam vôbec nič - od postáv cez scenár až po hercov. Bolo to nezáživné, nudné, hlúpe, tupé a ja som len čakal dokedy to všetko skončí. Ako horor veľmi slabý počin, ako film nevydarená sračka s koncom, ktorý snáď debilnejší ani nemôže byť. Moje hodnotenie: 10% () (méně) (více)

EvilPhoEniX

Rok očekávaný Cannibal Farm je venku a máme první letošní průser a zklamání na světě. Lacinná vykrádačka Texaského masakru, která dělá spíše ostudu než vzdává hold. Film je velmi lacinně natočený, herci jsou nesympatičtí, přehrávají, hysterčí, řvou ( Fake pláč trhá uši), motorovka není ani nastartovaná, výstřely z brokovnice zní jak z Airsoftky, gore velmi málo, většinou mimo záběr a krom jedné uřezané ruky nestojí snad nic za zmínku. A hlavně je to celé takové nudné, jednotvárné, nezajímavé, bez nápadu i atmosféry, nefunguje zde prakticky vůbec nic. Průser od zhora dolů. Zlatý Leatherface.30% ()

ARI50

Slabší dvojka bohužel, kdyby se tam nesralo rodinné drama a hodně špatný soundtrack možná by to bylo lepší. Borec z motorovou pilou nebyl špatný ale dostal málo prostoru, rodina bohužel hledala pomoc na špatném místě, trailer ve směs nabízí vše co uvidíte což je velká škoda, čekal jsem víc krve a víc utrpení které se mi nedostalo, brokovnice kazí tak měr celý film, a herci tomu vůbec nepomáhají, příště víc záběru na vraždění než na klece.možná ještě tomu někdy dám šanci a podívám se ale to fakt nevím. ()