Americko-irsko-britský film, který režisér Tommy O'Haver natočil podle stejnojmenné knihy, vypráví příběh dívenky Elly, která žije v magickém světě, kde jsou všechny děti při narození obdarovány pohádkovou Kmotřičkou. Ella jako dar a zároveň prokletí dostala poslušnost a proto nemůže odmítnout žádný příkaz. Aby se osvobodila a získala vládu nad svým životem, musí přelstít království plné obrů, lidožroutů, zlých nevlastních sester, mluvících knih a zákeřných intrik. Pokud se jí to podaří, možná na své cestě potká lásku. (oficiální text distributora)

Aluska88

Tož takovou pohádku jsem ještě opravdu neviděla. Nehorázná capina:) Moderní popelka, ve které nehraje Hilary Duff, nýbrž Anne Hathaway, která je zde opravdu výborná. A ač to holka neměla vůbec jednoduché, nakonec má vše šťastný konec. A připravte se, v žádném jiném filmu zřejmě neuvidíte Vernitu Green coby vílu:) ()

R´Hell

Mně se Zakletá Ella vážně líbí. Není na ní ale nic světoborného, jen to je zábavná pohádka se sympatickou hrdinkou, nějakým tím zakletím a samozřejmě s dobrým koncem. Roztomilá "Popelka" Anne Hathaway se ve své roli určitě vyřádila. A mé oči přežily střet středověku, kýče, pohádky a moderny a dokonce z toho měly docela potěšení! Ella se nikomu nevnucuje, ale jde si po svých, kam ji vítr (a nebo třeba někdo jiný) táhne. A tak to má být. ()

FeriusParfax

Oblíbená pohádka mě a mojí sestry, když jsme byly malé. Viděly jsme ji spolu tolikrát, že jsme odříkávaly slovo od slova. Je to samozřejmě pohádka hlavně pro holčičky, ale je tu neotřelý nápad a velmi zajímavé postavy. Je zkrátka taková trošku jiná než ostatní. Asi proto nám tak přirostla k srdci. Velmi ráda na tyto chvilky, kdy mi sestra nelezla krkem vzpomínám. V příběhu jde o uvědomělou dívku, Ellu, která je prokletá a cestou za pomocí pro obry doslova narazí na krásného prince. Spolu s dalšími přicmrndávači se tedy dají na cestu. No… co se asi cestou nestane? „Spoiler“ – Ella a princ zůstanou spolu a vezmou se. Ella se zbaví prokletí a z prince přestane být takový tupan, kterým býval, než potkal svou vyvolenou. Smýšlení hlavní hrdinky se mi moc líbilo a byla mi sympatická. Což se moc často nestává… Celý film provází chytlavé písničky. ()

JajinkaBec

Tenhle film je hrozná blbost, ale musím se přiznat, že docela příjemná blbost :-) Na páteční večer, kdy už toho má člověk po týdnu tak akorát dost, je to příjemná, usměvavá podívaná, která urazí nejspíš jenom zarputilé obhájce klasických pohádek. Sice jsem málem mlátila hlavou o zeď, kdykoli se na scéně objevil princův fanclub, ale ty tři hvězdičky si to určitě zaslouží - za Hugha Dancyho (ne, do fanclubu se ale nepřidávám), za hada a za závěrečné taneční a pěvecké číslo, u kterého jsem se prostě musela přiblble usmívat. ()

pakobylka

Navýsost potrhlá pohádka v pěkně zdobeném módním kabátku. Nedělá si těžkou hlavu z toho, že jí nadmíru extravagantní model až tak nesedí a že nemá propracované všechny detaily: Střihla ho sice v tvůrčím nadšení, leč bez rozmyslu - a spíchla ho převelice horkou jehlou. Ale co na tom, když se - jím přioděná - skvěle baví ... doslova od první do poslední minuty. Můžete se přidat - nebo jít o dům dál ... myslím, že si vašeho odchodu ani nepovšimne. P.S.: Čtvrtá * je tentokrát čistě subjektivní ... za 96 minut ničím nezkalené radosti, kterou mi "Zakletá Ella" nezištně předala. ()

• Pisničky, které zpívá Ella, nazpívala všechny sama její představitelka Anne Hathaway. (Teres)
  • Název města Lamia, kde princ Char žije, je latinské označení pro čarodějnici nebo upíra. (Teres)
  • Na večírku obrů zpívá Ella (Anne Hathaway) píseň „Somebody To Love“ od skupiny Queen. (hrumsrt)