3% (TV seriál)

3 Percent

Sci-Fi / Thriller

Brazílie, 2016 - 2019, 17 h 4 min (Minutáž: 38–50 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

Velice sympatická série z Brazílie. Nízký rozpočet nevadí, nápad to má (ano, veze se vlně jiných filmů, seriálů s podobnou tématikou) a spád taky. Jen tak dál.(15.10.2017)

Většinu z vás asi příliš nenaláká, když vám řeknu, že 3% přejímají tematické i estetické prvky ze současných knižních sérií literatury pro mládež (respektive minimálně jejich filmových adaptací), jako jsou Hunger Games, Labyrint, pravděpodobně i Divergence (tu jsem neviděl) a dalších zástupců této populární literární škatulky. Většinu z vás asi příliš nenaláká, když vám řeknu, že vizuální stránka je pod dnešním televizním standardem (a tím nemyslím jen produkci Netflixu, ale každý byť jen trochu nákladnější a výpravnější seriál, tedy ne sitcom). Většinu z vás asi příliš nenaláká, když vám řeknu, že ačkoli se tvůrci snaží z výše uvedené škatulky vymanit, 3% se nedaří vyvarovat celé řady klišé a nelogičností, které se s podobnými dystopickými příběhy zejména pro mladistvé bohužel pojí, ale jejichž vyzrazování bych přesto považoval za spoiler (i proto doporučuju vyhnout se zdejší galerii, která kromě neškodných obrázků obsahuje i ty, podle nichž by divák mohl nechtěně odvodit vývoj příběhu a osud postav – přesto, že zkušenější jedince tyto určitě nepřekvapí). Naštěstí dokážou 3% ve správnou chvíli vykřesat i špetku té podvratnosti a cynismu a v těch lepších momentech dají vzpomenout na záležitosti typu Battle Royale, Snowpiercer, Kostka či Solitary. Z velké části však stále operují se zaběhnutými vzorci svého (sub)žánru, takže to mějte na paměti, než se rozhodnete investovat do nich sedm hodin svého času. P.S. Původní (nedokončenou) minisérii naleznete tady. P.P.S. Pokud to bude jen trochu možné, vyhněte se anglickému dabingu. Nevím, jakou mají Američané dabingovou tradici (pokud vůbec nějakou), ani jaký měl dabing rozpočet, ale to, co předvedli tady, je bez jakékoli nadsázky absolutně tragické. 70%(28.11.2016)

1. díl - 72%, že se podívám na druhý díl. U Brazilců bylo jasné, že se zaměří na sociální rozměr. Má to takový strohý vzhled. 2. díl - poměrně dost věcí se dalo odhadnout, nic zázračného. 68%. 3. díl - rozvinuli se tam více mezilidské vztahy ve skupině, úkol nic moc. 68%. 4. díl - zatím nejlepší díl. Variace na Stanfordský vězeňský experiment. Seriál se více posunul do temnější psychologické roviny. 74%.(22.12.2016)

Na to, že to má nízký rozpočet, se na to krásně dívá. První díl mě vůbec, ani chvíli, nenudil, a to se mi u seriálů od Netflixu obvykle nestává. Dále bych pochválil příběh - jen tři procenta kandidátů uspějí a dostají se na lepší místo. Takové věci já prostě žeru. Srovnávání s Hunger Games mi příjde zbytečné, vždyť to je založeno úplně na něčem jiném. 90% Pro mě po Sense8 nejlepší seriál od Netflixu.(3.12.2016)

Výborný seriál, velmi chytlavý příběh, sympatické postavy i zajímavé zvraty. Opravdu kvalitní seriál, zatím jsou pouze slovenské titulky, ale dá se to v pohodě přeluskat :) 1. série: 90% Moc se těším na druhou sérii!!(18.12.2016)

podareny lowcost serial(17.1.2017)

Ale jo. Prakticky všechno už tu několikrát bylo, ale co. Seriál o výběru tří procent populace pro lepší život je natočený slušně, nenudí (a to v poslední době oceňuji hodně, asi se mi ve watchlistu sešlo moc kravin pohromadě), herecké výkony na úrovni, nikdo mi vyloženě nevadil. Sice to sem úplně nepatří, ale musím pochválit slušně udělané slovenské titulky.(8.4.2017)

Při názvu 3% jsem si udělal jistou představu, ale seriál se nese úplně v jiném směru. Očekával jsem trochu víc akce a dynamiky, které jsem se (zatím) nedočkal. První díly, které jsou naplněné logickými úkoly, nejsou úplně nejlepší start. V celém díle je trochu napětí a jinak je to natahování do 40 minut. Velkým štěstím je to, jak postavy spolu a mezi sebou jednají a vzájemně si podráží nohy a nevěří si. Od 4. dílu to začíná nabírat grády. Mezi hlavními postavami se rozehrávají zajímavé vztahy a autoři vytvořili pár skvělých zvratů. Nicméně nízký rozpočet seriálu strašně ubírá. 90% obsazení je pro mě strašně nesympatické a nevytvořil jsem si k nim žádný vztah. Závěr 1. série je ale dostatečně zajímavý, abych pokračoval ve sledování. 1. série 55%(4.9.2018)