Reklama

Reklama

Série(4) / Epizody(33)

V budoucnosti, kdy elita lidstva žije v ráji na ostrově daleko od přelidněných slumů, dostanete jen jednu šanci přidat se ke 3 procentům lidí ušetřených před bídou. (Netflix)

Videa (2)

Trailer

Recenze (27)

ghatos 

všechny recenze uživatele

1. díl - 72%, že se podívám na druhý díl. U Brazilců bylo jasné, že se zaměří na sociální rozměr. Má to takový strohý vzhled. 2. díl - poměrně dost věcí se dalo odhadnout, nic zázračného. 68%. 3. díl - rozvinuli se tam více mezilidské vztahy ve skupině, úkol nic moc. 68%. 4. díl - zatím nejlepší díl. Variace na Stanfordský vězeňský experiment. Seriál se více posunul do temnější psychologické roviny. 74%. ()

BFG2000

všechny recenze uživatele

Když dokážete akceptovat představený svět a jeho principy, seriál si maximálně užijete. Je to pro mě velmi milé překvapení. Tvůrci si s očividně nízkým rozpočtem vůbec nelámali hlavu a nedali jej na díle prakticky znát. Nejlepší na tom všem jsou ale výkony hlavních, ale vlastně i vedlejších herců. Pro mě jsou velmi neokoukaní, protože z Brazílie jsem toho doposud opravdu moc neviděl. Přesto jsou jejich výkony velmi působivé a uvěřitelné. Zejména bych vypíchnul brazilského Harry Pottera Rodolfo Valente, úžasného Michel Gomes, šíleného Rafaela Lozano a drsnou Laila Garin. První sérii si pro sebe však ukradnul João Miguel. Velmi nevšední, o to však působivější byla také hudba.  Rozhodně tento počin stojí za vidění! Směle do toho! ()

Reklama

(mOnkey) 

všechny recenze uživatele

Většinu z vás asi příliš nenaláká, když vám řeknu, že 3% přejímají tematické i estetické prvky ze současných knižních sérií literatury pro mládež (respektive minimálně jejich filmových adaptací), jako jsou Hunger Games, Labyrint, pravděpodobně i Divergence (tu jsem neviděl) a dalších zástupců této populární literární škatulky. Většinu z vás asi příliš nenaláká, když vám řeknu, že vizuální stránka je pod dnešním televizním standardem (a tím nemyslím jen produkci Netflixu, ale každý byť jen trochu nákladnější a výpravnější seriál, tedy ne sitcom). Většinu z vás asi příliš nenaláká, když vám řeknu, že ačkoli se tvůrci snaží z výše uvedené škatulky vymanit, 3% se nedaří vyvarovat celé řady klišé a nelogičností, které se s podobnými dystopickými příběhy zejména pro mladistvé bohužel pojí, ale jejichž vyzrazování bych přesto považoval za spoiler (i proto doporučuju vyhnout se zdejší galerii, která kromě neškodných obrázků obsahuje i ty, podle nichž by divák mohl nechtěně odvodit vývoj příběhu a osud postav – přesto, že zkušenější jedince tyto určitě nepřekvapí). Naštěstí dokážou 3% ve správnou chvíli vykřesat i špetku té podvratnosti a cynismu a v těch lepších momentech dají vzpomenout na záležitosti typu Battle Royale, Snowpiercer, Kostka či Solitary. Z velké části však stále operují se zaběhnutými vzorci svého (sub)žánru, takže to mějte na paměti, než se rozhodnete investovat do nich sedm hodin svého času. P.S. Původní (nedokončenou) minisérii naleznete tady. P.P.S. Pokud to bude jen trochu možné, vyhněte se anglickému dabingu. Nevím, jakou mají Američané dabingovou tradici (pokud vůbec nějakou), ani jaký měl dabing rozpočet, ale to, co předvedli tady, je bez jakékoli nadsázky absolutně tragické. 70% ()

BlackHood 

všechny recenze uživatele

Na to, že to má nízký rozpočet, se na to krásně dívá. První díl mě vůbec, ani chvíli, nenudil, a to se mi u seriálů od Netflixu obvykle nestává. Dále bych pochválil příběh - jen tři procenta kandidátů uspějí a dostají se na lepší místo. Takové věci já prostě žeru. Srovnávání s Hunger Games mi příjde zbytečné, vždyť to je založeno úplně na něčem jiném. 90% Pro mě po Sense8 nejlepší seriál od Netflixu. ()

Cooller 

všechny recenze uživatele

s každým dalším dílem je to čim dál tim větší nesmysl... serial se tváří komplexně ale divák se za celou první serii vůbec nedozví proč je vlastně společnost rozdělena? proč pouze 3%? Na tyhle a podobne řekněme "základní otazky" prostě neexistuje odpověď, ještě než začne daná selekce serial vehementně poukazuje na bezuhonost 3% menšiny kde vlastně neexistuje kriminalita, následně pak ale nemají problém vzít usvědčené vrahy mezi sebe a podobně. Postavy střídají charakter častěji než je zdrávo. Čim vic toho vidím tim miň chci vidět další... námět je velice podobný Elysium s Mattem Damonem, zde ale alespoň měli vysvětlení jak k tomu všemu vubec došlo.... nechápu jak muže někoho bavit koukat na bandu lidí u kterých vzhledem k absenci důvodu nelze pochopit co je vlastně cíl... viděl sem 9 epizod a prakticky nemám důvod koukat na další jelikož je mi jasný že se vůbec nic nedozvim... ()

Galerie (142)

Zajímavosti (1)

  • Jedná se o první brazilský seriál, který byl dostupný na Netflixu. (Duoscop)

Reklama

Reklama