poster

Norský dům (festivalový název)

 • Norsko

  Det norske hus

 • anglický

  House of Norway

Komedie

Norsko, 2016, 80 min

Režie:

Jan Vardøen

Hudba:

Jan Vardøen

Producenti:

Jan Vardøen
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • hippyman
  ***

  Suchá severská komedie o nesnadném údělu å bli en Nordmann je spíše sérií více či méně povedených epizodních gagů než nějakým hlubším příběhem. Na vině je patrně i kratší stopáž, která nedovoluje příliš vykreslit další charaktery nebo rozvinout vedlejší dějové linie. Místy jsou scény skutečně exktrémně absurdní, jindy naopak uvěřitelné a povětšinou úsměvně trhlé. Je dobré mít alespoň základní povědomí o norské kultuře, jinak vás bude snímek dost možná trochu nudit, nebo ho nepochopíte. 60% [24. Dny evropského filmu](12.4.2017)

 • Spike17
  ***

  V rámci Severské filmové zimy je/byla možnost vidět v ČR film Norský dům ještě dříve než je oficiální premiéra v Norsku. Má ale toto privilegium nějakou přidanou hodnotu?__ Na jedné straně stojí humorné zobrazování typických norských rysů a pohled z jiné perspektivy na uprchlickou na krizi, na straně druhé ovšem dokola variující se motivy, které nakonec zabřednou do rutinnosti až otravnosti.___ vice zde.(15.2.2017)

 • danliofer
  *****

  Takovou smršť hrátek s norskými stereotypy jsem vůbec nečekala. Nory moc neznám, ale pokud tyto stereotypy odrážejí konkrétní zemi více než z 50 %, asi bych si rozmyslela, zdali je pro mě osobně zrovna Norsko rájem na zemi a obrátila to radši někam víc na jih či na východ :-)(9.2.2017)

 • FilmManiac95
  ****

  Vcelku vtipně podaná podívaná o jednom íránském uprchlíkovi, který by se rád stal plnohodnotným norským občanem. Aby však občanství získal, musí obstát v řadě testů na jisté akademii uprostřed malebného údolí, a právě tyto testy jsou z velké části pohonem vyprávění celého filmu. Přesněji řečeno je to absurdní povaha těchto testů, která postupně vzrůstá skoro až k extrému. Některé momenty jsou opravdu zábavné, ale postupem času už je to nakonec přeci jenom trochu moc a ke konci už film může mít tendenci diváka nudit. Dá se to brát jako jakási humorně podaná reflexe současné norské společnosti, té se ale asi nejvíc zasmějí sami Norové. Navíc některé vedlejší narativní linie nejsou ani nijak řádně zakončeny nebo vůbec rozvíjeny, což může být poněkud matoucí, ale v tom tkví dle mého podstata absurdity takových filmů. K tomu musím vyzdvihnout nádherné záběry norského údolí :)(15.2.2017)

 • NJD
  ****

  Je skvělý, jak si Norové dokážou udělat srandu sami ze sebe. Tuhle vlastnost s nima máme společnou :) Film ukazuje trable nově příchozích, které se Norové sice v dobré víře, ale často dost nesmyslně, snaží předělat k obrazu svému. Ne že by na tom něco bylo, ale hlavně to prosím vás neberme 100% vážně :) Jinak zpracování samotnýho filmu je sice jednoduchý, ale úderný a účinný. Taková příjemná oddychovka v týhle debilní celospolečenský atmosféře :)(10.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace