Akční / Fantasy

USA / Austrálie, 2004, 100 min

• xxmartinxx

Od filmu jsem čekal úplný propadák a zklamání, takže mě mohl jen mile překvapit. A to se docela i stalo. Catwoman se snaží být originální a jiná,, což se povedlo možná až moc, takže celkový výsledek mi přišel trochu chaotický. Nicméně rozhodně jsem se nenudil (i když začátek byl trochu pomalý). Znám horší filmy.(2.9.2008)

• InJo

Ukázkově zmrvená komiksová adaptace, která byla zřejmě určena ženám (zápletka, týkající se závadného krému, je vyloženě snová) a milovníkům sado-maso (nutno přiznat, že Halle Berry je v tom oblečku dost sexy). Mám však pocit, že z výsledného produktu nebyl nadšený naprosto nikdo... Na druhou stranu netvrdím, že to nemá jistý zábavní potenciál. Chvílemi je to totiž tak náramně debilní, že se u toho nejde nebavit (na účet tvůrců, samozřejmě). 40 %(5.7.2010)

• ScarPoul

Kde bolo tam bolo bol raz jeden režisér ktorý sa chcel stať najslávnejším režisérom francúzka , ktorý chcel francúzom vrátiť dávno zabudnutú slávu. Natočil vcelku pôsobivý film, ktorý mu otvoril dvere do holywoodu. Predpovedali mu skvelú budúcnosť vo filmovom priemysle a aj keď chcel natáčať umelecké snímky povedal si že môže začať aj akčným žánrom a keď bude mať veľa peňazí bude si natáčať také filmy aké chce. Takže ponuku prijal. Dokonca sa aj potešil keď sa dozvedel že má natáčať Catwoman, pretože mal rád batmana a hlavne toho ktorý sa vracia a kupodivu bol aj veľmi prekvapený keď sa dozvedel že hlavná hrdinka bude Halle berry , ktorej kozičky videl poskakovať v plese príšer. Hneď sa dal navrhnúť sexi kostým a on si tých kozičiek užil naozaj dosť lebo krásnej halle neustále vykúkali z oblečku aby videli toho krásavca čo ich točí. Režisér spokojne sedel na stoličke a hovoril si že práve preto natáča takéto filmy. a takéto chce aj točiť. Lenže vzhľadom na to že jej kozičky boli strašne pôsobivé úplne zabudol na scenár, zloducha, vtip, akčnosť, štýlovosť, komiksovosť, a jediné čo mu zostalo bola tuposť a pekný kostým s krásnymi kozičkami a telom Halle Berry. Ten režisér sa volal Pitof a dosral všetko čo sa dalo. P.S. Chcel by som sa ospravedlniť Halle Berry , ktorej kozičky boli spomenuté viacej ako sa patrí. sorry halle(29.4.2008)

• tron

„Prichádza pomstiť vlastnú smrť.“ Nuž... CATWOMAN nie je zasa až také peklo, ako som čakal. Spolu s ELEKTROU ale dokazuje, že „komiksový ženský spin-off“ nemá šancu zaujať divákov (dokonca ani fanúšikov pôvodných komiksov, teda DAREDEVILA a BATMAN SA VRACIA). Benjamin Bratt nie je najhorší (čo vie každý, kto ho videl v 6. BATALIÓNE), takisto Sharon Stoneová sa v minulosti strápnila podstatne viac a oscarová Berryová nie je zďaleka taká otrasná, ako som veril, že bude. Zároveň sa treba postaviť na stranu francúzskeho kúzelníka Pitofa, ktorý nám predviedol (v porovnaní s FANTÓMOM PARÍŽA) „umiernenejšiu“ audiovizuálnu stránku svojho výrazného talentu, čo je (asi) fajn. Problém je v tom, že celé je to príliš kuriózne, triky sú čudné (skákanie naprieč mestom pripomína skôr nejakú skackajúcu počítačovú hru z roku 1998) a scenár nemá logiku (z hrdinky sa stane Catwoman po hodine, čo je na film s názvom CATWOMAN drzé).(29.9.2007)

• Djkoma

Opravdu hrozné recenze a reakce všech co tento film viděli a i neviděli mě celkem vyděsili, ale nakonec jsem se přesto na tento "skvost" podíval. Můžu s čistým svědomím říci, že to není tak strašné... kdyby to bylo béčko s pár tisícidolarovým rozpočtem, ale určitě ne 100milionový megafilm!!!! Proboha proč tento film někdo dal do ruky člověku co pracoval na spec. efektech ve Vetřelci 4 a režíroval Fantoma Paříže(ten neni špatný...)? Catwoman není látka pro takového to digitálního fajnšmekra. Ne, že by Pitof byl nějaký génius, ale myslím si, že nneí tak špatný, ale v tomto případě nezvládl rozpočet a scénář(to asi nebudej jen jeho vina :)). K dalším záporům filmu (klady nebo spíš klad si nechám nakonec :)). Digitální podoba města a brutálně "hnusné" nájezdy kamery na digitální budovu... to je tragédie. Nechápu jak tohle někoho mohlo napadnout udělat a ještě k tomu tak odfláknout. Nevím jestli se mám zmiňovat o pohybech, běhu, skocích a podobných machrovinkách slečny co má ráda kočičky. Je pravda, že návaznost dig. a hraných postav je dobrá, ale dig. podoba je neuvěřitelnš viditelně počítačová a to vytváří odpor k takovýmto scénám. Kočička chodí, švihá s bičem, oblečená v kůži(kdo si představuje S/M dominu boduje ;-)) brozdá na ukradené motorce město. Scvénář o pomstě ženy, která musí postupně zjistit kdo jí zabil a díky kočce získá jisté schopnosti je opravdu nudný a stupidní. Prominte, ale kdo by vymyslel krém, který vám kůži zpevní jako ocel a pak to klidně začal prodávat? To je fakt ujetý. Benjamin Bratt jako "krásný" zachránce (takový rytíř na bílém koni) je sladkej až me z toho bolí hlava. Halle Berry jako kočičika... Opravdu nevím, zadečkem vrtí krásně, ale herecky je to mínusová hodnota. Sharon Stone už je moc stará(ikdyž v závěrečné finále ukáže jak umí dobře létat) a není tak krásná jako v 7ákladním instinktu. Ještě v pozadí stojící program z trilogie matrixu oblíbený frantík, je nudný, nezajímavý a jeho postava je zde velmi podobná matrixovské :). Docela jsem si všiml podobnosti s filmem Maska. Oba hrdinové žijí různé životy.... V noci dělají věci, které si né ůplně pamatují a chovají se úplně jinak. Hudba není tak zlá jak se čekalo, ale myslím, že nezazní žádná písnička zpívaná mužským hlasem. Chvílemi mi přišlo, že se dívám na feministický film. Jediný klad filmu? Zamýšlím se... Kdyby tam svlékli donaha Halle a ukázali to možná bych klad našel... MOŽNÁ ... :) PS: doufám, že toto nebude bráno jako spoiler :o) ale u tohoto filmu je to úplně jedno :o)(15.2.2005)

• - Téměř souběžně s uvedením snímku do kin byla vydána i stejnojmenná videohra určená pro PlayStation a Pc. (fiLLthe3DD)

• - Postavu detektiva Toma Lona (Benjamin Bratt) měl původně ztvárnit Josh Lucas. (imro)

• - Spoiler: Ve filmu zemřou 3 lidé. (fiLLthe3DD)