• Nový Zéland

Akční / Fantasy

USA / Austrálie, 2004, 100 min

• tron

Benjamin Bratt nie je najhorší (čo vie každý, kto ho videl v 6. BATALIÓNE), takisto Sharon Stone sa v minulosti strápnila už podstatne viac a oscarová Berry nie je zďaleka taká otrasná, ako som si myslel. Zároveň sa treba postaviť na stranu francúzskeho kúzelníka Pitofa, ktorý nám predviedol (v porovnaní s FANTÓMOM PARÍŽA) umiernenejšiu audiovizuálnu stránku svojho výrazného talentu, čo je (asi) fajn. Problém je v tom, že celé je to príliš kuriózne, triky sú čudné (skákanie naprieč mestom pripomína skôr nejakú skackajúcu počítačovú hru z roku 1998) a scenár nemá logiku (z hrdinky sa stane Catwoman až po uplynutí hodine, čo je na film s názvom CATWOMAN dosť čudné rozhodnutie).(29.9.2007)

• D.Moore

Dvě a půl hvězdy v tomto případě - narozdíl od žánrově příbuzné Elektry - zaokrouhluji dolů. Nevadila mi ani Halle Berry (kočičí pohyby si pěkně nacvičila, stejně jako různá gesta a mimiku - třeba zírání na ryby v akváriu) ani Pitofova supervideoklipová režie (říkejte si, co chcete, ale atmosféru ten chlap udělat umí - zmrtvýchvstání Kočičí ženy budiž skvělým příkladem). Co film potápí, je scénář. Hloupá kosmetická historka není ani trochu zajímavá a vypadá, jako z nějaké parodie, některé postavy (superpolda, otravná kolegyně z práce, otravný teplý kolega z práce) jsem měl chuť zavraždit pohledem. I Sharon Stone, která byla většinu filmu jakž takž snesitelná, se v závěru tak děsivě znemožní, až se jednomu udělá zle. Brrr, promarněná šance.__P.S. Povedla se hudba Klause Badelta. Proč ale místo ní během soubojů hraje jakési otravné RnB?__P.P.S. Samozřejmě, že Michelle Pfeiffer pořád zůstává jedinou opravdovou filmovou Catwoman. Uvidíme ale, jestli s tím něco neprovede Nolan a jeho třetí Batman.(24.10.2010)

• lesumir

Nebo bych měl snad říct cat-spider woman? Ty její skoky a lezeni po strechach pripominaly spideyho :) To, co předváděla nemělo s kočkou nic společného až na to její „mňau“ kterého jsem měl po třech pokusech opravdu dost. Pribeh dost predvidatelny a Halle Berry mi prijde pomerne dost fekalni v jejim cernem kostymku. Ale nejhorsi je, ze si stale ladu otazku - 100 milionu dolaru? WTF? WTF? WTF?(7.8.2006)

Neviděl bych Catwoman jako nejhorší comicsový film. Halle Berry je v kostýmu schopná kočka, která určitě přidala filmu na atraktivitě. Režie více jede na efekt než na chytlavý příběh a po vizuální stránce je to propracované. Mínusem je slabší příběh a v neprospěch tohoto filmu hraje fakt, že jsou comicsové adaptace, které sázejí na výrazný mužský element v příběhu, což tady nenalezneme. Comicsy se ženou v hlavní roli většinou příliš úspěchu nezaznamenávají. Nízké hodnocení je v tomto případě přehnané. 60%(20.12.2011)

• Anderton

Demencia tu razí z každej zložky, z každej scény a každej sekvencie. Proste úplne mimo je aj kamera, aj strih, aj dialogy, aj herci (hraním, inak Halle to sekne) a špeciálne hudba dáva tušiť, že Pitof napozeral vela porna. Akoby svojim filmom hovoril: "použijeme tie najotrepanejšie klišé a ponúkneme vám ich čo najjednoduchším spôsobom, pretože tak sa majú točiť akčné filmy". Catwoman svojim presahom pôsobí, akoby objavila v roku 2004 feminizmus a jediný motív, ktorý za niečo stojí, sú črepy. Pokial budú vznikať filmy ako Electra, Ultraviolet a Catwoman, ženské superhrdinské komixovky sa nikdy nikam neposunú a možno je ženám v tomto subžánri súdené hrať vedlajšie, ale zaujímavé úlohy. Ako napríklad Catwoman v dvoch Batmanoch.(28.2.2016)

• - Postavu detektiva Toma Lona (Benjamin Bratt) měl původně ztvárnit Josh Lucas. (imro)

• - Během basketbalové scény zazní píseň "Scandalous" od skupiny Mis Teeq. Stejná píseň se i mimo jiné objevila ve hře "GTA V." (fiLLthe3DD)

• - Halle Berry má na natáčení smůlu - při poslední bondovce Dnes neumírej si zranila oko a při Catwoman skončila v nemocnici, když tvrdě narazila na kulisy. (imro)