Akční / Fantasy

USA / Austrálie, 2004, 100 min

• k212

Tak nějak přemýšlím, že bych si taky zatloukla jeden hřebíček... ale když se podívám na některé filmy, které jsem hodnotila v nedávné době, uvědomuji si, že bych si vlastně odporovala (viz Resident Evil ... namátkou). Catwoman je po stránce vizuální dokonalá a zdůrazňuji originální pastva pro oči - vyjma tedy jednoho nezanedbatelného aspektu a tím je okatá digitální příšera, která supluje kaskadérské kousky (o dvě třídy horší než první Spiderman). To už tady ale bylo protřeseno dostatečně. Na druhou stranu si zase říkám, vždyť to má být komix, takže jsme na půdě fantastiky, proč nás tedy pohání touha po přílišné realističnosti? Hm... To byl chabý pokus, jistě. Pitof je prostě jenom jeden, evidentně mu nejde o scénář a nějaké to poselství (ani Vidocque není příliš silný ve scénáristických kramflecích), ale především se specializuje na vizuálně-audiální složku filmu, kterou vytváří atmosféru a posouvá na druhé koleje chabý příběh. Je to průměrný bavič, ale jeho režie není čistá a stylizovaná do dokonalosti jako třeba u Baye, ale je jednoznačně osobitá a identifikovatelná. Film sám o sobě je celkem vtipný, dějově trapný, herecky v intencích ozdobných (tedy herci = součást obrazové kompozice). Ve výsledku je to dlouhý obrazově-nápaditý videoklip, který rychle vymizí z hlavy.(26.10.2006)

• Torision

Úplně nejdřív bych chtěl napsat, že jsem megafanda do komixovejch apatací. Ale tohle vopravdu ne! Co bych tak tomuhle filmu vytknul..... naprosto trapnej plytkej scénář, režie trapná, Halle hraje hrozně, Sharon hraje mizerně a Benjamin Bratt nestojí za řeč. A závěrečnej fight mezi Sharon a Halle? Raději bych přetočil než viděl znova.(1.7.2007)

Co si budem povidat, kravina to je, se superhrdinskejma filmama to nema moc spolecnyho, ale 32%? To zase ne, zas takova sracka to neni. Problem je, ze Catwoman proste neni buhvijak nosna postava, zapletka s kosmetickou firmou je dosti nezajimava a souboju tu je naprosty minimum. Nehlede na to, ze tu proste neni zadnej poradnej souper, Sharon Stone je tragicka. Nicmene, film je natocenej vcelku svizne a Halle Berry je v upnutym kozenym oblecku proste super sexy a kdyz uz vse okolo stoji za hovno, clovek aspon muze koukat na ni. Navic se pohybuje jako kocka, o tom, ze nektery zabery znacne smrdi pocitacem, pomlcim. Co se tyce hudby, ona by ani nebyla tak spatna, kdyby si rejza neoblibil asi tak tri pisnicky a neflakal je tam furt dokola. Nicmene tri hvezdicky to da.(19.9.2009)

Ať je to jak chce, kdykoliv si tento film pustím pokaždé se mi líbí i přes své nedostatky. Dnes jsem ho viděl už nevím po kolikáté, ale řekl bych, že ho vidím dost možná i jednou ročně, někdy i víckrát a pořád mě baví stejně. Halle Berry ještě v mladším věku i vizáži s vlnivými boky, ženskou chůzí a znepokojivým charismatem. Scénář a vizuál mi přišel spíče takový devadesátkový až osmdesátkový. Na druhou stranu mi to vůbec nevadilo, v každém z těch období mám oblíbené filmy. Charaktery postav jsou dosti strohé a nemají ani moc jak se projevovat. Hudba a místy některé scény a choreografie pohybů se mi hodně líbily. Takže i po letech tohle zůstává takovou mojí srdcovky, navzdory jiným podstatně našlapanějším superhrdinům v našlapanějších příbězích.(2.5.2016)

• ScarPoul

Kde bolo tam bolo bol raz jeden režisér ktorý sa chcel stať najslávnejším režisérom francúzka , ktorý chcel francúzom vrátiť dávno zabudnutú slávu. Natočil vcelku pôsobivý film, ktorý mu otvoril dvere do holywoodu. Predpovedali mu skvelú budúcnosť vo filmovom priemysle a aj keď chcel natáčať umelecké snímky povedal si že môže začať aj akčným žánrom a keď bude mať veľa peňazí bude si natáčať také filmy aké chce. Takže ponuku prijal. Dokonca sa aj potešil keď sa dozvedel že má natáčať Catwoman, pretože mal rád batmana a hlavne toho ktorý sa vracia a kupodivu bol aj veľmi prekvapený keď sa dozvedel že hlavná hrdinka bude Halle berry , ktorej kozičky videl poskakovať v plese príšer. Hneď sa dal navrhnúť sexi kostým a on si tých kozičiek užil naozaj dosť lebo krásnej halle neustále vykúkali z oblečku aby videli toho krásavca čo ich točí. Režisér spokojne sedel na stoličke a hovoril si že práve preto natáča takéto filmy. a takéto chce aj točiť. Lenže vzhľadom na to že jej kozičky boli strašne pôsobivé úplne zabudol na scenár, zloducha, vtip, akčnosť, štýlovosť, komiksovosť, a jediné čo mu zostalo bola tuposť a pekný kostým s krásnymi kozičkami a telom Halle Berry. Ten režisér sa volal Pitof a dosral všetko čo sa dalo. P.S. Chcel by som sa ospravedlniť Halle Berry , ktorej kozičky boli spomenuté viacej ako sa patrí. sorry halle(29.4.2008)

• - Pro problémy s termíny působení na postech hudebních skladatelů odvolali Graeme Revella i Williama Orbita. Na jejich místo potom nastoupil Klaus Badelt. (imro)

• - Snímek se umístil na 15. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (orkadimenza)

• - Postavu detektiva Toma Lona (Benjamin Bratt) měl původně ztvárnit Josh Lucas. (imro)