Akční / Fantasy

USA / Austrálie, 2004, 100 min

• gudaulin

Film předcházela skutečně děsivá pověst nejhorší komiksové adaptace všech dob a neobyčejně zžíravé komentáře, takže jsem se podíval už z pouhé zvědavosti a masochizmu. Tak děsivý jako jeho image zase film není, což vůbec neznamená, že by šlo o ucházející žánrový kousek. Mizerný je především scénář, ale ani režie nebo herecké obsazení film z bahna nevytahuje. Na jeden z nejdražších snímků svého roku oprávněný propadák, který sklidil úrodu zlatých malin a byl pro rozjetou a oskarem ověnčenou Berryovou mimořádně hořkou pilulkou...Celkový dojem 25 %.(18.4.2008)

• castor

Zatraceně stupidní příběh sráží na dno veškerá snaha o ozvláštnění, o náznak dobrého úmyslu.. To bylo asi tak. Šedá a vpravdě místy otravná myška, jinak nesmělá výtvarnice Patience si to takhle jednou v noci směle šlape do kosmetické firmy s přepracovanými návrhy a přistihne největší hlavouny koncernu, kterak rozebírají bedlivě střežené vedlejší účinky nového přípravku. Osud, a pár kulek, tomu chtěly, aby se z introvertní dívenky rázem stala nadlidsky mrštná, latexem obalená „číča“. Tedy Catwoman.. Comicsová dobrodružství už mě nějakou dobu solidně rozčilují; ostatně doba je dnes už někde jinde, a tak pouhé opakování osvědčených postupů bez jakéhokoli náznaku invence, kterou se většina jejich předchozích filmů vyznačovala, nestačí. Režisér s uměleckým jménem Pitof je nula k pohledání!! Zběsilému tempu, šíleným nájezdům kamery a přesyceným barvám lahodil neuvěřitelný rozpočet 100 (ano, sta) milionů dolarů. Jenže Catwoman vypadá minimálně lacině, rozhodně trapně a zcela určitě JE špatná!! A mnohokrát rozesměje (přestřelka v klenotnictví, basketbalový zápas atp.).. Pitof je milovník v přeplácávání, který nedokáže obrazově ustát ani ty na první pohled „klidné“ scény, navíc zbytečně plýtvá talentem hvězdného kameramana Thierryho Arbogasta. Akční sekvence pak jen představují prázdné pózy, které na sebe mnohdy ani nijak nenavazují a hlavně jdou proti jakémukoli diváckému očekávání. A samotná Halle Berry? S figurou jako lusk kroutí směle zadkem a pronáší retardované dialogy; a s hereckým výkonem jde do silného mínusu. Někomu se to může líbit, mně bohužel. Navíc potvrzuje dávné mýty, že dokonalý zevnějšek (že ale padlo make-upu) a vyzývavě vystrčené poprsí je jedinou cestou k pořádnému sebevědomí a k lepším možnostem. Jo, a to ještě neplýtvám nadávkami k bývalé lásce Julie Roberts Benjaminu Brattovi.. Někdy příště!!(16.4.2008)

• Arachneuss

Holky to mají těžký. Filmový průmysl si je zaškatulkoval do romantických dramat, zatímco akční žánr je pouze chlapská záležitost. Pitof je magor a tak jde opět proti proudu - v jedné ruce má proklatě sexy herečku, v druhé scénář, zasluhující si jeho autora postavit před popravčí četu. A pak má ještě samozřejmě svou uměleckou zručnost. Fyzika zde neplatí, nadávat na kvalitu triků nemá smysl. Hlavní je si vychutnat zvrhlost, s jakou režisér komiksový svět představuje. Jako bych se koukal na prvního Spider-Mana... ale pro baby.(3.6.2010)

• monolog

No, není to až taková hrůza, kromě těch prachů, co na to vydali. Ale jako zábavný nebo inteligentní film to brát nesmíte, protože to byste se rozesmáli nebo rozplakali hrůzou. Vlastně, když to srovnám s Kočkou Michelle Pfeipfer z Batmana s Keatonem, je to strašlivý. Michelle nám toho totiž na mnohem menším prostoru předvedla stotisíckrát víc, než ubohoučká Hail. A to mě jen utvrzuje v přesvědčení, že Oskaři se nedávají za schopnost hrát, ale spíše z politických nebo ekonomických důvodů, případně když už neví, komu ještě ho nedali. Rozhodně tahle Kočka mě nepřesvědčila, že by měla nějakej důvod se změnit a kromě dalšího příběhu Ošklivky Berry nic neukázala.(4.4.2006)

• lesumir

Nebo bych měl snad říct cat-spider woman? Ty její skoky a lezeni po strechach pripominaly spideyho :) To, co předváděla nemělo s kočkou nic společného až na to její „mňau“ kterého jsem měl po třech pokusech opravdu dost. Pribeh dost predvidatelny a Halle Berry mi prijde pomerne dost fekalni v jejim cernem kostymku. Ale nejhorsi je, ze si stale ladu otazku - 100 milionu dolaru? WTF? WTF? WTF?(7.8.2006)

• - Přibližně v 41. minutě v klenotnictví se skleněná vitrína rozbije dřív, než na ni dopadne pažba brokovnice. (dydy79)

• - Během basketbalové scény zazní píseň "Scandalous" od skupiny Mis Teeq. Stejná píseň se i mimo jiné objevila ve hře "GTA V." (fiLLthe3DD)

• - Postava Selina Kyle alias Catwoman se poprvé objeví v komiksu Batman 1 (1940) od Boba Kanea. Pro film však byla vytvořena nová nositelka mňoukacího kostýmu Patience Philips a děj se z batmanoského Gothamu přesunul do Lake City. (imro)