Akční / Fantasy

USA / Austrálie, 2004, 100 min

"Kočičí ženy se nedají zkrotit společenským řádem." Dokud byla Patience ušlápnutá, srandyvzdorná a živá, tak mě to moc nebavilo. Po změně stylu oblékání, jídelníčku a vypínání muziky sousedům mě to docela bavit začalo. Nebo si to možná jenom pletu s tím, že se najednou bylo na co dívat. A já jsem byl pro holky v kůži vždycky snadná kořist. A to ani nemusely svůdně říkat: Mňau.(15.8.2018)

• InJo

Ukázkově zmrvená komiksová adaptace, která byla zřejmě určena ženám (zápletka, týkající se závadného krému, je vyloženě snová) a milovníkům sado-maso (nutno přiznat, že Halle Berry je v tom oblečku dost sexy). Mám však pocit, že z výsledného produktu nebyl nadšený naprosto nikdo... Na druhou stranu netvrdím, že to nemá jistý zábavní potenciál. Chvílemi je to totiž tak náramně debilní, že se u toho nejde nebavit (na účet tvůrců, samozřejmě). 40 %(5.7.2010)

• Torision

Úplně nejdřív bych chtěl napsat, že jsem megafanda do komixovejch apatací. Ale tohle vopravdu ne! Co bych tak tomuhle filmu vytknul..... naprosto trapnej plytkej scénář, režie trapná, Halle hraje hrozně, Sharon hraje mizerně a Benjamin Bratt nestojí za řeč. A závěrečnej fight mezi Sharon a Halle? Raději bych přetočil než viděl znova.(1.7.2007)

• D.Moore

Dvě a půl hvězdy v tomto případě - narozdíl od žánrově příbuzné Elektry - zaokrouhluji dolů. Nevadila mi ani Halle Berry (kočičí pohyby si pěkně nacvičila, stejně jako různá gesta a mimiku - třeba zírání na ryby v akváriu) ani Pitofova supervideoklipová režie (říkejte si, co chcete, ale atmosféru ten chlap udělat umí - zmrtvýchvstání Kočičí ženy budiž skvělým příkladem). Co film potápí, je scénář. Hloupá kosmetická historka není ani trochu zajímavá a vypadá, jako z nějaké parodie, některé postavy (superpolda, otravná kolegyně z práce, otravný teplý kolega z práce) jsem měl chuť zavraždit pohledem. I Sharon Stone, která byla většinu filmu jakž takž snesitelná, se v závěru tak děsivě znemožní, až se jednomu udělá zle. Brrr, promarněná šance.__P.S. Povedla se hudba Klause Badelta. Proč ale místo ní během soubojů hraje jakési otravné RnB?__P.P.S. Samozřejmě, že Michelle Pfeiffer pořád zůstává jedinou opravdovou filmovou Catwoman. Uvidíme ale, jestli s tím něco neprovede Nolan a jeho třetí Batman.(24.10.2010)

• Shit

Nebudu tady okecávat, že to kravina neni, protože to prostě kravina je, ale je tu jedno velký nepřehlídnutelný plus, který tenhle film drží nad vodou a to je, že Halle Berry je prostě opravdová kočička se všim všudy, včetně líbezných ladných kočičích pohybů a když se ještě tu udělá nějakej střih a tu nějakej tríček, tak i na tu akci se dá koukat(20.6.2009)

• - Hlavní akční scéna souboje mezi Catwoman a Laurel (Sharon Stone) se natáčela 9 dní. (imro)

• - Měsíc před příchodem do kin bylo několik scén znovu natočeno, protože film propadl při zkušebních projekcích. (imro)

• - Jméno Patience (Halle Berry) znamená v překladu trpělivost. (fiLLthe3DD)