Akční / Fantasy

USA / Austrálie, 2004, 100 min

• InJo

Ukázkově zmrvená komiksová adaptace, která byla zřejmě určena ženám (zápletka, týkající se závadného krému, je vyloženě snová) a milovníkům sado-maso (nutno přiznat, že Halle Berry je v tom oblečku dost sexy). Mám však pocit, že z výsledného produktu nebyl nadšený naprosto nikdo... Na druhou stranu netvrdím, že to nemá jistý zábavní potenciál. Chvílemi je to totiž tak náramně debilní, že se u toho nejde nebavit (na účet tvůrců, samozřejmě). 40 %(5.7.2010)

• xxmartinxx

Od filmu jsem čekal úplný propadák a zklamání, takže mě mohl jen mile překvapit. A to se docela i stalo. Catwoman se snaží být originální a jiná,, což se povedlo možná až moc, takže celkový výsledek mi přišel trochu chaotický. Nicméně rozhodně jsem se nenudil (i když začátek byl trochu pomalý). Znám horší filmy.(2.9.2008)

• Dale

Áno, scenár je veľmi hlúpučký až primitívny (ako väčšina sfilmovaných komiksov, česť výnimkám), postavy zrejme vznikali v scenáristovej hlave len pár sekúnd (Brattova postava je evidentne jediný detektív v meste, keďže vyšetruje všetko - krádeže, vraždy..., o plytkosti Sharoninej postavy škoda hovoriť), no Pitof tomu dodal celkom slušnú fasádu (aj keď občas mi už bolo z tých otáčajúcich sa kamier zle) a celkom príjemne sa na to pozerá, zvlášť keď je v zábere Halle (čo je takmer vždy). Neukameňujte ma, ale pre mňa je to len o kúsoček horšie ako Spider-man 2 - 50 %.(8.1.2006)

• lesumir

Nebo bych měl snad říct cat-spider woman? Ty její skoky a lezeni po strechach pripominaly spideyho :) To, co předváděla nemělo s kočkou nic společného až na to její „mňau“ kterého jsem měl po třech pokusech opravdu dost. Pribeh dost predvidatelny a Halle Berry mi prijde pomerne dost fekalni v jejim cernem kostymku. Ale nejhorsi je, ze si stale ladu otazku - 100 milionu dolaru? WTF? WTF? WTF?(7.8.2006)

• k212

Tak nějak přemýšlím, že bych si taky zatloukla jeden hřebíček... ale když se podívám na některé filmy, které jsem hodnotila v nedávné době, uvědomuji si, že bych si vlastně odporovala (viz Resident Evil ... namátkou). Catwoman je po stránce vizuální dokonalá a zdůrazňuji originální pastva pro oči - vyjma tedy jednoho nezanedbatelného aspektu a tím je okatá digitální příšera, která supluje kaskadérské kousky (o dvě třídy horší než první Spiderman). To už tady ale bylo protřeseno dostatečně. Na druhou stranu si zase říkám, vždyť to má být komix, takže jsme na půdě fantastiky, proč nás tedy pohání touha po přílišné realističnosti? Hm... To byl chabý pokus, jistě. Pitof je prostě jenom jeden, evidentně mu nejde o scénář a nějaké to poselství (ani Vidocque není příliš silný ve scénáristických kramflecích), ale především se specializuje na vizuálně-audiální složku filmu, kterou vytváří atmosféru a posouvá na druhé koleje chabý příběh. Je to průměrný bavič, ale jeho režie není čistá a stylizovaná do dokonalosti jako třeba u Baye, ale je jednoznačně osobitá a identifikovatelná. Film sám o sobě je celkem vtipný, dějově trapný, herecky v intencích ozdobných (tedy herci = součást obrazové kompozice). Ve výsledku je to dlouhý obrazově-nápaditý videoklip, který rychle vymizí z hlavy.(26.10.2006)

• - Měsíc před příchodem do kin bylo několik scén znovu natočeno, protože film propadl při zkušebních projekcích. (imro)

• - Během basketbalové scény zazní píseň "Scandalous" od skupiny Mis Teeq. Stejná píseň se i mimo jiné objevila ve hře "GTA V." (fiLLthe3DD)

• - Hlavní akční scéna souboje mezi Catwoman a Laurel (Sharon Stone) se natáčela 9 dní. (imro)