Pod toskánským sluncem

• Nový Zéland

Under the Tuscan Sun

Komedie / Drama / Romantický

USA / Itálie, 2003, 113 min

Autorský film začínající režisérky. Celé se to chce tvářit jako něco víc než "obyčejná" romantická komedie, ale vzniklo z toho nepříliš vtipné drama, které nakonec není ani romantické a vůbec už ne komedií.... Je to ale nejspíš jen můj ("chlapský") dojem, protože manželce se to líbilo :) ... Asi budou všechny dámy shovívavější, možná se jim tohle dílo bude i dost líbit, ale po pravdě - pro mě to bylo chvilkama dost utrpení.... Ale Diane to pořád moc sluší :)(9.7.2004)

"Nemá cenu hledat berušky celé dlouhé hodiny. Stačí si lehnout do trávy, usnout a až se probudíte, budete jimi obaleni.".... Čili a tudíž: některé věci prostě přijdou (nebo ne) bez ohledu na to, jak moc se snažíme.(24.3.2005)

• Enšpígl

Film skončil, mě se z něj chtělo zvracet a najednou babička "Nemohl by si to pustit ještě jednou, konečně hezkej film." Ten den jsem přestal své babičce rozumět:)(29.5.2008)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $43,610,723Tržby Celosvetovo $58,878,723║ Jedine prostredím zaujímavý film ináč nič prekvapivé čo by fakt zaujalo. /40%/(25.4.2010)

Neobvyklý, milý, slunný film. Jste-li v depresi, vřele doporučuji, dává naději - já jsem ho viděla 6x a pořád to funguje. "Lítost je ztráta času. Je to část minulosti, která tě zmrzačuje v přítomnosti".(10.10.2004)

• mandes

rozpočet : $18 million tržby celosvetovo : $58,878,723(20.12.2006)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(2.3.2013)

Romantika na pokraji kýče podepřená barevnou koláží Toskánska. Chyb a hluchých míst včetně stylistických „vykrádaček některých postav“ je v tomhle filmu dost. Otázka je: „je to podstatné a jak je to ale důležité, aby to mělo hlavu a patu?“ Myslím, že hlavní smysl tohohle filmu je zastavit každodenní pachtění za něčím a nechat se unášet někam, kde se zastavil čas, kde dobro vítězí nad zlem a kde není místo na: možná,snad, kdyby, asi atd., ale na ano a na ne (jak jednoduché!) a pokud se to navíc odehrává v malebném Toskánsku, kde je „okupováno“ 99% všech vinic něčím tak úchvatným a vyjímečným, jako je Sangiovese a zadíváte se do očí Diany Lane wow A ještě jedno plus film má.. bravurního, dokonalého Vincenta Riottu jako pana Martiniho. :-) .. 70%(10.4.2005)

Zaskočená, čerstvě rozvedená a tím pádem i deprimovaná spisovatelka Frances přijímá nabídku kamarádky na výlet do slunného Toskánska. Právě tam se ve zpustošené vile pokusí začít znovu.. zní to jako klišé, nicméně začínající režisérka Audrey Wells už z 50% splnila zásadní úkol ještě před první klapkou – do hlavní role se jí totiž podařilo dostat nestárnoucí a stále zajímavou Diane Lane. Neobvykle milý film hýří pozitivní náladou, sic to Frances stále nevychází, tak je příjemné sledovat nástrahy docela kvalitního scénáře a celé to vyznívá jako návod k tomu zastavit se, jednoduše vypnout a nechat se kolíbat vlnami osudu!!(3.3.2008)

Není nic opojnějšího, než procházky starobylou Cortonou.(2.1.2013)

• ajuska

Ano, prosluněné Toskánsko je nádherné, ale to nic nemění na faktu, že tento film naprosto postrádá zajímavější děj, něco, co by ho táhlo kupředu. Je to sice vskutku taková příjemná pohodovka, ale já se zkrátka po většinu času nudila, italské charaktery mě moc neupoutaly a drobné epizodní zápletky s klasickými motivy nevzbuzovaly pozornost. I když k nějaké domácí práci, třeba takovému žehlení, by to byla ideální kulisa.(18.7.2008)

Hudba: Christophe Beck. Hlavně díky stále okouzlující Diane Lane vcelku příjemný romantický film o rozvedené ženě, která mění svůj život. Myslím, že tento film ocení hlavně ženské publikum a je hlavně jemu určeno.(5.1.2011)

• LiVentura

..pro dámy značka ideál...(24.10.2009)

Skvělej feel good filmeček, hodně z toho vyzařuje pozitivní atmosféra a fakt mě to bavilo. Moje oblíbenkyně Diane Lane je nejenom dost možná nejhezčí herečka co znám, ale i výborně hraje a tahle role jí sedla jako prdel na hrnec. Je to podobně super jako třeba Dobrý ročník nebo Koupili jsme Zoo.(21.5.2017)

Muži mají Expandables, ženy zase toskánské slunce... :-) Můžeme si někdy plně rozumnět? :-)(25.9.2010)

Tento hybrid mezi komedií a dramatem mi učaroval. Prostě mě ovanulo kouzlo Toskánska, tak to je. A děj, který se v základní konstrukci může zdát klišovitý, na sebe vrství zajímavé postřehy a hlášky. Hudební doprovod je milý a nevtíravý, herecké tváře vcelku neokoukané, výkony příjemně civilní. Tak proč ne, když chcete porci optimismu, pusťte si to!(22.11.2005)

Chápu výhrady ostatních uživatelů o jednoduchoučkém děj, tenhle film opravdu není složitý. Ale Pod toskánským sluncem je moje srdcovka. Atmosféra prosluněného Toskánska, všechny ty záběry na překrásnou místní krajinu (zalitou sluncem, samozřejmě!), italské jídlo a pití... Krásná Diane Lane tu hraje spisovatelku Frances, která právě od života dostala pár pořádných facek a pokouší se znovou postavit na nohy. Symbolem jejího nového života se stává toskánská vila Bramasole, do které investovala všechny úspory a ze které se znovu snaží udělat krásné a obyvatelné místo (stejně jako ze svého života - ups, to je ale patetická metafora, co?). Bojuje s rozpadajícím se domem, samotou, poznává nové přátele a taky to, že štěstí není jen o zoufalém hledání toho pravého chlapa. Pod toskánským sluncem je zkrátka taková pohodovka. Mimochodem, stejnojmená kniha od spisovatelky Frances Mayes (té opravdové) nemá s tímhle příběhem mnoho společného. Mayesová v něm půvabně vypráví, jak se svým partnerem Edem koupili a renovují toskánskou vilku, ale jedná se spíše o sérii odlehčených příběhů o tom, co taková renovace v Itálii obnáší. Ale prosluněná atmosféra z ní čiší stejná.(26.8.2012)

Ani nie romantická komédia ako skôr romantická rozprávočka pre malých a veľkých, príbehovo plná sladkej cukrovej vaty a zmrzliny. Aj napriek tomu však musím uznať, že sa mi na to pozeralo celkom príjemne, čas mi ubehol ani neviem ako. Réžia spolu so scenárom tu vyťažili z minima maximum. 65/100(1.4.2017)

Farebné kamienky v modrej vázičke. Slnečnice tancujúce po poli. Srdce plné sĺz plávajúce vo fontáne nádeje aj oranžový západ slnka. Všetky farby sveta v príbehu, kde sa nádej strieda so smútkom, ktorý má farbu dúhy. Čierna sa minula na kolajnice, ktoré postavili cez vysoké hory v čase, keď ešte nebol vlak, čo by po nich prešiel - pretože vedeli, že raz taký vlak príde. To je hlavné posolstvo tohoto príbehu pre všetkých, čo pocítili stratu človeka tak, že ani nevedeli, ako majú ďalej dýchať. To všetko preto, že cez slzy člověk vidí iba kúsok pred seba a neverí, že práve za tým ho čaká niečo úžasné. Tiež preto, že keď niečo skutočne chceme, tak sa nám to splní. Možno inak, ako očakávame, ale kto už by presne chcel vedieť čo presne to bude? Keď je za oknom šedivo a životu chýba farba, je tento film tým pravým melancholickým a úžasne farebným spoločníkom.(4.6.2006)

Ale jo, bylo to docela příjemný, ne že bych tenhleten typ filmů nějak žral, ale díky Diane Lane a docela dobrému scénáři se mi to celkem líbilo.(20.6.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6