Kozoroh 1

• Československo

Kozorožec 1

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1977, 123 min

Dnešní kinematografie je sice už trochu jinde a některé scény jsou díky tomu značně úsměvné, ale příběh je stále aktuální a dobře ukazuje to, co se může kdykoliv odehrávat, aniž bychom to tušili.(23.2.2016)

No před lety to byla velká pecka. V roce 2008 už je to sice slabší, ale i tak to je za solidní 4 hvězdy. Nedokážu posoudit, kolik v tom hraje nostalgie a kolik "současný" dojem. Snažil jsem se posuzovat film dnešním pohledem a kromě příšerného zvuku snad má pořád co říci a dokáže pobavit.(2.6.2007)

Paráda. Film, který se vůbec netáhl (někteří jen straší). Obsahuje scény pro mě nezapomenutelné, takový rozchod na tři světové strany, kdy vidíte, co na vás široko daleko čeká a s jakou výbavou do toho jdete.. Zakončení mi vyhovuje (no a rád bych viděl co následovalo).(21.12.2008)

Já to věděl... :)(15.2.2011)

pecka....Americká vláda si nemohla dovolit žádný průšvih,tak nafingovala úspěšný let na Mars,jenže cosi se zvrtlo a najednou zůstalo moc nežádoucích osob naživu,tak bylo potřeba je zlikvidovat za každou cenu...aby veřejnost neprokoukla tenhle "blafák"...Telly Savalas jako pilot práškovacího letadla byl skvělej..chci třetinu,chci půlku atd :-)(18.3.2011)

Zajímavý námět. Přesto film mohl být o trochu lepší.(12.2.2012)

• sWONDER

Zaujimavý námet, ale nie celkom štastne spracovaný. Kedže som trochu skeptický v otázke pristátia ludí na mesiaci, tento film ma hneď zaujal. Po vzhliadnutí nič moc, dlhou stopážou a dementními chybami (helikoptéri , let na dvojplošníku WTF?!) to celé posobilo, ako blbosť. Mohlo to byť všetko INAK.(23.1.2013)

Musím uznat , že daný námět není rozvitý úplně tak , jak jsem si představoval , ale film má velmi dobrý scénář a hudbu , která film velmi často podepírá . Nakonec tedy dávám z těch 70% čtyři hvězdičky , ale cítím , že po dalším zhlédnutí už půjdu asi do tří .(22.4.2013)

Pekne spracovaná jedna z najväčších konšpirácií 20. storočia. Tak boli tam alebo nie? Čas ukáže. Akčný koniec tak trochu na škodu, bolo to aj dlhé a menej zaujímavé. Dalo sa to spraviť asi aj lepšie, najmä to vŕtanie technika, že signál ide zo Zeme. To, že ale film vznikol a v čase v akom vznikol, za to prst hore a moje uznanie.(16.8.2016)

Přiznám se, že jsem se do poloviny spíše než sledováním zabýval myšlenkou, co tam ten scénárista a režisér chtějí řešit dvě hodiny a celkem i pomalu usínal, ale po první hodině mě děj přitáhl tím způsobem, že, ač to běžně nědělám, skoro jsem si okousal nehty napětím! Jo, jak tady píší kolegové, celý projekt Apolo mi teď přijde nějaký podezřelý.(24.12.2005)

Mám rád filmy tohoto druhu a tento mě velmi mile potěšil. Myslím, že film částečně naráží na to, že stále existuje velká spousta lidí, kteří nevěří tomu, že Apollo 11 skutečně přistálo na měsíci a toto je prakticky zjednodušený sfilmovaný důkaz, jak se to mohlo stát. I když film má někdy trošku podivný scénář, stále ho hodnotím zaslouženě 4ma hvězdičkama(15.12.2006)

Nemecky nazov: Unternehmen Capricorn(11.2.2008)

Skvělý nápad. Zbytek věcí to ale táhne dolů - dialogy kosmonautů jsou ploché, efekty hrůzné, jednání aktérů nelogické,... prostě na více než 3 to nemá.(21.1.2009)

Dobrý námět, který je ovšem tragicky zpracovaný. Určitě by to mohlo být daleko lepší.(8.7.2009)

• Elegnor

Poučnej film o tom, kam až je člověk ochotnej zajít pro financování výzkumu.. Místama dost zdlouhavý, taky občas nelogický, některý věci jsou až podezřele dlouho očekávatelný, konec překvapivě dobrej.. :) Ve svý době to ale vůbec nemuselo bejt špatný..(15.4.2010)

Kdo ví, jak to bylo s přistáním na měsíci doopravdy..(13.3.2012)

3* za kvalitně natočený akční snímek. Jinak je to konspirační slátanina. Lidem, kteří věří konspiračním teoriím se samozřejmě tento snímek může líbit, dokonce ho budou vyzdvihovat pomalu do nebes. Ten kdo věří konspiračním teoriím by se měl dobrovolně odevzdat do péče doktora Chocholouška. Je zajímavé, že dříve lidstvu stačila víc jak 20 let jedna konspirační teorie o cestě(necestě) na Měsíc, ale v současné době i díky internetu se tyto nesmyslné teorie šíří rychlostí světla ihned po nějaké události a rostou rychleji než houby v okolí Černobylu. Jedna věc je na konspiračních teoriích zajímavá, že se nikdy nikdo neptal, zda Gagarin byl skutečně někdy ve vesmíru? Proč tomu tak je a proč se to děje? Lidé, kteří věří konspiracím jsou na sebe náležitě hrdí, že myslí, tak nějak jinak a že je žádná oficiální propaganda neobalamutí.(13.9.2012)

• Boulderman

Hodnotím velmi dobrý nápad, ale musím dát nízké hodnocení. Film postrádá logiku, mnohdy i spád a je značně předvídatelný. Veliké zklamání a hodně nadhodnocený film(31.10.2013)

Excelentní drama.(15.7.2014)

Tenkrát byla Amerika jedna velká politická komedie (dokonce větší než dnes) a lidé nevěděli co je vlastně pravda a co ne. Kdo zabil Kennedyho? A jeho bráchu? A Marilyn Monroe? Jak je to s těmi mimozemšťany? Kdy přiletí ty atomovky?Posledním hřebíčkem do rakve voličovi důvěřivosti a zdravého rozumu byl Nixon a jeho aféra Watergate. Zkrátka úrodná půda pro chytráky a konspirátory všeho druhu. A v téhle paranoidní atmosféře se začalo létat na Měsíc. Peter Hyams si s tématem pohrál na výbornou. Napětí a nejistota astronautů se nese celým filmem a nechybí ani skvěle zmáknutá akce v podobě honičky vojenských helikoptér s dvojplošníkem Tellyho Savalase. A chudák NASA to zase jednou pěkně schytala.(14.9.2015)