Kozoroh 1

• Československo

Kozorožec 1

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1977, 123 min

Sci-fi, ktoré ešte aj po tridsiatich rokoch skvelo funguje! V prípade, že by sa tvorcovia o niečo viac venovali vesmírnej misii v prvej polovici filmu, neváhal by som s plným hodnotením.(24.11.2009)

Režie z ruskými kořeny, jak jinak. Rusáci jsou velice průhlední ...(13.8.2018)

Nejlepší na celém filmu je stejně Kožak a jeho dvouplošník :)(8.2.2019)

Bezkonkurenčně nejlepší film P. Hyamse. Má spád i napětí(25.1.2003)

Jeden z prvých príspevkov na tému či VRTÍ PES CHVOSTOM alebo CHVOST PSOM :) Na svoju dobu veľmi slušný a nápaditý akčák.(3.4.2006)

Výborná myšlenka povyšující béčkový film do vyšší ligy. Od shlédnutí tohoto filmu si často říkám, jak je to s pravdivostí zpravodajství?(30.4.2006)

Proč sc-fi? V té době to bylo lehce uvěřitelné. Znáte ty historky o Gagarinovi a o UFOnech uskladněných ve skladech NASA.(11.8.2006)

Stoji par ľudských životov za diskreditáciu celého národa?(25.9.2007)

Přes některé nedostatky ve scénáři a režii se jedná o velmi dobrý přispěvek k tradici paranoidního thrilleru 70. let. Svůj podíl na výsledku má beze sporu skvělá hudba J.Goldsmithe.(29.9.2008)

Docela prima film, ale na víc než 3* to dle mně nemá. Hezky se na to kouká, mělo to zajímavej námět, ale bylo to dlouhý, a místy hluchý. A Kojak jako oprsklej majitel práškovacíjo letadla je cool.(10.12.2008)

Viděl jsem v dětství, viděl jsem znovu před rokem. Konspirační teorie a paranoické filmy jsem měl vždy rád, stejně jako falešnou propagandu a její odhalování. Celkem originální, neznám moc podobných filmů. Tento je zdánlivě proti Americké vládě, v zájmu uchování dobrého jména a uchránění veřejnosti před zmatkem, panikou a možná i nějakým tím coup d'etat. OK, to už přeháním, ale stejně je to dobrý movie.(11.1.2009)

... ten superamerický závěr to málem pokazil ještě víc, ale jinak 9/10(29.12.2009)

Nejlepší film Petera Hyamse, 80%(1.9.2010)

Film má zajímavý nápad, herecké obsazení není vůbec špatné, zpracování také ne, bohužel nějak nefunguje část filmu, kdy se astronauti dávají na útěk, ta působí místy až směšně. Je to škoda, jinak bych filmu dal lepší hodnocení.(13.8.2011)

suhlasim s ThomasCrown-om, napad je jedinacny, ale starym dlhym spracovanim sa nedajte odradit, majte na pamati rok vyroby 1978 (34 rokov stary film!) Na tie casy to muselo byt sokujuce a velmi trufale natocit takyto konspiracny film. dnes uz vieme ze Amerika naozaj pristala na Mesiaci (US aj ruske lunochody tam stale su, sluzia stale na akesi laserove meranie vziadlenosti od Zeme), ale... podozrenie tu uz ostane :)(7.10.2012)

Tak toto je veľmi vzácny žáner. Na tú dobu určite odvážne, nápadité a hlavne v dobe, kedy doznievala eufória letov na mesiac, akoby chcel niekto, niečo už vtedy "podpichnúť". Fakt zamyslenia sa hodné...(10.9.2014)

60% velice vtipná příprava na Bláznivou střelu :o))(29.8.2016)

70%(19.3.2017)

Viděl jsem tento film naposled v 80.letech. Pro originální námět a napětí mě to uchvátilo. Film jsem viděl znovu včera a vzhledem k nedávnému zveřejnění údajnému přiznání režiséra Stanleyho Kubricka o jeho spolupráci při natáčení falešného přistání na měsíci, si stojí za to připomenout snad jediný film, který se věnuje tomuto tématu.Ve film jde o Mars, proto má hodně nelogických záběrů, ale i tak má vzhledem ke stáří punc kvality.(27.3.2017)

Ve své třídě absolutně pecka. Viděl jsem kdysi v kině a zážitek navždy(30.7.2019)

Moc si ten snimek nepamatuju, ale podle toho co ano, hodnotim velice vysoko. Dalo by se mozna rict, ze napad z tohoto filmu si vzali i tvurci snimku Vrteti psem, ktery urcite nebyl k zahozeni. Toto je ovsem original. V brzke dobe si tento film pujcim a sve hodnoceni dle toho upravim, zatim ale...(11.1.2004)