Kozoroh 1

• Československo

Kozorožec 1

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1977, 123 min

Ta 4.* nejen z nostalgie. I teď se mi to líbilo jako dříve a film ve mě vyvolává stejné myšlenky, které popisuje golfista: "Doletěl někdy někdo vůbec někam?"! ... Opravdu i pro mě nazapomenutelný film, který jsem ovšem ve svém věku, sledujíc ho jako "obyčejný" napínavý film, nemohl náležitě docenit!(25.1.2008)

Ty tři hvězdy dávám za zajímavý a konspirační námět, ale to je tak všechno. Zpracování a scénář jsou naprosto béčkový, což si toto téma nezaslouží. Kdyby přeci jen byla pravda, že třeba Armstrong na měsíci nebyl a všechno to bylo nahrané, tak pochybuji, že by NASA vymyslela takto průhledný a do slova a do písmene amatérský plán. To bylo až směšné, jak největší podvod v historii lidstva byl proveden takovým trapným plánem. Režisér Hyams jen potvrdil, že je velice špatný a nechápu, jak mohl natočit tolik filmů. Já bych ho spíš viděl u televizní produkce.(21.7.2012)

• Radek.SCH

Možná můj konečný dojem ovlivnil fakt, že jsem se na to díval někdy v pět ráno, ale bylo to moc předvídatelné a ten konec byl vážně pitomoučkej. Myslím tím tu úplně poslední scénu.(10.1.2009)

Tomuto sa hovorí originalita len taký fukot !! Spolu s Truman show sa radí tento snímok do kategórie filmov po ktorých začnete podozrievať aj upratovačku v práci za vedúceho konšpiračnej skupiny. Keby Hyams udržal latku svojich filmov nastavenú minimálne v úrovni Capricorn one alebo neskoršej 2010, nemal by som výhrady. Škoda tej stagnácie vedúcej do B-čkových vôd zavŕšenej klenotom A Sound of Thunder.(11.1.2009)

Společně s filmem Blízká setkání třetího druhu srdeční záležitost. V hlavě 11 letého kluka to byl napínavý film plný intrik, lží a holé prosté pravdy, které se ti zlí bojí. I s odstupem času ponechávám plný počet bez "ztráty desítky".(12.7.2010)

Pecka! Pro konspirátory naprostá povinnost, pro ostatní alespoň velmi napínavej film. Přestávám věřit, že vůbec někdo byl na Měsíci. James Brolin a Hal Holbrook hrajou nekompromisně, zvlášť druhej jmenovanej předvádí doslova koncert. Pro mě 90 - 100% a totální nadšení.(15.3.2011)

Výborný film, který místy dojíždí na některé zdlouhavé scény a někdy až trapné nedodělávky (např. blikající krabice se světýlkem místo kulometu na vrtulníku).(30.8.2012)

Amíkům nevěřim maso mezi houskama..(13.7.2014)

Zkrátka a dobře Kozoroh 1 se pohybuje na tenkém ledě. Zachycuje reálně souboj o vesmír mezi "kosmonauty a astronauty". Otázka: Kam až jsou státy schopny dojít, když se jedná o prestiž nejen na žebříčku vyspělosti? Film lehce poukazuje na tenkou hranici mezi vlastenectvím a vlastizradou. Těší mne, že je z dílny USA a tak trochu "ohlodává" top secret svazky NASA...(18.9.2008)

Dal jsem na zdejší velmi kladné hodnocení a pořídil si tento snímek hned, když vyšel v levných dvd. Nelitoval jsem. Všechny pochvaly, co jsem zde přečetl, sedí, navíc já "scifárny" rád... Jen mě tentokrát mrzelo (i když obvykle mám nedořečené konce filmů rád), že jsem se nedozvěděl, jak bylo naloženo se všemi těmi neřády:-)(12.10.2008)

Výbornej příběh, scénář, horší režie.(9.12.2009)

Skvěle napsané, natočené a především úžasná hudba! Skvělé scény s vrtulníky.(16.11.2011)

Tak v tomhle filmu jde o našvindlovaný let amerických kosmonautů na Mars a pak je třeba je odstranit, jako nepohodlné svědky. Jak to asi je s letem a chozením po Měsíci? Byli tam opravdu?(17.1.2003)

60% - Jako dítě jsem tenhle film "žral". Teď už na mě tolik nepůsobí. Ale díky zajímavému námětu a trošce nostalgie dám tři hvězdičky.(19.9.2008)

Erbovní film měsícokonspirátorů, působivě věcný thriller stříknutý chladnou paranoiou a na správných místech odlehčený humorem (dialogy Goulda s Karen Blackovou mají timing jako od Gregoryho Mcdonalda), Hyamsův nejlepší snímek.(6.10.2008)

No na žačátek musim napsat že sem už dlouho neměl tak divnej pocit při sledování filmu jako o tohodle. Nejde o to že by byl film špatnej - je vynikající, jde o to že vám film dost realistickym dojmem ukáže co se dá s lidma udělat pomocí jedné kamery umístěné na fiktivním marsu. Při sledování sem si tak řikal "Byl Armstrong vůbec na měsíci?" Takhle bych mohl pokračovat dál ale na co, film je suprovej a ty 2 hodiny utečou jak voda. Potěší i Telly Savalas malou rolí pilota :)(12.1.2009)

Měli být hrdiny, místo toho byli honěni jak vysoká zvěř. Vynikající nápad, který nabízí zamyšlení, jestli se to náhodou opravdu nemohlo stát.(31.5.2009)

• Yomega

Hrozná blbost. Měl jsem pocit, že koukám na béčkový seriál typu Knight Rider. Potíž kozoroha je v tom, že to je vážně myšlený film a já jsem nevěřil vůbec ničemu co vidím. Samotný námět není špatný, ovšem scénář je tak pitomoučký, že jsem se musel až smát. Sečteno, podtrženo: tuny logických děr, nezáživní herci a když už se má konečně něco dít, objeví se závěrečné titulky…Jo a O. J. Simpson je vážně guma.(25.7.2009)

Film s velice zajímavým námětem a myšlenkou ukazuje, že si nemůžeme být stoprocentně jistí, zda byl vůbec někdo (v tomto případě) na Měsíci. První půle je opravdu strhující, ale konečný (dobrý) dojem kazí druhá polovina, která už nudí a předvídatelný pompézní konec tomu taky zaťal dráp. Celkově však film razí myšlenku, že to, co se objevuje v učebnicích dějepisu jako historická PRAVDA, mohlo být úplně jinak. A takové téma se mi opravdu zamlouvá.(4.9.2009)

Chcete vidět hezký thriller o tom, jak vláda a média můžou zblbnout diváka? Jak můžou pohlaváři za velký prachy nařídit vraždu? Jak soutěžení ve vesmírném výzkumu má vliv na politiku? Ne se nudit a příjemně na 123 minut vypnout mozek před obrazovkou? Oželet debilní, naivní konec a málo akce? Ocenit docela dobré herecké výkony? Popřemýšlet, že toto není sci-fi ani náhodou - jediný prvek je v myšlence přistání na Marsu? Tak ok. Kozoroh na vás čeká, ale rozhodně netrkne.(16.7.2010)

Napínavé konspirační drama. Klasika s démonickými vrtulníky.(13.2.2011)