Konec světa

Koniec sveta

Horor / Akční / Thriller / Mysteriózní

USA, 1999, 121 min

• Slarque

Scénář je složen z hodně slaboduchých klišé, která příliš nedrží pohromadě. Přesně dle hesla nadpřirozený děj nepotřebuje logiku. V rukou slušného režiséra by z toho mohl vzniknout koukatelný temný thriller, ale podprůměrný Hyams pohřbil poslední naděje. Po Arnoldovi nejspíš chtěl i herecké výkony, takže je film směšný, až připomíná vlastní parodii.(30.5.2004)

Jako zřejmě každý smrtelník bych nechtěl zažít konec světa, ale kdyby byl napínavý a akční jako je tenhle nemohl bych si ho nechat ujít. Arnold Schwarzenegger se upsal do role, která není zas tak bitkařská, neprojeví zde svojí svalovou hmotu naplno, i když ke konci bude rád že jí má a dokáže zahrát slušně, což se mi na něm líbilo. Akčních scén je sice pomálu, ale film má po celou dobu solidní spád a zajímavý děj. Sice je příběh nadsazený až hanba, nemožný určitě, ale když pojmu fakt, kolik toho ve Vatikánu mají ukrytého, kolik fakt dokážou ututlat a kolik se jich dokázalo vydrápat na povrch tak je mi to celkem jedno. Přední je abych se pobavil a tomuto filmu se to podle mě zdařilo. --- Co to kurva děláš?! - Ty krvácíš! - No jistě, že krvácím, když jsi to do mě našil. - Promiň, musel jsem to zkusit. - To teda zkoušíš pěkný voloviny!(28.8.2007)

• Faidra

A hvězdičku získává archanděl Gabriel, chci říct arciďábel. Docela se divím, že po vzoru svých křesťanských odpůrců tentokrát ostře neprotestovali satanisté. Protože myšlenka, že pána všeho zla přemůže jeden zdeprimovaný a nesmysly pronášející smrtelník, musí z jejich úhlu pohledu překračovat hranici rouhání tak o sto kilometrů.(30.7.2007)

Když to beru jako akční průplach mozkovny, tak je to super snímek na odreagování. Nic hlubšího v tom není radno hledat. Arnie není žádný dramatik, ani komediant a nejlíp mu to jde s mečem nebo pistolí. Tenhle film rozhodně neurazí. Když k tomu připočtu závan mysticismu a ponurosti, je to vlastně na Arnieho skvělý počin. 70%(6.10.2010)

tyvole super nářez,zas nechápu,jen 53%????????příběh je naprosto perfektní,gabriel byrne jako satan je fakt démonickej,arnoldova postava zdrceného policty je výborně napsaná a arnold si sní poradil překvapivě dobře.finální souboj ve kterém dostává satan brutálně na prdel je fakt hustej,takže vás opět nechápu.(30.12.2006)

• - Gabriel Byrne hraje dobrého i zlého ve stejném roce, a to Satana v tomto filmu, a katolického kněze ve filmu Stigmata (1999). (DEXTER099)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 41. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Jméno Jericho (Arnold Schwarzenegger) je odvozeno od názvu starobylého města, které bylo podle Bible na pokyn Boha zázrakem dobyto Izraelity. Sídlo zde měl i Herodes. Nedaleko Jericha také Ježíš vyléčil žebráky od slepoty. (rakovnik)