Konec světa

Koniec dní

Koniec sveta

Horor / Akční / Thriller / Mysteriózní

USA, 1999, 121 min

Spätné hodnotenie filmu mi vychádza veľmi pozitívne, keďže teraz už hodnotím nielen ako detský Anieho fanda, ale snažím sa aj o trochu kritiky. Tu mi však nezostáva nič iné, len potvrdiť, že sa tu vo svojej roli a presvedčivosti Arnie asi najviac trafil do čierneho. O to viac však divákov prekvapí ozaj netradičný nehollywoodsky (resp. nearnoldovský) koniec, po ktorom som odchádzal z kina mierne prekvapený. Filmu však nechýba hustá atmoška a miestami fakt podarené trikové zábery a ako diabolský protivník Byrne tiež sedel dobre. 75%..(23.5.2006)

• Wiikii

Většina Arnoldových filmů je logicky nedotažená a těžící z jeho akční vizáže. A zde to není jiné, jen zde vše zakomponovali do satanistického tématu kde hlavním padouchem je Satan sám. .. Je to slabota, mohli si s tím dát alespoň trochu práce aby děj byl co k čemu, ale nakonec to skončí jako většina Árnýho filmů, tedy hodně vystřílených nábojů a zdevastovanou krajinou kolem. .... HODNOCENÍ: 40% (2*)(27.7.2016)

• Slarque

Scénář je složen z hodně slaboduchých klišé, která příliš nedrží pohromadě. Přesně dle hesla nadpřirozený děj nepotřebuje logiku. V rukou slušného režiséra by z toho mohl vzniknout koukatelný temný thriller, ale podprůměrný Hyams pohřbil poslední naděje. Po Arnoldovi nejspíš chtěl i herecké výkony, takže je film směšný, až připomíná vlastní parodii.(30.5.2004)

• Derek

tak dobre, tak si to zhrňme. najskôr pozitíva: a. hrá tam arnold, b. je tam pár slušných scén a po c. na konci titulkov hrá pieseň od gun´s n roses. a teraz tie negatíva: a. hrá tam arnold (a je strašne toporný a nepresvedčivý herec pokúšajúci sa o vyjadrenie nejakých emócií), b. má to totálne stupídny scenár (plný nezmyslov a nelogickostí) c. je to natočené strašne nudne a nezaujímavo (takže ak si počas filmu odskočíte na wc, tak vám nebude vôbec vadiť že ste o niečo prišli). jednoducho strašné sklamanie.(4.6.2004)

Gabriel Byrne je dobrej Satan, Arnold vypadá dobře ošuměle. Nenudí to a docela se to z obvyklé Hyamsovy tvorby vymyká, takže je to slabej průměr. Ale nebyl by, kdyby Peter skončil před tou pitomou honičkou v metru. To je nejhorší a nejsmutněji nejsměšnější scéna filmu. A od té chvíle to jde hodně z kopce. Kdyby to skončilo v předchozím duchu trošku temnějšího thrilleru, byl bych celkem spokojenej. Ale protože to předělali do pitomýho klasickýho akčňáku bez trošky inovace a ještě tak strašně klišovitě podanýho, je to průměr.pro Rybkuu nebylo to Ježíš v New Yorku, ale napsaný anglicky CHRISTINEYORK, což se dá chápat nejen jako Kristus v New Yorku (jelikož to vyřezával do hrudníku a svýho, mohl se gramaticky zmýlit), ale i jako Kristin York.(19.12.2005)

• - I tentokrát se natáčení zúčastnil Arnoldův kamarád a častý spolupracovník Sven-Ole Thorsen. Tentokrát se objevil pouze v roli násilníka a jako herec není v titulcích filmu uveden. V závěrečných titulcích je zmíněn pouze jako kaskadér. (Rominator)

• - V době před tím, než vkročí Satan (Gabriel Byrne) do kostela, je možné u svícnů, které vzplanou, možné zahlédnout náplně s plynem. (Sprite)

• - Koncem devadesátých let už nikdo nevěřil, že se stárnoucí Arnold Schwarzenegger, zvláště po operaci srdce, ještě dokáže dostat do formy. Nikdo ho tím pádem nechtěl obsazovat. Vysvobozením byl právě film Konec světa. (-bad-mad-wolf-)