Konec světa

Koniec sveta

Horor / Akční / Thriller / Mysteriózní

USA, 1999, 121 min

• Galadriel

Lima: já si myslím, že to tak hrozný opravdu je. Atmosféra filmu trochu nechýbí, ale z tématu satanismu se dá vyždímat mnoooohem víc. Triky taky nejsou k zahození, ale to mě prostě k dobrému filmu nestačí. A nudou jsem se místy kousala.(23.11.2004)

Jestli se vám tenhle Arnieho kousek nelíbil, tak se koukněte na jeho další filmy.(10.3.2004)

• Jacinda

Když jsem byla malá, tak mě rodiče zakázali na tenhle film dívat. Se sestrou jsme se pak bavili v pokoji kreslením poslepu. No je to už hodně let. Nakonec jsem zjistila, že to vlastně ani taková ztráta nebyla.(10.4.2010)

• mandes

rozpočet : $100 million tržby celosvetovo : $211,989,043(9.1.2007)

No dobrá tak si to shrneme: Schwarzenegger je dobrý, Byrne průměrný, příběh nadprůměrný, zpracování podprůměrné a nevystraší nikoho pokud mu není 10 let.. = 3 ***(29.8.2007)

• - Spoiler: Je to prvý film, v ktorom Arnold Schwarzenegger ako ľudská postava zomrie. (rador)

• - Rola Christine York bola ponúknutá Liv Tyler. Tá ale odmietla, kvôli problémom s kontraktom. Takisto bola táto rola ponúknutá aj Kate Winslet. (rador)

• - Jméno Jericho (Arnold Schwarzenegger) je odvozeno od názvu starobylého města, které bylo podle Bible na pokyn Boha zázrakem dobyto Izraelity. Sídlo zde měl i Herodes. Nedaleko Jericha také Ježíš vyléčil žebráky od slepoty. (rakovnik)