Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (385)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack John Debney : 1. Camel Song - Korn ,2. So Long - Everlast ,3. Slow - Professional Murder Music ,4. Crushed - Limp Bizkit ,5. Oh My God - Guns N' Roses ,6. Poison - Prodigy ,7. Superbeast (Girl On A Motorcycle Mix) - Rob Zombie ,8. Bad Influence - Eminem ,9. Nobody's Real - Powerman 5000 ,10. I Wish I Had - Stroke ,11. Sugar Kane - Sonic Youth ,12. Wrong Way - Creed , ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jako zřejmě každý smrtelník bych nechtěl zažít konec světa, ale kdyby byl napínavý a akční jako je tenhle nemohl bych si ho nechat ujít. Arnold Schwarzenegger se upsal do role, která není zas tak bitkařská, neprojeví zde svojí svalovou hmotu naplno, i když ke konci bude rád že jí má a dokáže zahrát slušně, což se mi na něm líbilo. Akčních scén je sice pomálu, ale film má po celou dobu solidní spád a zajímavý děj. Sice je příběh nadsazený až hanba, nemožný určitě, ale když pojmu fakt, kolik toho ve Vatikánu mají ukrytého, kolik fakt dokážou ututlat a kolik se jich dokázalo vydrápat na povrch tak je mi to celkem jedno. Přední je abych se pobavil a tomuto filmu se to podle mě zdařilo. --- Co to kurva děláš?! - Ty krvácíš! - No jistě, že krvácím, když jsi to do mě našil. - Promiň, musel jsem to zkusit. - To teda zkoušíš pěkný voloviny! ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $100miliónovTržby USA $66,889,043Tržby Celosvetovo $211,989,043║ Arnold Schwarzenegger sa v tomto akčnom thrillery nachádza v dvoch rovinách, v jednej kde sa buduje v celku slušné temné až skľučujúce napätie a jeho zunovaná prepitá tvár nájomného ochrankára Jericha to len lepšie dokresľuje a druhá je už tá akčnejšia aj keď je v celku slušne natočená film trošku posúva do inej rozvláčnej roviny a tým mierne pokazí dojem s budovanej psychológie okolo diabla a dňa keď má nastať nielen veľký výpadok počítačov ale aj nadobudnúť predpovedaný koniec sveta. Gabriel Byrne sa v celku dobre zhostil úlohy diabla, jeho pohľad je miestami v skutku démonicky temný. U akčného hrdinu ako je Arnold sme väčšinou zvyknutý na drsniacky neohrození výzor ale do tejto úlohy dal aj trošku viac než naštvané pohľady, s úlohou bol spätý tak, že mu úloha sekne ako ušitá na mieru. /videl v kine: 80%/ ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Neprekvapuje ma ani tak to, že vieš, kde je knižnica, ale skôr to, že do nej máš preukaz.“ Pekne drsný film. Na schwarzeneggerovku za 100 miliónov je to nečakane tvrdé a miestami dosť nechutné (bábätko cucajúce hadiu krv), nechýba dokonca ani erotika a nahé telá. Arnold je v pohode, jeho spojenie s komickým buddy parťákom nič moc, ale bolo aj horšie a v pár chvíľkach im to navzájom celkom vtipne odsýpa („S nafukovacou si sa rozišiel?“). Bohužiaľ Gabriel Byrne je určite jedným z najhorších kastingových rozhodnutí roku. Peter Hyams sa snaží (pôvodne to mal režírovať Arnoldov kamoš James Cameron!), ale od druhej polky sa mu to začne rozpadávať. Našťastie dovtedy je to prekvapivo kvalitné, dobré a temné. Apokalyptická atmosféra, Arnold v plnej forme (len pár rokov po T2, ktorý ho zastihol na vrchole fyzických síl). Po hodinke to ale celé začne ísť dole vodou, satan sa Správa ako debil, je možné, aby ho „nejaký“ smrteľník proste len tak zhodil z ôsmeho poschodia (alebo spražil raketometom) a čím viac začne Hymas siahať po CGI, tým je to bez debaty horšie a horšie. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Gabriel Byrne je dobrej Satan, Arnold vypadá dobře ošuměle. Nenudí to a docela se to z obvyklé Hyamsovy tvorby vymyká, takže je to slabej průměr. Ale nebyl by, kdyby Peter skončil před tou pitomou honičkou v metru. To je nejhorší a nejsmutněji nejsměšnější scéna filmu. A od té chvíle to jde hodně z kopce. Kdyby to skončilo v předchozím duchu trošku temnějšího thrilleru, byl bych celkem spokojenej. Ale protože to předělali do pitomýho klasickýho akčňáku bez trošky inovace a ještě tak strašně klišovitě podanýho, je to průměr.pro Rybkuu nebylo to Ježíš v New Yorku, ale napsaný anglicky CHRISTINEYORK, což se dá chápat nejen jako Kristus v New Yorku (jelikož to vyřezával do hrudníku a svýho, mohl se gramaticky zmýlit), ale i jako Kristin York. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (18)

  • Jeden z kněží se jmenuje Tomáš Akvinský. Tomáš Akvinský byl jeden z největších filozofů 13. století, byl zastáncem přirozené teologie a otec tomistické školy filozofie a teologie. (DEXTER099)
  • Koncem devadesátých let už nikdo nevěřil, že se stárnoucí Arnold Schwarzenegger, zvláště po operaci srdce, ještě dokáže dostat do formy. Nikdo ho tím pádem nechtěl obsazovat. Vysvobozením byl právě film Konec světa. (-bad-mad-wolf-)

Reklama

Reklama