Odhalení vesmíru (TV film)

• Česko

Odhalená tajemství neviditelného vesmíru

Nova: Invisible Universe Revealed

Dokumentární

USA, 2015, 54 min

Peter Yost

Jay O. Sanders (vyp.)

Kristine Allington

Nesmírně zajímavý dokument, který rozhodně stojí za vidění. A těm kteří jej vidědet nestihli, nabízím alespoň odkaz na obrázky vesmíru které doposud pořídíl ! .... https://www.google.com/search?q=Hubble+image&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwj23Li409jdAhUS-6QKHQi9BVcQsAR6BAgFEAE&biw=1920&bih=935(26.9.2018)

Standardní dokument, co víc napsat. O vesmíru je tam toho minimálně, je to dokument hlavně o teleskopu, všechny ty mnohokrát popsané problémy rozebrané, komentované. Stačí vidět jednou či dvakrát, vynechat by ho žádný milovník vesmíru však neměl, díky "Hablovi" se můžeme roky kochat obrázky planetárních mlhovin a jiných galaxií, které bychom bez tohoto teleskopu a opravovaného zrcadla neměli možnost ještě hodně let spatřit. Hubbleův teleskop je Ježíšem mezi teleskopy, změnil poznávání vesmíru podobně jako Ježíš změnil lidské myšlení a víru. Také je důkazem o tom, že to s lidstvem není tak špatné, jak někteří blábolisti tvrdí. Něco takového vytvořit, dostat tam nahoru a ovládat ze Země a dávat střípky o vesmíru dohromady střípek po střípku, to dokáže jen vyspělý tvor. 4 hvězdy za dokument, teleskop samotný je tak za hvězd padesát:-)(1.5.2017)

Pro fanoušky všeho kolem vesmíru možná bude dokument nuda, pro mě jako pro laika naopak skvělé rozšíření obzorů kolem Hubbleova teleskopu. Vím teď, čím byl významný pan Hubble, jak vyřešili v NASA fatální neostrost obrazu při spuštění teleskopu, s jakými významnými objevy nám pomohl nebo kdy a jak asi doslouží a bude-li nahrazen. A také jsem si po dlouhé době uvědomil, jaké hnidy ve vesmíru jsme a kolik toho (ne)víme... K dokonalosti dokumentu chybí časové ukotvení klíčových událostí a někdy by se hodilo jít víc do hloubky, ale co by člověk za hodinu chtěl.(1.5.2017)

Historie Havlova:-) dalekohledu od samého počátku ...(3.6.2017)

Dokument mohl nést název Hubble Space Telescope, ale jinak je to pěkný dokument se spoustou zajímavých informací. Navíc dobře zpracovaný, dokonce na to, že pochází z USA, tak se méně informací desetkrát opakovalo a to je velké plus.(27.5.2017)