Reklama

Reklama

Tully

  • USA Tully (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Tully vypraví příběh Marly (Charlize Theron), matky tří dětí, které její bratr (Mark Duplass) pořídí chůvu. Přes počáteční nedůvěru si Marla k pozorné, nepředvídatelné a mladé chůvě Tully (Mackenzie Davis) vytvoří silné pouto. (Bontonfilm)

Videa (8)

Trailer 2

Recenze (99)

castor 

všechny recenze uživatele

Tady někdo sympaticky opisoval ze života. Jason Reitman, který má čuch na témata a talent na dialogy (i když nyní režíruje cizí látku), skvěle zvládá formu, stejně dobře pak dokáže vést herce. S Charlize Theron, která znovu obětovala svůj půvab a přibrala, se sešel už podruhé a opět to je silná, výborně napsaná a zahraná postava. Cynicky pojatý snímek o mateřství a jeho nástrahách představuje matku dvou dětí, kdy jedno trpí autismem, a třetí potomek je na cestě. Čeká nás tak nepřikrášlená porce (výtečně sestříhaná sekvence rutinní péče o novorozeně) dramaticko-úsměvného vyprávění o osudech jedné vysílené matky, která nakonec kývne na pomoc noční ošetřovatelky, ze které se vyklube malý zázrak. A velmi sympatická pointa (konec je dle mého naopak vydařený). Mladá energická Mackenzie Davis (talent, který je třeba dál sledovat) jí připomene bezstarostnost stejně jako možnosti, které jsou reálné i se třemi dětmi. Charlize výtečně zvládá vnitřní konflikt, dokáže se nadchnout drobnostmi, které přicházejí, a znovu dokazuje, že Oscara doma nemá náhodou. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Ten zvrat jsem znal, tak nevím, jestli bych ho odhadl - ale spíš by mě něco tak pitomého ani nenapadlo. I když je fakt, že scéna sexu by mi asi přišla hodně mimo. Platí, co píše tolik lidí - první akt je perfektní, odpozorované scény mateřské deprese působivé, ale jakmile se to pokusí o něčem být, tak to imploduje ke klišé tezím o rodinném životě, za které by se nemusela stydět Ulice. A o tom konečném zvratu fakt nejde napsat dost ošklivých věcí. 2 a 1/2 ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Na půl cesty mezi tím nejlepším a nejhorším, čeho je Jason Reitman schopen. Charlize Theron exceluje v roli vysílené matky tří dětí, jejíž život se scvrkl na mechanicky opakované vyměňování plín a kojení. Díky jejímu výkonu, odžitým situacím a odměřené režii spoluprožíváme její únavu, chápeme její poporodní depresi, cítíme obrovskou úlevu, když se před dveřmi objeví Tully. Kouzelná chůva jednak zodpovídá (nikdy nepoloženou) otázku, jak by vypadala Mary Poppins, kdyby byla mileniálka, jednak mění žánr filmu z vypravěčsky jasně zacílené sociální tragikomedie v ambiciózní magicko-realistickou výpověď o ztrátě víry ve smysl toho, kým jste a co děláte. Reitman podobně jako v otřesné satiře Muži, ženy a děti podlehl pokušení nabídnout nám kromě malých dramat obyčejných lidí velké nadčasové myšlenky. Ty jsou ale v jeho pojetí komicky zjednodušené a pro snazší stravitelnost sladkobolně zabalené („A Spoonful of sugar helps the medicine go down“) a jejich přítomnost ve vyprávění zdůvodňuje strašlivě vratká narativní konstrukce, nadřazující odhalení předvídatelného dějového zvratu uspokojivému vyřešení všech ostatních problémů (hrdinčiny nenaplněné kariérní ambice, nedostatek financí, synův autismus). Závěr filmu, jehož tvůrci po cestě z bodu A do bodu B tak trochu zabloudili, pak sice nabízí řešení, ale skrze něco, co dosud nepředstavovalo problém (zapojení manžela do péče o domácnost). Tully je svým utilitárním přístupem k postavám přes autentický začátek vlastně hrozně cynický a neupřímný film. 55% ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Způsobu, jakým to Reitman dohrál, by se dal vyčíst nedostatek elegance, a to možná i proto, že coververze titulní písně jedné bondovky napoví pointu a scéna s oblečkem servírky ji de facto prozradí. Přesto si je možno vychutnat trpký humor spojený s vyčerpávající bublinou mateřství, perfektní dvojici Theron, Davis a možná i to poselství, že by si měl člověk vážit všech těch partnersko-rodičovských maličkostí, jejichž hodnotu poznáte, až když jsou pryč. Přijmout to. Spolupracovat. Ničeho nelitovat. One life for yourself and one for your dreams.. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Som z tohto snímku akýsi zmätený. Ono ani tak nejde o to, že “Tully” nie je žiadna “čistokrvná” komédia, no skôr “jasná” psycho dráma, ktorej príbeh sa zameral na obdobie materstva, ale o ten nádych, ktorý je na moje pomery príliš “čudný”. Naozaj ťažko sa popisujú pocity, ktoré vo mne tento film vyvolal, no rozhodne to nebol “smiech”. Námet ako taký veľmi zaujímavý, Charlize Theron ako obvykle - výborná (!), no mňa osobne tá “podivnosť” nedostala tak, akoby mala. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (5)

  • Celosvětová premiéra proběhla 23. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance. (ČSFD)
  • Charlize Theron kvôli roli pribrala zhruba 22 kíl. Jej deti si o nej mysleli, že je naozaj tehotná. (Astonko)
  • Diablo Cody napsala film jako způsob, jak se vyrovnat s vlastním těžkým těhotenstvím. (griph)

Reklama

Reklama