• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama

USA, 2018, 95 min

Ve chvíli, kdy došlo na první Jonahův "záchvat" v autě, jsem začal mít pocit, že jsem si zvolil špatný film a doufal jsem, že Marlo propadne depresi, v níž syna surově zavraždí, případně dupne na plyn a vezme děti na detailní prohlídku mostního pilíře. Postupně mě film stále víc bavil, přestože se v něm prakticky neustále pečovalo o děti, ke kterým jsem nikdy neměl kladný vztah. Snímek nebyl nijak světoborný a hodnotil bych ho maximálně třemi hvězdičkami, ale jednu jsem musel přidat Charlize Theron za její výkon i za přinesenou oběť. Což o to, nabrat ta kila mohla být docela zábava, ale dostávat je dolů...(8.9.2018)

Taky absolutně nechápu zařazení filmu do kategorie komedie, já se tedy nezasmála ani jednou. Jedná se spíš o velmi slušné drama s poměrně překvapivým koncem, který by mě tedy absolutně nenapadl. Nicméně velmi příjemné překvapení tohoto roku a Charlize Theron předvedla vážně skvělý výkon. Navíc sympaticky krátká stopáž, určitě doporučuji všem matkám.(15.8.2018)

Jason Reitman je späť a v absolútne najlepšej forme. "Tully" je podľa mňa skutočne vynikajúcim filmom. Prakticky mám pocit, že som sa sledoval na reálnych ľudí s reálnymi problémami, životom a hlavne som mal pocit, že je to všetko tak bravúrne zvládnuté, že som mal chuť zatlieskať. Charlize Theron je fantastická a rovnako aj Mackenzie Davis. Ich vzťah je spracovaný veľmi dobre a dáva to filmu potrebnú charizmu a potrebný nápad. Koniec koncov, nič nie je horšie, ako keď človek dopadne absolútne na dno a od zúfalstva už nevie čo má vlastne urobiť. A do toho prichádza Tully, aby sa Marlo absolútne nezbláznila a dokázala nájsť radosť v živote. Lenže čo tento film zvláda absolútne fantasticky je podľa mňa myšlienka toho, že byť obyčajným je vlastne rovnako úžasné ako byť výnimočný. Možno ešte viac. Lebo dokážeme naše deti presvedčiť, že svet môže byť úžasný, a že ho môžu sami takým stvoriť. A robíme to pre nich. Pretože sú našou súčasťou. Funguje to podľa mňa fantasticky. Najmä dialógy sú tu vynikajúco napísané. Všetko čo spolu Tully s Marlo riešia je podľa mňa vynikajúce a dáva to tomu správnu energiu. Postavy sú skvelé, atmosféra je skvelá, hudba je vynikajúca a celkový dojem z filmu je super. Nebudem spoilovať záver pre tých, čo film chcú vidieť (okrem toho to aj vysoko odporúčam), no poviem len toľko, že neviem ako vám to sadne. Mne osobne to nevadilo, no možno to niektorí ľudia skritizujú viac. Je to pochopiteľné, no na druhú stranu mám pocit, že zrazu dá všetko vo filme zmysel. A preto to podľa mňa funguje. Osobne odporúčam a jeden z tohtoročných favoritov. Hodnotenie: A(17.7.2018)

Ten zvrat jsem znal, tak nevím, jestli bych ho odhadl - ale spíš by mě něco tak pitomého ani nenapadlo. I když je fakt, že scéna sexu by mi asi přišla hodně mimo. Platí, co píše tolik lidí - první akt je perfektní, odpozorované scény mateřské deprese působivé, ale jakmile se to pokusí o něčem být, tak to imploduje ke klišé tezím o rodinném životě, za které by se nemusela stydět Ulice. A o tom konečném zvratu fakt nejde napsat dost ošklivých věcí. 2 a 1/2(10.9.2018)

Tak jednoduché téma a přitom tak hodně zavrhované. Theron za mě naprosto úžasně vysílená, unavená, zpruzená a totálně vyšťavená, kdy už vážně neví co má dělat dříve. Ve chvíli, kdy mi byla odhalena hlavní informace v nemocnici - musela jsem si to stopnout a všechno jsem si promyslela, představila a zapadlo mi to do sebe..wau :) :) Za mě bravo - a víc takových "jednoduchých" věcí ze života :)(6.1.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 23. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance. (Stoka)