• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama

USA, 2018, 95 min

Vůbec nechápu, proč je film zařazen do kategorie komedie, protože jsem se zasmál (upravuji - pousmál) asi jen dvakrát. Rozhodně se jedná o drama. Drama jedné matky, která po třech dětech je tak vyčerpaná, že nestíhá vůbec nic, ani ovládat své emoce. Není se čemu divit! Líbilo se mi, že film staví její příběh do reálného světla. Ano, mít tři děti - z toho jednoho, kterému musíte prokazovat neobvyklou péči - a manžela neustále v práci, to vyžaduje velkou dávku síly! Naštěstí se objeví noční chůva Tully, která se vším pomůže. Je tomu ale skutečně tak? Ten konec jsem nečekal. Je pravdou, že jsem čekal nějaký podraz, ale toto mě nenapadlo. Super myšlenka, skvělý výkon Ch. Theron, dobrá krátká stopáž. Doporučuji, hlavně matkám.(4.8.2018)

Materstvi se vsim zlym i dobrym, tak realisticky jako snad nikdy predtim. To vse by sice bylo dobre, ale prave ponekud magictejsi posledni dejstvi a zaver to u me, narozdil od kolegu, vyrazne povysuji a davaji tomu vetsi smysl. A predevsim dve vyborne strihove montaze: cerstva poporodni a brooklynska anabaze za doprovodu Cyndi Lauper.(16.5.2018)

Ten zvrat jsem znal, tak nevím, jestli bych ho odhadl - ale spíš by mě něco tak pitomého ani nenapadlo. I když je fakt, že scéna sexu by mi asi přišla hodně mimo. Platí, co píše tolik lidí - první akt je perfektní, odpozorované scény mateřské deprese působivé, ale jakmile se to pokusí o něčem být, tak to imploduje ke klišé tezím o rodinném životě, za které by se nemusela stydět Ulice. A o tom konečném zvratu fakt nejde napsat dost ošklivých věcí. 2 a 1/2(10.9.2018)

Zajímavý snímek. Charlize předvedla skvělý výkon. Jsem stále lehce rozpačitá z toho konce. Nevím zda-li by si to s jiným koncem nezasloužilo další hvězdu. Ale rozhodně je to film, který se mnou nějakou dobu zůstane. Netuším, proč to má nálepku komedie. Je to drama všech dramat. Jako komedie to opravdu nefunguje ani trochu. Jako drama je to ovšem působivé. A dost realistické. Za mě 4* a jsem moc ráda, že jsem film viděla.(4.5.2018)

Reitman na jiné téma, přesto úplně stejně, opět nadprůměrně, ale nikoliv dokonale. Kdo je pravidelným divákem Reitmanových filmů, tomu tato věta musí jako recenze stačit, aby si udělal obrázek. Pro ostatní se jedná o slušně zvládnuté drama ( v popisu filmu je komedie ? ) se sympatickou Charlize, která je prostě pěkná, i když je obtloustlá. Film si prožijete o to více, pokud máte doma také to malé štěstí, které Vás nenechá spát.(7.8.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 23. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance. (Stoka)