Ethel a Ernest (festivalový název)

Ethel & Ernest

Předloha:

Raymond Briggs (kniha)

Roger Mainwood

Carl Davis

V prosincových upoutávkách BBC mě zaujal ten na Ethel & Ernest, který v porovnání se zbytkem působil až nepatřičně. Nic složitého a na nic si to nehraje. Prostě nahlížíte do rodinného alba a občas vám do ucha zazní nějaké to moudro od žijícího pamětníka. Pro hodně lidí je jistě plusem i to, že rodiče Briggse patřili spíše do "dělnické třídy" než do té střední. Ostatně velká část vtipů je založena právě na tomto střetu.(2.1.2017)

Takový malý, příjemný, animovaný film o životě dvou zcela obyčejných lidí v průběhu části dvacátého století. A těm lidem se vlastně vůbec nic zajímavého nestane - a natočit takové filmy "o ničem" je hrozně těžké a tady se to povedlo tak napůl, jelikož jsem v druhé půlce občas koukal na hodinky, kolik času zbejvá do konce, aneb trochu se to vleče. Humor je tu sympatický a ruční animace taky, sice nevypadá tak dobře, jako třeba u Iluzionisty od Chometa, ale pořád je to moc fajn. Mimochodem, je to podle hrozně slavného komiksu, který jsem nečetl (a asi ani číst nehodlám i kdyby mi ho někdo přehodil před můj oploutvený čumák).(7.5.2017)