poster

Verhoeven versus Verhoeven

 • Francie

  Paul Verhoeven, cinéaste de la provocation

 • Francie

  Verhoeven Versus Verhoeven

Dokumentární / Životopisný

Francie, 2016, 54 min

(další profese)
 • mira007
  ***

  Jednoduchý přehledný dokument o životě a díle jednoho z nejznámějších reřisérů. Žádní velkoslavní hosté krom mistra samotného tu nevystupují, ale mne to informativně obohatilo a vzal jsem si z toho dvě věci: Holandské filmy Verhoevena byly s ohledem na dobu daleko odvážnější než jeho hollywoodské období a že scéna ze základního instiktu , kdy konverzují Douglas a Stone v posteli a ona přemýšlí o sekáčku pod postelí se točila tři dny. Ráno naskákali nahatí do postele a odbyli si šichtu, kdy maestro hledal dokonalost scény.(24.7.2018)

 • sator
  ***

  Zaujmavé, asi mrknu na snímky které neznám...(24.7.2018)

 • Disease
  ****

  Pěkný dokument o režisérovi, který sice nepatří k mým favoritům, ale něco jsem viděl. Jako inspirace ke shlédnutí starších snímku funguje výborně.(6.8.2018)

 • andrii
  ****

  Nezapomenutelný, tropící povyky. S vášní, vůně i pach perverze. Zlobivý pan režisér, který vráží dráždivé "francouzáky" do otevřených úst publika.(19.7.2018)

 • radektejkal
  ***

  Běžný typ dokumentu o režisérovi, jehož průšvihy a maléry lemují cestu k úspěchu. Přitom úspěch je zde chápán převážně z kasovního hlediska. Mluvící hlavy kromě toho zdůrazňují, že vedle patrné populární složky, je v jeho filmech přítomná i složka metafyzická. Filmy, které jsem od něj viděl (a další už nevyhledávám), jsou nicméně plné černého humoru, satiry a nevyuceného násilí, tedy aspektů, které mě spíš odrazují než přitahují. Pokud jeho vlakovou lodí je "Basic Instinct", pak se sotva připojím k flotile.(19.7.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace