Pevnost

Presidio: Miesto zločinu

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1988, 97 min

• monolog

jsou horší detektivky, ale taky jsou mnohem lepší. a tahle je spíš mezi tím horším průměrem.(19.12.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $20,324,096Tržby Celosvetovo $20,600,000(10.5.2009)

• Derek

druha spolupraca conneryho s hyamsom (po ich spolocnom vylete do vesmiru v celkom slusnom outlande) prichadza dva roky po otrasnom running scared (kde to hyams skusil v buddy cop zanre) a bohuzial je nakrutena podobnym bezkrvym stylom. kamera a cely look filmu je skvely, ale zvysok filmu a to hlavne scenar je otrasny. connery zachranuje svojou charizmou co sa da, ale to vsak nestaci aby to presidio vytiahlo z nudneho podpriemeru...(17.3.2015)

Taká moja srdcovka. Viem, že to nie je nejaká super bomba a tak to aj vyzerá s percentami v hodnotení. Neviem presne vysvetliť prečo (to na mňa tak zapôsobilo), ale pokúsim sa. Sean Connery je skvelý herec (a taktiež aj Bond) – jeden z mojich najobľúbenejších. Marka Harmona mám zase rád z pre mňa najlepšieho seriálu NCIS. Meg Ryan nijak moc nevyhľadávam, ale v tomto filme bola pre mňa prekvapivo príjemná. Taktiež skvelá hudba, zaujímavý námet a skvelý nádych kriminálnych 80tych rokov. A to všetko vytvorilo pre mňa bližšie nešpecifikovaný príťažlivý a veľmi pôsobiaci celok. Opakujem nejde o žiadny blockbuster a ja si to uvedomujem, je to len taká moja srdcovka.(17.6.2011)

Marka Harmona mám rád, zejména je perfektní v Námořní vyšetřovací službě. Zde je naprosto bezvadným protihráčem Conneryho. Jinak ta zápletka celkem nic moc. Pořád to klišé, když americká armáda zatlouká a zatlouká, u ní se přece nemůže nic stát, a pokud se stane, tak je to její věc bez ohledu na následky. Takže to vidím za 3.(24.3.2012)