Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vyšetřování vraždy zavede mladého policistu na vojenskou základnu. Tam však jeho pátrání naráží na záhadný odpor vlivného plukovníka Seana Conneryho. Při vojenské přehlídce je neznámými muži zastřelena seržantka Patti Jean. Pronásledování auta s vrahy skončí fiaskem. Vyšetřováním je pověřen inspektor Jay Austin a dále velitel vojenské policie Alan Caldwella. Mezi oběma muži panuje zvláštní napětí a antipatie, které mají zřejmě kořeny v minulosti. Seznámení Jaye s Caldwellovou dcerou Donnou je naopak od prvního okamžiku plné oboustranných sympatií. Vyšetřováním se zjistí, že smrtící zbraň by mohla patřit někomu na základně. Plukovník to odmítá, ale souhlasí s prověřením všech stop. Jay s Alanem se sice v soukromí těžce snášejí, při pátrání si však pomáhají. Alanovi navíc vadí i fakt, že se jeho dcera s Jayem stále více sbližuje. Brzy je stopa přivede k pravděpodobnému vrahovi (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

Derek 

všechny recenze uživatele

druha spolupraca conneryho s hyamsom (po ich spolocnom vylete do vesmiru v celkom slusnom outlande) prichadza dva roky po otrasnom running scared (kde to hyams skusil v buddy cop zanre) a bohuzial je nakrutena podobnym bezkrvym stylom. kamera a cely look filmu je skvely, ale zvysok filmu a to hlavne scenar je otrasny. connery zachranuje svojou charizmou co sa da, ale to vsak nestaci aby to presidio vytiahlo z nudneho podpriemeru... ()

PlayEasy 

všechny recenze uživatele

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 53%, Audience Score - 33% | FDb.cz - 69,8% | Pořádná osmdesátková klasa s tou správnou napínavou atmosférou tehdejšího Frisca plus "skákací atomobilové honičky" v kopcích města a lá Bullitův případ. Pokud by to celé v některých pasážích své velmi krátké stopáže nesklouzávalo do nudného rodinného dramatu a padouch by nebyl týpek, kterého v závěru vidíme poprvé za celý film a o 5 min. později stejně zdechne, rozhodně bychom se nebáli vyššího hodnocení. 60% ()

Reklama

A.Beech 

všechny recenze uživatele

Taká moja srdcovka. Viem, že to nie je nejaká super bomba a tak to aj vyzerá s percentami v hodnotení. Neviem presne vysvetliť prečo (to na mňa tak zapôsobilo), ale pokúsim sa. Sean Connery je skvelý herec (a taktiež aj Bond) – jeden z mojich najobľúbenejších. Marka Harmona mám zase rád z pre mňa najlepšieho seriálu NCIS. Meg Ryan nijak moc nevyhľadávam, ale v tomto filme bola pre mňa prekvapivo príjemná. Taktiež skvelá hudba, zaujímavý námet a skvelý nádych kriminálnych 80tych rokov. A to všetko vytvorilo pre mňa bližšie nešpecifikovaný príťažlivý a veľmi pôsobiaci celok. Opakujem nejde o žiadny blockbuster a ja si to uvedomujem, je to len taká moja srdcovka. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Pomalá nezáživná detektívka z vojenského prostredia v ktorej sa viac riešia vzťahy medzi postavami (otec - dcéra, dcéra a otcov parťák) ako prípad. A keďže postavy tiež dvakrát zaujímavé nie sú, tak ani v tomto smere to nie je príliš pútavé. Buddy chémia medzi starým vojakom Connerym a mladým poldom Harmonom je tiež slabá. Kráska Meg Ryan mimo romantického žánru tiež nemá čo predviesť. Takže jedinou záchranou sú akčné scény. 2 naháňačky, jedna prestrelka a hlavne cool bitka v ktorej Connery s jedným palcom zmláti obrovské hovädo. V bitkách sa Connery nikdy nestratil. Výsledkom je nudná detektívka s dobrými akčnými scénami. 5/10. ()

xaver 

všechny recenze uživatele

Marka Harmona mám rád, zejména je perfektní v Námořní vyšetřovací službě. Zde je naprosto bezvadným protihráčem Conneryho. Jinak ta zápletka celkem nic moc. Pořád to klišé, když americká armáda zatlouká a zatlouká, u ní se přece nemůže nic stát, a pokud se stane, tak je to její věc bez ohledu na následky. Takže to vidím za 3. ()

Galerie (54)

Reklama

Reklama