Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vyšetřování vraždy zavede mladého policistu na vojenskou základnu. Tam však jeho pátrání naráží na záhadný odpor vlivného plukovníka Seana Conneryho. Při vojenské přehlídce je neznámými muži zastřelena seržantka Patti Jean. Pronásledování auta s vrahy skončí fiaskem. Vyšetřováním je pověřen inspektor Jay Austin a dále velitel vojenské policie Alan Caldwella. Mezi oběma muži panuje zvláštní napětí a antipatie, které mají zřejmě kořeny v minulosti. Seznámení Jaye s Caldwellovou dcerou Donnou je naopak od prvního okamžiku plné oboustranných sympatií. Vyšetřováním se zjistí, že smrtící zbraň by mohla patřit někomu na základně. Plukovník to odmítá, ale souhlasí s prověřením všech stop. Jay s Alanem se sice v soukromí těžce snášejí, při pátrání si však pomáhají. Alanovi navíc vadí i fakt, že se jeho dcera s Jayem stále více sbližuje. Brzy je stopa přivede k pravděpodobnému vrahovi (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

xaver 

všechny recenze uživatele

Marka Harmona mám rád, zejména je perfektní v Námořní vyšetřovací službě. Zde je naprosto bezvadným protihráčem Conneryho. Jinak ta zápletka celkem nic moc. Pořád to klišé, když americká armáda zatlouká a zatlouká, u ní se přece nemůže nic stát, a pokud se stane, tak je to její věc bez ohledu na následky. Takže to vidím za 3. ()

Lada1962 

všechny recenze uživatele

Prostě to moc nefunguje, honička na začátku je absolutně nezáživná a linka Harmona a Conneryho dcerou mi přijde absolutně zbytečná a naprosto mimo je scéna kdy padouch z 2 metrů kulometem nikoho netrefí. Ale například scéna na s opilým Connerym je naprosto dokonalá, ale celý film to prostě nezachrání ani taková legenda světové kinematografie. Hodně slabé *** ()

Reklama

A.Beech 

všechny recenze uživatele

Taká moja srdcovka. Viem, že to nie je nejaká super bomba a tak to aj vyzerá s percentami v hodnotení. Neviem presne vysvetliť prečo (to na mňa tak zapôsobilo), ale pokúsim sa. Sean Connery je skvelý herec (a taktiež aj Bond) – jeden z mojich najobľúbenejších. Marka Harmona mám zase rád z pre mňa najlepšieho seriálu NCIS. Meg Ryan nijak moc nevyhľadávam, ale v tomto filme bola pre mňa prekvapivo príjemná. Taktiež skvelá hudba, zaujímavý námet a skvelý nádych kriminálnych 80tych rokov. A to všetko vytvorilo pre mňa bližšie nešpecifikovaný príťažlivý a veľmi pôsobiaci celok. Opakujem nejde o žiadny blockbuster a ja si to uvedomujem, je to len taká moja srdcovka. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Pomalá nezáživná detektívka z vojenského prostredia v ktorej sa viac riešia vzťahy medzi postavami (otec - dcéra, dcéra a otcov parťák) ako prípad. A keďže postavy tiež dvakrát zaujímavé nie sú, tak ani v tomto smere to nie je príliš pútavé. Buddy chémia medzi starým vojakom Connerym a mladým poldom Harmonom je tiež slabá. Kráska Meg Ryan mimo romantického žánru tiež nemá čo predviesť. Takže jedinou záchranou sú akčné scény. 2 naháňačky, jedna prestrelka a hlavne cool bitka v ktorej Connery s jedným palcom zmláti obrovské hovädo. V bitkách sa Connery nikdy nestratil. Výsledkom je nudná detektívka s dobrými akčnými scénami. 5/10. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Jako nehrát v tom Meg Ryan, která tady konečně hraje samu sebe, teda hysterickou cuchtu, a být to o scény s ní o polovinu kratší, je to docela slušný díl nějaké té Kriminálky San Francisco, kde dokonce i Sean Connery občas něco zahraje. Problém je, že scénář skáče mezi detektivkou a rodinným dramatem tvrdého, ale čestného vojáka, který hledá cestu ke své dceři a k lidem obecně. Oboj je však zobrazeno tak vágně, že ten patetický konec mne nejenom nedojal, ale přišel mi směšný. Škoda, jistý potenciál tu byl, ale to by se skutečně muselo soustředit jen a jen na vyšetřování bez rodinných pičičmund a prozírání. ()

Galerie (67)

Reklama

Reklama