Child Eater

Trailer

Helen (Cait Bliss) prichádza do domu pána Parkera (Colin Critchley), aby sa počas noci postarala o jeho syna. Tá je z toho celá šťastná, pretože má pocit, že toto bude pre ňu jeden z najľahších spôsobov zárobku. Malý chlapec však nečakane prichádza z historkou existencie strašidelného muža prebývajúceho v jeho skrini, ktorá ani zďaleka nemusí byť tak nereálna, ako sa na prvý pohľad môže zdať. (*CARNIFEX*)

Trailer

George Stobbart

Neviem síce posúdiť ako bude tento snímok voňať jakožto největším hororovým exprdům + detinským slohovým pisatelooom, ale mne sa rozhodne pozdával! Čo som na základe predchádzajúceho; rovnomenného kraťasu aj čakal. Pomer medzi nápadom, spracovaním, atmosférou a hororovou „akciou“ tu bol podľa mňa v rámci kreatívnych možností solídne vyvážený a osobne nebudem mať problém si to časom zopakovať, či prijať možné pokračovanie. ()

ricci.s

Bavilo rovnako ako režisérov kraťas Child Eater. Podobne sa totiž koncentruje na atmosféru. Opatrovateľka sa snaží zachrániť malého chlapca pred škaredým ušatým bubákom z plagátu, ktorý si rád pochutnáva na ľudských očiach. Do toho sa zamiešajú aj úbohí policajti či praštená ženská túžiaca po pomste, takže sa môže začať naháňačka a skrývačka v lesoch. Hudba výborná, herci sa snažili, fagan prekvapivo neotravný. Dokonca dôjde aj na gore a nie je ho až tak málo. Akurát motivácia hlavného záporáka nie je úplne logická (toho malého potkaníka totiž chytil viackrát a aj tak mu nikdy nič neurobil, na rozdiel od ostatných menej podstatných postáv), takže chybičky krásy by sa našli. Napriek tomu sa v rámci neznámych nezávislých hororov jedná o vydarený kúsok, u mňa zatiaľ jeden z najlepších tento rok. ()

*CARNIFEX*

Helen prichádza do domu pána Parkera, aby sa počas noci postarala o jeho jediného syna Lucasa. Malý chlapec je milovníkom vtáctva, a tak sa môže zdať, že táto nočná "služba" bude pre dospievajúcu ženu jeden z najľahších spôsobov ako prísť k peniazom. Lenže Lucas nečakane prichádza z historkou existencie strašidelného muža, prebývajúceho v jeho skrini, ktorá ani z ďaleka nemusí byť tak nereálna, ako sa na prvý pohľad môže zdať ... Oproti pôvodnému kraťas "originálu" výrazné zlepšenie po všetkých stránkach. Viac gore (o trošku), rozhodne (!!!) lepší výzor záporáka, celkom dobrá atmosféra v kombinácii s mystickým záverom dokážu zaujať. Lenže napriek všetkému, v porovnaní s Thoroddsen-ovým "Patient Seven", je pre mňa "Child Eater" skrátka slabším pokusom. Na logickosť už bolo narážané "ricci.s-om.com", takže za mňa vymaľované na úrovni slabších troch hviezd - 52,76% ()

misterz

No áno, tehotná žienka so sekerou všetko vyrieši... Hlúpe a nedomyslené, vrátane toho mysteriózneho základu, ktorý neponúkol ako zamak niečo, čo by upútalo. S tým samozrejme súvisí mizerná atmosféra. O hercoch radšej pomlčím. Jediná pozitívna vec bolo narábanie s muzikou. Slabý podpriemer. 30/100 ()

Psychor

Jakožto zdejší hororový expert musím apelovat na všechny talentované tvůrce, aby se svým dlouhometrážním debutem zbytečně neotáleli. Jinak je postihne syndrom Davida Sandberga, který tak dlouho točil kraťasy, až se u něho vyvinula ukázková profesní deformace. Svou celovečerní premiéru (Lights Out) vytvořil za pomoci postupů, které lze efektivně aplikovat výhradně na krátkometrážní filmy. Není divu, že výsledkem byla spíše hororová křeč. Již letmý pohled na dosavadní tvorbu režiséra Erlingura Thoroddsena dával tušit, že se snímek Child Eater bude potýkat s navlas stejným problémem. A skutečně. Jedná se o horor diametrálně odlišných polovin. Úvodní část staví na atmosferické kontinuitě, kde zlověstné vibrace sice nedosahují zrovna dvakrát velké intenzity, ale zato je jejich puls neustále hmatatelný. Když se však na scéně objeví hlavní zloduch, kvalita snímku začne prudce stagnovat. Režisérovi podle očekávání došel dech a zbývající čas už sledujeme pouze jeho nemotornou snahu o jakžtakž smysluplné vyplnění 82 minutové stopáže. Povšiml jsem si zde hned několika několik scénáristických přehmatů, kterým nasadilo korunu sprosté okopírování postavy záporáka, jenž v originální verzi (výtečný horor 1408) čekal na své oběti ve ventilační šachtě. Zejména kvůli ledabylé druhé půli hodnotím Child Eater pouze dvěmi hvězdami. ()