Po masakru archeologického týmu v džungli se zachová pouze několik beden s domorodými artefakty a vzorky místní flóry. Bedny cestují z přístavu do přístavu a nakonec skončí v Chicagu, zapomenuty v podzemí muzea přírodní historie. Jeden den před otevřením velké výstavy se v temných sálech a na chodbách začne pohybovat i něco jiného než návštěvníci. Začnou se objevovat zavraždění lidé a stopy naznačují, že vrah musí být obdařen nezvyklou sílou. Když však mladá bioložka Margo Greenová najde spojení mezi vraždami, neúspěšnou amazonskou expedicí a podivnou sochou na připravované výstavě, začíná nemilosrdný souboj se strašným nepřítelem, v němž všichni lidé, uzavření v muzeu, musí bojovat o svůj život. Margo spolu s policejním důstojníkem Vincentem D´Agostou nedobrovolně vytvoří dvojici, vyšetřující sérii brutálních vražd… (Intersonic)

Chrustyn

Nečekaně kvalitní horor. Atmosféra muzea je naprosto dokonalá a hlavně mrazivá. Herci hrají na hororové poměry celkem kvalitně ale hlavní je titulní příšera, která je opravdu hodně děsivá (Stan Winston umí), velká a docela hladová. K tomu si přidejte pár krvavých scének (ta mrcha žere jen část mozku) a občas i nějaká ta lekačka (doporučuju pouštět v noci). Horor jak má být. ()

gudaulin

Jeden z omylů společnosti Paramount, která doufala, že vytvoří áčkový hororový velkofilm, jenže místo toho vznikl zcela tuctový a zapomenutelný hororový snímeček především díky chatrnému scénáři od Amy Holden Jonesové a Johna Raffoa, kteří toho už napsali hodně, ale na půdě hororového žánru se ocitli poprvé a předpokládám, že i naposledy. Film vychází ze stejnojmenného románu Douglase Prestona a Lincolna Childse a dá se říct, že to dobré, tedy základní myšlenka a osa příběhu, pochází právě z literární předlohy. Režie Petra Hyamse je taková nanicovatá, scénáři každopádně nepomohla. Na to, že do filmu se napumpovalo víc než 65 milionů dolarů, je to celkem žalostný výsledek, byť monstrum stojí aspoň za vidění a zejména interiéry muzea jsou, řekněme, architektonicky zajímavé. Ale sám netuším, jestli tahle věta není vzhledem k vysokorozpočtovému hororovému snímku vlastně sarkasmem. Tomuhle hororu zkrátka chybí atmosféra a určitý žánrový rytmus, který obvykle vytváří střih a záběry kamery. Celkový dojem: 45 %. ()

cariada

Neskutečně zbabraný horor, ono dívat se skoro celý film na černou obrazovku a poslouchat zvuky mě teda nebaví. Co z toho filmu mám mít, když skoro nic nevidím? To se mám bát těch několika skřeků? Dějová linie je obehraná, stále stejný charaktery postav. Herecké výkony slabé. Jedno zkouknutí bohatě postačí, aby vás to bud chytlo anebo unudilo což je můj případ. ()

Xmilden

Osobně jsem moc rád že někdo natočil alepspoň částečně podobnou žánrovku Aliena. Tom Sizemore sedí do role jako prdel na hrnci. Potvora je ucházející ale trošku mě mrzelo že je film velmi tmavě natočen, po většinu času se děj odehrává ve tmě, a člověk musí opravdu hodně mžourat aby něco zajímavého viděl. Jinak mi nešlo na rozum jak se monstrum dokázalo tak skvěle pohybovat v podzemí, tu bylo tam, tu zase jinde. Jen ti lidi asi byli pomalejší než hlemýždi. Závěr už komentovat nehodlám.50% ()

POMO

Tuctový a absolútne neinovatívny prírastok do hollywoodskeho "hororu", ktorý si vystačí s pohľadnou vedkyňou, drsným detektívom a jednou priemerne zvládnutou digitálnou príšerou. Decentne zvládnuté remeslo, adekvátne k tomu nenudiaca, ale rýchlo vyšumiteľná zábava. Deep Rising bol zábavnejší a obratnejšie sa pohrával s klišé. ()

• Ve filmu se vyskytuje postava se jménem Spota. Objevuje se v mnoha Hyamsových filmech. (-bad-mad-wolf-)
  • Film byl natočen na motivy stejnojmenné novely napsané Douglasem Prestonem a Lincolnem Childem. (-bad-mad-wolf-)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore