Deo keitu (TV seriál)

더 케이투

The K2

Drama / Romantický / Thriller

Jižní Korea, 2016, 16x60 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (13)

Štve mě, že seriál musím nakonec ohodnotit jen jako průměrný. A to i přesto, že jsem byla svědkem jednoho z nejlepších hereckých výkonů v podání neuvěřitelné Song Yoon-ah. A ani Chang-wook, jak se dalo čekat, nebyl marný. The K2 bohužel sráží slabší scénář. Samotná love story, která tady dostala poměrně dost prostoru, mě téměř vůbec nechytila za srdce, to už byly zajímavější jiné vztahy. Ačkoliv jsou tam velké momenty a pěkné, srdceryvné scény, jako celek to postrádá onu magii, která všechno drží pěkně pohromadě. Bohužel.(24.1.2017)

• Zíza

Nemáte chuť na bagetu? Přeloženo.(21.11.2016)

První 4 díly nehorázný akční nářez, k vyprávění si scénárista a režisér vystačily skoro i bez dialogů a nějakého většího rozvinutí děje. Ji Chang-wook předvádí jako hlavní postava Kim Je-ah neuvěřitelné věci, je jako skutečná akční hvězda, prostě mu to věříte. Příběh o prohnilých politicích, proti ještě prohnilejším politikům má svoje kouzlo, děj odsýpá jedna báseň, zejména, když ho podporuje perfektní instrumentální OST a adrenalinu je až na půdu. Po dílu 8. se příběh začíná rozbíhat více k vedlejším postavám. Začíná spíše piklení a napětí jiného druhu, než akce, byť ta samozřejmě nezmizí. Problém mám s tím, že hlavní postavy (politici) jsou nejen šílenější, než hlavní dvojka Kim Je-ah, Go Anna (kterou musí náš hrdina ochránit za každou cenu), ale tak nějak výraznější, přijde mi, že polovina seriálů stojí spíše na těch vedlejších postavách. Když pominu díl 3., kde scénáristu nahradila yaoistka (Akiko vidím tě, vylez zpoza toho rohu!:)), souboj v mužských sprchách je fakt zlo), tak nevidím nějaké povedenější pokusy o humor, nebo nadhled, ostatní selhávají. Romantika mezi hlavní dvojicí, celkem nevýrazná a slabá, přitom Yoona není špatná herečka, ale tady její postava neměla zase tak moc prostoru něco předvést, nebyla holt chemie. Navíc postavy začínaly být čím dál šílenější, měl jsem pocit, že sleduji spíše anime:) Tak moc to bylo nereálné, až to bolelo, a hlavně mě to přestávalo bavit, akce vynikající, scénář ovšem střídá výborné momenty se slabými, ten product placement na bagety Subway (nejedl bych je ani v Guantanámu) je taky zlo. Škoda, čekal jsem od toho více, něco méně prvoplánového a méně šílené vedlejší postavy.(21.11.2016)

Uvažoval jsem i nad 3*, protože romantická linka vypálila ... bez komentáře. Jiné prvky naopak dají plný počet. Politika, machinace, postavy, které dokáží být stejně záporné jako politováníhodné. Co se mnohokrát opěvovaného Ji Chang-Wooka týče, v Healerovi byl podle mě lepší a ještě lepší v Empress Ki, ale tam jsem jeho postavě nefandil. Výborný herec, ale. V K2 byla podle mě nejlepší Song Yoon-A (Choi), kterou jsem viděl poprvé. Úžasně vyzrálá herečka! Do podobné ligy jako ona patřil Cho Seong-Ha, kterého jsem poprvé viděl v ne vyloženě charakterní postavě. Zaujala mě Lee Yea-Eun v roli mladé bodybuardky, u které jsem zažil deja vu, neboť jsem si byl jist, že jsem ji už v něčem viděl a následně zjistil, že je to její první role. Finálně 4*. ■ Zajímavost: První korejský seriál využívající efekt Bullet time (otočení kamery kolem "zamrznuté" scény).(13.11.2016)

Seriál jsem ještě nedokoukala, ale pomalu začínám přemýšlet, že skončím v tom ještě dobrém. Vlastně podle komentů nejvíce souhlasím s Krysap. Tak uvidíme... No tak po několika měsících jsem seriál dokoukala a to díky herečce už několikrát zmiňované.Herečka Yoon-ah Song zahrála paní Choi úžasně. Úplně jsem malem na konci brečela. Ale jinak je seriál úplně mimo. Ani Ji Chang Wook, na kterého jsem se tak těšila mne nebavil a Yoona si konečně střihla lepší roli a i když ji zahrála dobře, stejně mne děj s nimi dvěma nebavil. Ale jak nakonec dopadne hlavní postava, co jsem zbožňovala... No tento seriál si tři hvězdičky nezaslouží, ale jen tak postava! Takže třetí hvězdička za paní Choi.(22.11.2016)

Tak mi někdo psal (ne, nebudu jmenovat, on ví :^P), že v The Shameless bylo úplně ujetý, když se Nam-gil procházel s kudlou v břiše. Ne, nebylo! Protože na Chang-wooka neměl! Ten je evidentně borec největší a nemá na něho ani Chuck ani Soong-gi, co vyndá ruku z gypsu a zase ji tam narve (Descendats of the Sun). Tohle bylo bezkonkurenčně druhé největší zklamání roku a nemohla ho zachránit ani skvělá Song Yoon-ah. Ani úžasný a v rámci žánru neobvyklý soundtrack. Chvílemi mě to bavilo a chvílemi hodně nudilo. Konkrétně ta romantika a přehnané Chang-wookovy bitky v závěru. Mít to míň dílů a romantika jenom naznačená, tak bych asi byla docela spokojená.(11.12.2016)

• Mkqp

Chang-Wook Ji je herecká sázka na jistotu, přičemž mu akční scény sedí, o čemž jsme se také přesvědčili v Healerovi. Yoon-Ah Song je určitě pro většinu z nás velmi milé potěšení, jelikož barevnost jejího charakteru spolu s hereckým výkonem jsou jedna z mála pozitivních věcí na celém The K2. Tou další jsou vymazlené akční scény, na něž se příjemně koukalo. Naopak hlavní prvek, který je největší příčinou absolutního kolapsu, jsou stupidní záminky pro ukázku oněch akčních scén. Celý seriál se tváří až tak moc cool, že je mi z něj spíše do smíchu. Například proslov kongresmana v nemocnici mezi pacienty, zaměstnanci a novináři. Ta antiprocítěnost zúčastněných v podobě zakrývání očí na náznak soucitného breku, jenž měl vznikat ze srdcervoucího proslovu, byl tak moc trapný, že jsem opravdu nevěděl jestli mám propuknout v nezastavitelný smích nebo pláč. Těchto rádoby úderných proslovů bylo až moc a opravdu působily dost debilně.(22.11.2016)

Zrovna v těchto dnech můžeme prakticky v přímém přenosu sledovat události okolo korejské prezidentky .... Otřesná špína, všudypřítomná korupce, nenažranost ´mocných´ a ´vyvolených´ + všech těch vyčůraných pijavic na ně nalepených bude asi všude stejná .. politika je prostě díky většině zainteresovaných (kdo by odolal) opravdové svinstvo ... A právě zobrazení všech těchto faktů je tu podáno prostě skvěle - mocní politici s ještě mocnějšími figurami v pozadí - moc peněz = právo ovládat, ovlivňovat, právo fakticky řídit .... Ústřední dvojici to spolu moc sluší (a nejen jim), hudební linka se mi líbila a až na ten jediný, otřesný, moment v poslední epizodě, kdy si všichni zatleskali jako v americkým filmu, jsem byl spokojen .. ano uznávám, ten úplný závěr bych si možná představil klidně i jinak, ale to jsem celý já - když se mi něco (tedy někdo) líbí, finální loučení bych klidně natáhl i o pár desítek minut.(3.1.2017)

Přežiju výtah padající ze sklepa i fleshku, ze který lze poslat obsah, ale nedá se udělat kopie. Budiž. Co jsem ale nedala a co je jeden z hlavních důvodů hvězdičky dolů, je Subway. Samozřejmě si vážím sponzorů, díky kterým můžou vznikat seriály, ale čeho je moc, toho je příliš. Nacpat do jedný z nejdramatičtějších chvil celýho příběhu vsuvku s romantickým piknikem se sendviči Subway, to teda autoři totálně zabili. Bleju ještě teď.. Plus druhý důvod, proč nehodnotím plným počtem je ta debilní romantická linie. Ona sice byla potřeba pro děj, ale celou vysokou dramatickou úroveň příběhu to z mýho pohledu chvílema posílalo někam na roveň telenovelám. Naštěstí to netrvalo zase tak dlouho, jak mohlo. Přece jenom akce a politický čachry převládly, a díky tomu jsem si mohla K2 opravdu užít. Vynikající obsazení, Chang-wook se na akční hrdiny opravdu hodí a navíc umí i hrát, což už se bohužel nedá moc říct o jeho protějšku Yooně. Bohužel, vytlačení slzy, nasazení "drsnýho" obličeje nebo občas roztomilý úsměv prostě nestačí. A nejvíc to vyniklo ve srovnání s naprosto excelentní Song Yoon-ah v roli madam Choi. Ta vůbec nemusela ani mluvit, tam stačil jeden pohled a ty emoce se daly skoro nahmatat. Vůbec se paní Choi stala pro mě nejlepší postavou celýho dramatu a jednou z fimových postav vůbec. Zcela nepokrytě se přiznávám, že jsem jí přála, aby se dala s K2 dohromady a tu unylou Annu někam poslali k šípku. :-)(19.11.2016)

Nejprve bych se chtěl vyjádřit k tolik zmiňované a kolikrát kritizované romantické lince: Ano, chvílemi působila vyloženě jako pěst na oko. Obzvlášť na konci mi přišla nějak podivně navázaná na tu sérii více či méně pochmurných chvil plných smrti... Ale na druhou stranu to byl příjemný odpočinek od jinak dech beroucího a dramatického zbytku děje. A teď už k samotnému hodnocení: Výborné akční drama, které exceluje nejen v akčních scénách, ale také v hlavní zápletce a hlavně v charakterech postav. Ji Chang-wook již tradičně podává skvělé výkony, ale zde ho zastínil někdo jiný... Song Yoon-ah, představitelka madam Choi, nejzajímavější a nejlepší postavy celého seriálu, byla pro mě dosud neznámá. Ale nyní si ji už zapamatuji navždy, protože její výkony mnohdy mnohonásobně převyšovaly rámce "běžného herectví". Přidejte k tomu ještě kvalitní a (na Koreu) originální OST a je vám už naprosto jasné, co The K2 udělím za hodnocení... - 100 %(14.11.2016)

• springtime

Madam Choi je snad jediný důvod, proč dávám alespoň 2 hvězdy. Její herecký výkon byl naprosto strhující, ale jinak.... Přehrávání, ne-uvěřitelné, romantická linka hrůza.... Neustále jsem přetáčela dopředu a ani nevím proč jsem se na to vlastně dodívala do konce....(14.11.2016)

Po úžasně akční, vtipné a sexy scéně ve sprchách jsem si byla jistá, že se nebudu nudit... jak jsem se mýlila... přišlo ohromný zklamání, v dalších epizodách to vypadalo, že seriál nebude o Kim Je Ha / K2 (název seriálu: The K2), do poslední chvíle jsem si byla jistá, že dám pouze 1 až 2 hvězdičky jen kvůli Chang Wookovi, za to, že musel hodně dřít, je to zatraceně vidět... škoda, že nedostal víc prostoru... Go Anna, kterou zahrála Yoona mě nezaujala... nevím čím to je, jestli je to rolí? Seriál byl většinou o vedlejších postavách, jejich charakter a ksichty mě vytáčely, jsem si uvědomila, že takových lidí je na světě hodně a čím větší moc mají, tím jsou více nevypočitatelní a bezpáteřní... nedokáži racionálně hodnotit madam Choi, někdy mi lezla na nervy... ale byla to dobře zahraná role... (jen tak pro zajímavost, že jak skončil seriál The K2, tak v Jižní Koreji stihli sesadit prezidentku...) poslední dvě epizody byly neuvěřitelně husté, děj najednou byl velmi rychlý, akčními scénami se nešetřilo, že při sledování jsem skoro nedýchala... nějakou výtku bych měla... že K2 byl jako Fénix :) Souhlas s Mkqp, 50%(9.12.2016)

Ten scenár bol strašný bordel a celé to bolo až príliš prehnané a nereálne. Ale to bol aj ten extrémne nadhodnotený "Healer", ktorý sa tu pýši hodnotením 90%, aj ked ja naozaj neviem, čím si to zaslúžil... ●●● Ale späť k The K2. Scenár bol síce hrozný a deravejší ako talianske cesty, ale aj tak ma to bavilo viac, ako už spomínaný Healer. Asi preto, že som nemal žiadne očakávania. Akcia bola slušná; Ji Chang-Wook je v tom dobrý a tentokrát som bol s jeho herectvom celkom spokojný. Ani Yoona nebola taká zlá, ako by sa mohlo zdať z niektorých komentárov. Úplne najlepšia ale bola samozrejme Song Yoon-ah, tá tu zahrala úplne geniálne. Už len kvôli nej sa to oplatilo sledovať. Aj zvyšok obsadenia bol celkom v pohode, nikto mi tu výraznejšie nevadil. ●●● Nie som z tohoto seriálu síce nejak zvlášť nadšený, ale dopozeral som ho bez nejakých väčších problémov. Možno si to nezaslúži, ale tých 50% mu dám.(7.9.2018)