1%ui eoddungut (TV seriál)

• Jižní Korea

1%의 어떤것

Something About 1%

One Percent of Anything

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2016, 16x40 min

Cheol-woo Kang

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

• mrtvej pes

Ze zdejšího hodnocení mi ještě chvíli budou oči přecházet. Je pravda, že první díl překvapil, a to příjemně, ale po zbytek seriálu jsem za to tvrdě platila. Korea opět zbrojí se svým starým stálým klišé, chaebolem a chudinkou, playboyem a pannou. Do toho se od druhého dílu připojí manipulace (do 11. dílu, kdy teprve hrdinka prohlédla lež), majetnickost ("Nesmíš vídat jiné chlapy, nesmíš se bavit s kamarády, nesmíš tohle nosit, nesmíš...") a rvaní za zápěstí. Takže z hrdinky, která se ze začátku jevila jako rozumná a svá, je rohožka. Tleskám scénáristům, že ji udrželi v té "své" rovině celých čtyřicet minut. Jestli pak ještě někdy pronese průpovídku, která až zavání vlastní vůlí, jsou to jenom plané řeči a děj jim neodpovídá. Nechává všechno plavat. A chaebol - pan Grey bez bičíku. Herci se mi líbili, ale postavy? Navíc jistá namontovanost zápletek, nikdy nepřekvapující, nikdy neokoukaná, taky neoslňuje. Plusem jsou svižnější epizody, bez titulků atd. se pohybují kolem půl hodinky; ne vždy se ale povede je zaplnit. Udělalo by mi radost, kdyby si spolu Somin a Seokjin zahráli ještě jednou, ale jinde a jinak. Hodnocení dávám hodně nízké, jelikož jsem nemohla jinak než přetáčet.(9.4.2017)