11.12.13 Rak Kan Ja Tai

• Thajsko 11.12.13 รักกันจะตาย (více)
Komedie / Horor / Povídkový
Thajsko, 2016, 99 min

E´Tonno

Teda že si pozriem dva celkom dobré poviedkové horory v tak krátkom čase som nečakal. Tento pozostáva z troch príbehov, ktorých kľúčové momenty sa odohrali v rámci troch dní. 11.teho sa chlapík rozíde s priateľkou, ktorá sa ho nechce za žiadnu cenu vzdať. To nemal robiť...  Tu ide o čistokrvný horor a tú atmosféru som si fakt užil... - 4,5/5. Na 12.teho si na štyroch kamarátov osud tiež pripravil nemilé a nečakané prekvapenie. Ide o odľahčenú poviedku, avšak o originalite tu nemôže byť reč a teda iba - 3,5/5. 13.teho sa dievčina vyberie s jej *ehm* kamarátom/kou za jej/jeho novou známosťou na sever Thajska. Ešte však netušia čo ich čaká... Opäť odľahčený kúsok, ktorý však hrá (a celkom vydarene) skôr na emocionálnu strunu - 3/5. Za najväčší neduh celku sa dá považovať CGI a aj keď ho tam nie je veľa, tak aj tak pôsobí ako päsť na oko. Našťastie v prvej poviedke to nie je (až tak do extrému) prehnané a v tých ďalších dvoch zas CGI ani nemá za úlohu vyvolávať strach, takže sa to dá odpustiť. Celkovo milé a pozerateľné prekvapenie. ()