Sseulsseulhago charanhasindoggaebi

• Jižní Korea 쓸쓸하고 찬란하神-도깨비 (více)

Epizody(16)

Kim Shin (Yoo Gong) byl uznávaným generálem, ale po své smrti se z něho stal nesmrtelný dokkaebi neboli goblin. Z nesmrtelnosti ho může vysvobodit pouze lidská nevěsta, která uvidí meč, jenž ho protíná, a dokáže ho vytáhnout. V současné době s ním bydlí Yoo Duk Hwa (Seong-jae Yook), vnuk jeho oddaného sluhy, který pronajme pokoj cizinci, jímž není nikdo jiný než smrtka Wang Yeo. Wang Yeo již dlouhá léta pátrá po jedné ztracené duši po dívce Ji Eun Tak (Go-eun Kim), která se nikdy neměla narodit, ale díky pomoci Kim Shina, který zachránil její těhotnou matku, se změnil i její osud. (andiek05)

Recenze uživatele Andrea1717 k tomuto seriálu (1)

Sseulsseulhago charanhasindoggaebi (2016)

Myslím, že čo sa týka Kórejských filmov a seriálov som vo veľkom "průšvihu", totálne som im prepadla a čo je horšie, vždy keď si myslím, že už nič romantickejšie a tragickejšie nemôže byť, presvedčia ma o opaku a to som toho z kórejskej tvorby ešte veľa nevidela, vlastne pramálo. Goblin je úžasným spojením toho čo mám rada, romantika, láska, nadprirodzeno, hudba... treba priznať, že to bolo hodne dlhé, ale tie diely sa mi vôbec nezdali prázdne. Ten systém viny, pokánia, rozhrešenia a nádeje je tu dokonale spracovaný a dotiahnutý do dokonalého konca až by si človek prial, aby to tak skutočne fungovalo. Jediná "chýbajúca duša", ktorá zostala na svete omylom napraví minulosť, prítomnosť aj budúcnosť mnohých, za čo bude musieť trpieť. Skutočne som to dôkladne oplakala, ale na konci by som nič nemenila, bol tak skvelý ako len mohol byť. ()