Sseulsseulhago charanhasindoggaebi (TV seriál)

• Jižní Korea

The Lonely And Great God - Goblin

(neoficiální název)

Romantický / Drama / Fantasy / Komedie

Jižní Korea, 2016, 16x60+3x90 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (20)

Možná by se to mohlo jmenovat „Stalker“ nebo „Plačící smrtka“ protože oba názvy by perfektně seděly. Jde vidět, že když je rozpočet, tak to jde jak po másle, ať už to jsou speciální efekty, které byly nejlepší jaké jsem do teď v jakékoliv doramě, kdy viděl nebo hvězdní a drazí herci, kteří neberou zrovna malé peníze za jednu epizodu, či scénář, který se vyvaroval typickým klišé leč místy příliš poetický, ale to mi zase až tak nevadilo. Dorama je výrazně melancholická skoro bych řekl nudně zajímavá. Celý seriál se nese ve vážném duchu s občasnými prvky humoru, který tam perfektně sednul. Například dětinské chování Goblina nebo společné soužití Goblina se smrtkou nemělo chybu. Velmi povedený seriál.(4.2.2019)

Podle mě má Goblin všechno, co potřebuje k tomu, aby to byl víc než dobrý seriál. Hluboký příběh, atmosféru, pěkný soundtrack, dvě krásné love story a jako bonus vztah mezi dvěma trochu dětinskými chlapy, kteří se nesnáší a zbožňují zároveň. Byla bych nekriticky nadšená a zamilovaná, nebýt toho zbytečně komplikovaného konce. Upřímně, nikdy jsem nepochopila, proč mají Korejci takovou zálibu v dlouhém čekání na někoho. A tady toho bylo až moc. Silné 4*(6.8.2018)

Jak již bylo zmíněno, Goblin je děsně nevyvážený seriál. Člověk se dívá a dívá a nemá pocit, že by se seriál někam posouval, natož jeho postavy. Přesto pokud bychom to brali jako žánr „ze života“, tak by to třeba i fungovalo, ale to by se to nesmělo jmenovat Goblin. Něco se nakousne, pak se k tomu nevrátí, občas se něco vytáhne, pak některé věci nedodržují to, co bylo řečeno. Prostě má to své mouchy, kvůli kterým bych se nedivila, kdyby to někdo zahodil. Na druhou stranu jestliže si odmyslíme, že hlavní hrdina a hrdinka mají něco společného s nadpřirozenem, tak se z toho stává velmi milá vztahovka, nejen mezi hrdinkou a jejím nastávajícím (kde nedochází k žádnému x-úhelníku, ale opravdu se příběh soustředí jen vývoj jejich vztahu), ale i mezi chlapi, co spolu musí bydlet – s nimi je legrace a divák se s nimi prokousává až k přátelství. Do třináctého dílu jsem přemýšlela, že bych tomu dala vyšší hodnocení, ale ty poslední tři díly... proč?! SPOILER Nejenže dojde ke ztrátě paměti, ale pak mu ještě po jeho návratu umře?! A on pak musí ještě 30 let čekat, než ji zase dostane? Copak nebyl potrestán dost? Upřímně tenhle systém trestů a zásluh nechápu, protože očividně pro každého funguje jinak. Což mi přišlo velmi nespravedlivé a podkopalo to vše, co nám bylo do 13. dílu servírováno. Velké zklamání. KONEC SPOILERU Neuvěřitelně nevyrovnaný seriál. Chvíli se člověk málem unudí k smrti, hned na to se těší z roztomilosti hrdinky a užívá si, kam to všechno směřuje, aby po tomhle nadšení přišla zase nějaká sprcha. Herečku In-Na Yoo mám moc ráda, ale moc jsem nepochopila, jaká byla její role celém v tom marastu, absolutně nevyužitá, velmi zbytečná. Vedoucí restaurace klidně mohl zastát někdo „bez minulosti“. Stále jsem z celého počinu na rozpacích. Doporučila bych to asi fanouškům těch pěti, co se tam objevují nejvíce (Yoo Gong, Dong-wook Lee, In-na Yoo, Go-eun Kim, Seong-jae Yook). Každopádně lepší než The Legend of The Blue Sea. Přeloženo(23.1.2017)

Nádherná cinematografia, bromance, Gong Yoo, postavy the Grim Reaper a Sunny, soundtrack, kpop referencie, to sú veľké pozitíva Goblin. No hlavný pár sa k sebe absolútne nehodí, nie je medzi nimi žiadna chémia (narozdiel od Gong Yoo-ovej polovičky v Coffee Prince). Naviac Eun-Tak svojim správaním zo seba robí oveľa mladšie decko než je v príbehu. Tiež sa mi nepáči jej lipnutie na materiálnych veciach, prijímanie free gifts absolútne bez hanby. Jej postava je najhoršia v celom seriály. Navyše, po pozretí Eungyo jej tú nevinnosť ťažko veriť. Asi preto do seriálu dali aj iné páry, ktorým môžeme fandiť, kebyže sa niekomu nepáčil ten hlavný. Príbeh samotný je veľmi rozťahaný, často sa nič nedeje, čiže ak chce človek poriadny príbeh tak toto nie je to pravé a lepšie urobí ak bude pretáčať, no ja som sa rada ponorila do fantasy sveta, obdivovala cinematografiu, a relaxovala. Je to perfektný odpočinok hlavne počas zimného obdobia.(20.1.2019)

Komentář jsem si nechával na hodně dlouho. Hodně dobré, zajímavé a poslední tři epizody mi zas až tak nevadily. Pokud se nad něčím pozastavuji, tak nad názvem Goblin, protože se originálně jedná o mýtickou bytost, která nemá náš ekvivalent a goblin je označení poněkud zjednodušujíci. ■ Poslouchám dokolečka https://m.youtube.com/watch?v=lfUayTAeeN8(19.9.2019)

Tak tohle bylo zklamání na kvadrát. Kdybych byla doma, tak seriál pravděpodobně vůbec nedokoukám. Nebo přetáčím, i když to nemám ve zvyku. Tolik vaty, flasbacků a dialogů jak v mateřské školce jsem už hodně dlouho neviděla. Díky tomu má seriál totálně přepálenou stopáž (málokdy jde díl pod 75 minut) a přitom se v něm prakticky nic neděje. Podstatné se po zmateném první díle dozvíte relativně brzy a pak už jenom sledujete hlavní hrdiny, mezi kterými je minimální (spíš žádná) chemie, jak se dohadují jestli jo, nebo jestli ne. Vedlejší hrdinku, jak zírá z okna a buď se něčím cpe, nebo do sebe lije soju. A goblina se smrťákem, kteří jsou ze začátku jediným světlem v tunelu, které ovšem časem zhasne. Tím spíš, že se začnou cpát antidepresivy, což je sice originální, ale u mě se to míjelo účinkem. Nuda, nuda, nuda. Tři hvězdy dávám jenom za to, že jsem to vůbec dokoukala. Jinak by byly dvě. Takhle si fantasy opravdu nepředstavuju.(6.7.2018)

Normálně koukám zásadně a především hlavně po herečkách .. ty ovlivňují téměř vždy mé hodnocení zcela zásadním způsobem .. nejinak tomu bylo i tady - až do okamžiku, kdy jsem s překvapením zjistil, že se mi líbí i ty vtipné, ryze pánské party (samozřejmě i ty romantické) ... Prostě Ji Eun-Tak /skvělá Kim Go-Eun/ .. Kim Shin .. Grim Reaper .. Sunny .. Yoo Duk-Hwa - všichni si mě získali ... Moc hezký příběh .. zajímavý námět .. hudba = dávám plný počet.(22.3.2017)

Pro mě úžasné, pěkné, dojemné, dramatické, užila jsem si to a chytilo mě to za srdce :-D :-D :-D Líbilo se mi propojení žánrů - fantasy, drama, romantika, komedie, spojení herců, příběh i scény doplněné úžasnou hudbou. Neříkám, že nějaké mínusky by se taky nenašly, ale pro mě zcela zanedbatelné. Moc jsem se těšila na Yoo Gonga a Lee Dong Wooka a Goblin a Grim Reaper vytvořili úžasnou dvojici (y) (y) (y) Ani jsem nepředpokládala, že by mě mohli zklamat. Přiznávám, že jsem je měla asi i radši než Goblina a Ji Eun Tak a Grim Reapera a Sunny :-D :-D :-D Za mě herci zvládli role skvěle, vše jsem jim věřila a možná i proto mě některé scény přinutily se zamyslet nad některými věcmi, což se taky nestává zas tak často, takže to hodnotím také kladně. Všechny větve příběhu mě bavily, ať už to byla přítomnost nebo minulost, kde samozřejmě taky musím ocenit Kim Min Jaea a Kim So Hyun. I s koncem jsem byla spokojená a speciály úžasné! Bála jsem se, že to bude zase jenom opakování scén z celého seriálu jako to bývá u některých, ale takto to bylo super. Snad je mám všechny radši ještě mnohem více, takže klidně si to pustím znovu :-D :-D :-D(2.4.2018)

som na 12. casti a zatial som sa nenudila, super!!... po zhliadnuti vsetkych epizod zostavam na 5* bez najmensieho problemu... fantasticke herecke vykony, vyborny scenar, vyborna hudba, bez typickych pretahovacich zalezitosti (ok, ok, obcas sa to trocha natahovalo, ale pol minuty sa da zvladnut :)), vyborny koniec, paci sa mi aj to vysvetlenie, ako sa stat grim reaperom, proste bomba... jedina vytka ***MALY SPOILER / kde je airbag???***(8.5.2017)

Připadá mi, že se z toho dalo vytřískat mnohem, mnohem víc. Takhle je to takovej průměr.. skončila jsem 16. dílem, kde mi scéna na střeše připadala jako idální zakončení, který mi vyhovovalo.(25.3.2017)

Začnu tím, že navážu na předchozí komentáře - Možná je pravda, že příběh není zrovna nejsilnější stránkou Goblina (i když mě vyhovoval), ale zbytek už byl naprosto skvělý, takže zbytek komentáře bude převážně samá chvála... Hlavní důvod, proč hodnotím takto vysoko, jsou skvělé charaktery a hlavně jejich vzájemné vztahy. Jejich vzájemná interakce obsahovala vše, co bych si mohl přát. Nejednou jsou byl dojat a nebo se smíchy div neválel po zemi. Dále pak hudba... OST k tomuto seriálu se neskutečně povedlo. Od úvodního intra až po instrumentální skladby, vše se skvěle poslouchá a přesně to pasuje do seriálu. A samotné provedení, prostředí, ve kterém se natáčelo, atd. je tak krásné, že by to možná měli zakázat... :-D Z tohohle komentáře, který opravdu nešetří superlativy, jste asi poznali, že se mi Goblin opravdu líbil, a ani lehce klišé zakončení mi názor nezměnilo. - 100 %(26.1.2017)

Vkládám komentář okolo dvanáctého dílu, hodnocení doplním po zhlédnutí. Zatím si sice hraju se čtyřmi hvězdami, ale jedno uznávám. I když je seriál šestnáctidílný a tudíž "krátký", jeho úpadkem jsou dlouhé a délkově nevyvážené epizody. Jedna trvá až hodinu a půl, jiná něco nad hodinku; jedno mají ale společné. Jsou vyplněné vatou. Děj je víc roztroušený než útržkovitý, takže se scénáristé nemohou bránit ani tím, že jde o slice-of-life. Zápletky se mnohdy táhnou po mnoho dílů, jenže se nevyvíjejí, jenom se upozadí a odsunou, dokud se k nim tvůrci nevrátí nějakou nepřirozenou cestou, z nouze, z ničeho nic. Z toho důvodu životy hlavních postav působí prázdně, ode zdi ke zdi. I Smrt, který se může upracovat, o přesčasech mluví z pohodlí a tepla domova, kde se nic neděje. Za historický žánr je to ale v rámci Koreje jeden z lepších kousků. Scény z minulosti opravdu dýchají něčím dávným, obohacují přítomnost a postupně se rozvíjejí a gradují, až mě mrzí, že se v nich neodehrává víc a že se opakují. Ústřední dvojice je zatím roztomilá, jenže kvůli věkovému rozdílu, který mezi sebou mají mít, je měli obsadit alespoň jako sourozence. Víc mě baví vedlejší dvojice, Smrt a Sun. Jejich setkání bývají silná, asi protože je jich málo. Scény mezi Smrtí a Goblinem zase stojí na humoru. Upřímně nechápu, proč tu do žánru neuvedli i komedii. Neposledně pak chválím úvodní píseň. / Jak jsem slíbila, po dokončení hodnotím. Za čtvrtou hvězdu se opravdu zasloužil pouze humor. A Smrt. Smrt na hrad. Jestli chcete redemptivního romantického hrdinu, Smrt je váš. Ještě jsem neviděla muže, který tak krásně pláče.(20.1.2017)

Úžasné obsazení, herci byli parádní, ale děj někdy trochu složitý, taková fantasy moderní pohádka pro dospělé, s aktuálními životními otázkami, které se občas honí hlavou... I v Bibli je, že Bůh lidem vložil věčnost do srdce... Rozplakala dojemná scéna s babičkou a Smrťákem v 15. díle, jak se po 70 letech setká se svým milým... 5.2.2017 změněno hodnocení ze 3* na 4* - za originalitu...(24.1.2017)

Vzhledem k tomu, že se právě v Koreji nacházím, tak jsem si řekla, že mrknu na to, co tady všechny pobláznilo. No můžu říct, že při první půlce prvního dílu jsem si myslela, že se všichni zbláznili a vidí něčím jiným, než očima. Však herecké výkony byli méně než průměrné, děj šel úplně mimo mne a vizuální efekty byli fakt k smíchu. Druhá půlka dílu už byla snesitelná a tak jsem se rozhodla, že než to vypnu tak mrknu na začátek druhého dílu.. No a od toho okamžiku jsem v tom byla až po uši. Postavy, které mi na začátku tak vadili jsem si zamilovala ze všeho nejvíc. V každém dílu jsem s nimi plakala a smála. Ano, spousta míst v epizodách je jen dějová vata, ale nakonec je to právě ona na kterou tak ráda vzpomínám. Scénář možná není žádné veledílo a má spoustu slabých míst. Rozhodně to nemůžu pasovat na nejlepší seriál kvalitou, která se skrývá v jiných seriálech. Ale jestli něco tenhle seriál má, tak neuvěřitelnou sílu v divákovi vyvolat emoce. Na tenhle emoční 16-ti dílný zážitek budu vzpomínat ještě dlouho.(4.12.2018)

Moje současná jednička (komedie / fantasy / mysteriózní / no i špetka slabšího hororu = u scén s démonem) z melodramat. Takovéhle fantasy prostě můžu (stejně jako: Moje přítelkyně Gumiho * Conan: Ničitel * Dračí války, ...) a pomalejší tempo vývoje zbožňuji (Věčnost po které toužíš * Klasika * Fanfan * Kam čert nemůže * Sayonara * Být s tebou * Volám Tě: Jen Ty mě slyšíš * A Chinese Ghost Story 4 * ...) a užíval jsem si i komediální scénky a vítal, že se s nadpřirozenými jevy nijak nešetří. A jak jsem kdesi četl, jihokorejci jsou takový novodobý antičtí tragédi a prostě smrt a tragédie zvyšuje zájem a sledovanost, tak proč se někdo diví podobným koncům upřímně nechápu. Vždyť i vám se více vryje do paměti dílo s tragickým koncem, tak proč diváky nenapínat až do konce? Tento seriál strhal v Jižní Korei žebříčky sledovanosti a smetl hudební hitparády, hudební videa na YouTube s třítýdenní přítomností mají i přes 28 miliónů zhlédnutí ... A osobní poznámka: nehodnotím video dokud ho nevidím komplet a ani nepíšu předčasně komentáře, jako někteří zdejší uživatelé (poslední díl vysílán 21.1.2017 a české titulky k němu: 23.1.2017 po 3. hodině ráno)! ***** 100% > vlastní recenze > http://pc-help.cz/viewtopic.php?f=122&t=16130&start=201(23.1.2017)

No, nakoniec to s tou nevyváženosťou nebolo až také hrozné, akoby sa mohlo zdať. Malo to svoje slabšie miesta a našli sa aj scény, ktoré by som tam radšej nevidel, ale ktorý kórejský seriál ich nemá, že...? Každopádne, z toho, čo som doteraz mal z Juhokórejskej seriálovej produkcie možnosť vidieť, patrí Goblin medzi výraznejší nadpriemer a určite sa ho pozrieť oplatí. ●● Najsilnejšou stránkou Goblina je herecké obsadenie. Od mena Gong Yoo sa kvalita očakáva už automaticky, dobrý výkon ale podali aj ostatní herci v kľúčových úlohách. Tentokrát mi nevadila dokonca ani Yoo In-na, táto úloha jej celkom sadla. Aj keď niekto by jej už konečne mohol vysvetliť, že okrem úsmevu existuje celá škála ďalších mimických prejavov. Najviac sa mi však páčila Kim Go-eun, tá bola naozaj skvelá. ●● Nezvyknem reagovať na cudzie komentáre, ale v tomto prípade cítim potrebu vyjadriť sa ku spoileru užívateľky Zízy. Takže POZOR SPOILER: To ako to s ňou skončí a kedy aj prečo to tak skončí, bolo jasne povedané už v 6. časti. Takže hnevať sa, že to tak aj naozaj skončilo a povedať, že to (citujem) "podkopalo vše, co nám bylo do 13. dílu servírováno", mi príde voči seriálu prinajmenšom trochu nespravodlivé. Taký koniec bol proste nevyhnutný. KONIEC SPOILERU ●● Jediné, čo mi v tomto seriáli naozaj vadilo, bolo chvíľami hysterické správanie sa Kim Shin-a. Ja viem, že to malo byť funny, ale niektorých scén (napr. tá v kine) sa mohli naozaj vyvarovať. Predsa len žil už viac ako 900 rokov a mal slávnu minulosť, takže takéto chovanie vyznievalo dosť trápne. Inak to bol veľmi pozerateľný seriál a žiadne závažnejšie nedostatky, ktoré by ma donútili ísť s hodnotením mimo červené čísla, som tam nenašiel. 70%(27.2.2017)

Čekala jsem na špičkový děj, ale dostala jsem jen průměr. Nejzajímavější postavou je zde smrťák, který mimochodem hraje fakt pěkně. Škoda, že hlavní dějová linka nepatří jemu a Sunny. Goblin a Ji Eun měli sice chemii mezi sebou, ale jejich příběh není tak zajímavý. Spoustu věcí zde nedávalo smysl, ale co už. Hlavně konec seriálu. SPOILER To jako všichni umřou a jediný Goblin zůstane nesmrtelný i když umřel a ožil, tak zase nemá jak umřít? Snad to dává smysl :D. Alespoň tohle mohli tvůrci nějak domyslet.(28.4.2017)

Brečela jsem jak želva. Mé hodnocení mluví za vše.(9.6.2018)

Absolútne nekriticky hodnotím 5*. Celé obsadenie na čele s Gong Yoo-m je dokonalé. Grim Reaper s Goblinom tvorí skvelú bromance dvojicu, ktorej scény si človek dokonale užíva, hlavná hrdinka je roztomilá a nejde jej čo vytknúť. Spolu s dojemným príbehom a soundtrackom vytvára krásny celok, ktorý chytí za srdce.(22.1.2019)

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY. Goblin má skutečně zajímavý zamotaný příběh s úžasnými postavami, ale je strašně rozvleklý. To je jeho největší chyba, celý děj by se dal vměstnat do poloviny epizod. Má velmi vtipné momenty, které střídají velmi smutné, ale někdy bohužel i velmi nudné pasáže. Gong Yoo je ve své roli nepřekonatelný, dokonalý, krásný, no prostě ho musí milovat každá. Ale získal si mě i Lee Dong Wook, kterého jsem v roli smrtky opravdu žrala. Vztah Goblina a Smrtky je ta nejkrásnější bromance, jakou jsem kdy viděla. Jejich hate-love vztah jednoznačně válcuje jejich romantické vztahy s hlavními hrdinkami. Když se ti dva po odhalení identit rozhádali, to jsem teprve byla smutná. Různě dlouhé čekání hlavních postav mi zas tak nevadilo, přece jen co je pro Goblina 30 let. Co mi však přijde nedomyšlené, nebo jsem to alespoň nepochopila, je závěr resp. další setrvávání Goblina na světě. Samotná myšlenka, že Kim Shin je na světě tak dlouho, což je zároveň dar i prokletí, protože vidí umírat všechny své drahé, a jen Goblinova nevěsta, která v něm vidí a meč a může ho vytáhnout (až potom, co se do sebe zamilují), čímž ho vysvobodí a on konečně nalezne klid (což není tak úplně pravda), je zajímavá a opravdu srdcervoucí. To, že na něj pak všichni zapomněli (teda vlastně ne všichni), je akceptovatelné. Ale on se pak vrátí a zase jako Goblin. Nestárne, ani nepřichází o svou moc. Meč už v sobě nemá, ale pořád je nesmrtelný. COŽ PROSTĚ NEDÁVÁ SMYSL. Ale pokud se dokážete nad pár nelogičností povznést a nechat se vést příběhem, jděte do toho. Goblin je totiž kvůli skvělým hercům a nádhernému zpracování opravdu výjimečný seriál.(11.7.2019)