poster

Otisk

 • Německo

  Blueprint

 • Slovensko

  Odtlačok

Drama

Německo, 2003, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • iNKa 1104
  ***

  Ambice rodičů přenášené na děti napáchají mnohdy víc škody než užitku. O tom žádná. A když ještě zjistíte, že jste klonem své matky - už se vůči ní nevymezujete pouze svými schopnostmi, nýbrž celou svou identitou.... Krásný námět, úžasná herečka v hlavní dvouroli... ale mohlo v tom být více psychologických momentů.... Nebyla možnost postavy příliš poznat - byly všechny zvláštně uzavřené a do sebe ponořené a i když jsem tušila, co zrovna prožívají, nesdílela jsem to s nimi....(31.1.2008)

 • k212
  ***

  Inu potenciál by tu byl : psychologické drama říznuté sci-fi, první lidský klon na světě ... jenže. Jenže scenář je nedotažený, dialogy jsou občas otřesně klišoidní, časová chronologie poněkud balancuje na hraně uvěřitelnosti, motivy postav a psychologizace téměř nulové, a ve výsledku to všechno sklouzne k tomu nejhoršímu, co z německých rodinných drámat známe - do červené knihovničky. Chjo. A opět se tu ukazuje, že Němci po řemeslné stránce fakt umí ... výprava-super, kamera-příjemná, hudba-řemeslná, no jen ti maskéři byli trochu mimo, že. Jako audiálně-vizuální celek to vypadá dobře a velmi lehce se konzumuje. Herecky je tenhle film zajímavý jen z hlediska dvojrole Franky Potente, která se snaží, nicméně, když není co hrát, je to problém. Z tohoto tématu by se dalo vytěžit o tolik víc. 50%.(29.1.2008)

 • Leila75
  ****

  Zamyslela jsem se na tím,jak ožehavé je téma klonování,dnes tak aktuální problém a myslím,že právě v tomto snímku bylo dobře zachyceno k čemu by klony vedly.Vím ,že by výzkum v tomto směru vedl i k pozitivním věcem,jako je léčba závažných nemocí,ale přesto by lidstvo mělo být opatrné na psychický dopad celého počínání..Zajímavý psychologický film pro přemýšlení.(30.1.2008)

 • July
  ***

  Zajímavý a velice realisticky zpracovaný námět. V podstatě nemám co vytknout - film sice plyne, aniž by nasadil rychlejší tempo, ale na škodu to není. U scén s klavírem jsem žasla, jak někdo dokáže tak rychle pohybovat rukama... (Pochybuji, že v záběrech na ně je Potenteová, to musela být profesionální pianistka.) Záběry na kanadskou přírodu jsou krásné a výkon Potenteové výborný. Bohužel film postrádá momenty, které by diváka výrazněji zaujaly a připoutaly ho k obrazovce. A jedna kverulantská poznámka: Když letištní počítač nepozná podle otisku prstu, zda se jedná o matku nebo dceru (klon), jde o pitomost. Papilární linie má různé každý člověk - i se stejnou DNA. Jednovaječná dvojčata jsou de facto klony, ale jejich otisky se liší. Leda že by počítač zkoumal DNA - ale ten snímač vypadal jako na otisky...(30.1.2008)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +dobrý příběh, zajímavá myšlenka, sem tam hudba, Franka Potente a je na co koukat -málo vyhrocené a dramatické/// Otisk mě zaujal a určitě nenudil. Jen to mohlo být hustější, takhle je to jen příjemná oddychovka, která neurazí ani nenadchne./// Celkem 55%///(17.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace