poster

Otisk

 • Německo

  Blueprint

 • Slovensko

  Odtlačok

Drama

Německo, 2003, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • iNKa 1104
  ***

  Ambice rodičů přenášené na děti napáchají mnohdy víc škody než užitku. O tom žádná. A když ještě zjistíte, že jste klonem své matky - už se vůči ní nevymezujete pouze svými schopnostmi, nýbrž celou svou identitou.... Krásný námět, úžasná herečka v hlavní dvouroli... ale mohlo v tom být více psychologických momentů.... Nebyla možnost postavy příliš poznat - byly všechny zvláštně uzavřené a do sebe ponořené a i když jsem tušila, co zrovna prožívají, nesdílela jsem to s nimi....(31.1.2008)

 • Radko
  **

  Franka Potenteová v dvojúlohe matky a dcéry odviedla mimoriadnu prácu, veď je takmer v každom zábere. Tá však nie je problémom tohoto filmu. Plytké je spracovanie scenára, točiace sa v kruhu stoviek nemeckých sladkobôľnych romancí, tentoraz o riešení nalomeného vzťahu dcéry a matky. Obohatenie príbehu o atraktívnu tému klonovania nepomohlo, viacmenej zapadlo v konvenčnom výsledku. Keby nebolo spomenutej skvelej herečky a krásnej klavírnej hudby, nebolo by veľmi na čo pozerať. Mimovoľne som si pri sledovaní spomenul na Fassbindera, ktorý viackrát dokázal z obdobne romanticky gebuzinových námetov, šmrcnutých aktuálnymi otázkami doby, vykresať mnohoznačný, výtvarne uchvacujúci a myšlienkovo provokatívny príbeh!(14.4.2007)

 • Djkoma
  ***

  Otisk ve vás zanechá jen Franka Potente. Je to škoda, ale na druhou stranu je dobré vědět, že tahle herečka prostě umí hrát a dokáže překvapit příjemnou rovinou svého herectví, které do sci-fi snímku dobře padne. Zajímala by mě jaká je původní kniha, podle které je film, protože může být tak o dvě hvězdičky kvalitnější, ale také o hodně slabší. Těžko se tak hodnotí film, který má dobrý nápad a zajímavou myšlenku, ale to je tak vše co si z něj krom hlavní postavy odnesete. Zajímavý, ale nevyužitý snímek.(10.2.2008)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +dobrý příběh, zajímavá myšlenka, sem tam hudba, Franka Potente a je na co koukat -málo vyhrocené a dramatické/// Otisk mě zaujal a určitě nenudil. Jen to mohlo být hustější, takhle je to jen příjemná oddychovka, která neurazí ani nenadchne./// Celkem 55%///(17.5.2008)

 • July
  ***

  Zajímavý a velice realisticky zpracovaný námět. V podstatě nemám co vytknout - film sice plyne, aniž by nasadil rychlejší tempo, ale na škodu to není. U scén s klavírem jsem žasla, jak někdo dokáže tak rychle pohybovat rukama... (Pochybuji, že v záběrech na ně je Potenteová, to musela být profesionální pianistka.) Záběry na kanadskou přírodu jsou krásné a výkon Potenteové výborný. Bohužel film postrádá momenty, které by diváka výrazněji zaujaly a připoutaly ho k obrazovce. A jedna kverulantská poznámka: Když letištní počítač nepozná podle otisku prstu, zda se jedná o matku nebo dceru (klon), jde o pitomost. Papilární linie má různé každý člověk - i se stejnou DNA. Jednovaječná dvojčata jsou de facto klony, ale jejich otisky se liší. Leda že by počítač zkoumal DNA - ale ten snímač vypadal jako na otisky...(30.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace