Reklama

Reklama

Otisk

Trailer

Obsahy(1)

Príbeh tohto filozofického sci-fi sa odohráva niekedy v blízkej budúcnosti. Slávnej klavírnej virtuózke Iris Sellenovej pred rokmi diagnostikovali sklerózu multiplex. Iris nechce, aby jej talent upadol a preto požiada svojho obdivovateľa, genetika Dr. Fischera, aby vytvoril jej klon. Tak sa jej narodí dcéra Siri, ktorá po mame zdedí nielen krásu, ale aj dokonalý hudobný talent. Keď sa však Siri vo veku 13 rokov dozvedá o svojom pôvode, jej svet sa zrazu celý zrúti. Blízky a láskavý vzťah matky a dcéry sa rozpadá, stávajú sa rivalkami v kariére i v ľúbostnom živote. Aby Siri utiekla pred sklamaním a pokúsila sa nájsť vlastnú identitu, odchádza do ďalekej Kanady, kde žije osamelým životom. Jedného dňa tu stretáva Grega, šarmantného architekta, ktorému sa podarí rozbiť škrupinu Siriinej nevraživosti k ľuďom a prostredníctvom svojej lásky jej dokáže prinavrátiť nielen zmysel života a vedomie vlastného ja, ale ju aj zmieri s jej umierajúcou matkou. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

k212 

všechny recenze uživatele

Inu potenciál by tu byl : psychologické drama říznuté sci-fi, první lidský klon na světě ... jenže. Jenže scenář je nedotažený, dialogy jsou občas otřesně klišoidní, časová chronologie poněkud balancuje na hraně uvěřitelnosti, motivy postav a psychologizace téměř nulové, a ve výsledku to všechno sklouzne k tomu nejhoršímu, co z německých rodinných drámat známe - do červené knihovničky. Chjo. A opět se tu ukazuje, že Němci po řemeslné stránce fakt umí ... výprava-super, kamera-příjemná, hudba-řemeslná, no jen ti maskéři byli trochu mimo, že. Jako audiálně-vizuální celek to vypadá dobře a velmi lehce se konzumuje. Herecky je tenhle film zajímavý jen z hlediska dvojrole Franky Potente, která se snaží, nicméně, když není co hrát, je to problém. Z tohoto tématu by se dalo vytěžit o tolik víc. 50%. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Franka Potenteová v dvojúlohe matky a dcéry odviedla mimoriadnu prácu, veď je takmer v každom zábere. Tá však nie je problémom tohoto filmu. Plytké je spracovanie scenára, točiace sa v kruhu stoviek nemeckých sladkobôľnych romancí, tentoraz o riešení nalomeného vzťahu dcéry a matky. Obohatenie príbehu o atraktívnu tému klonovania nepomohlo, viacmenej zapadlo v konvenčnom výsledku. Keby nebolo spomenutej skvelej herečky a krásnej klavírnej hudby, nebolo by veľmi na čo pozerať. Mimovoľne som si pri sledovaní spomenul na Fassbindera, ktorý viackrát dokázal z obdobne romanticky gebuzinových námetov, šmrcnutých aktuálnymi otázkami doby, vykresať mnohoznačný, výtvarne uchvacujúci a myšlienkovo provokatívny príbeh! ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +dobrý příběh, zajímavá myšlenka, sem tam hudba, Franka Potente a je na co koukat -málo vyhrocené a dramatické/// Otisk mě zaujal a určitě nenudil. Jen to mohlo být hustější, takhle je to jen příjemná oddychovka, která neurazí ani nenadchne./// Celkem 55%/// ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Otisk ve vás zanechá jen Franka Potente. Je to škoda, ale na druhou stranu je dobré vědět, že tahle herečka prostě umí hrát a dokáže překvapit příjemnou rovinou svého herectví, které do sci-fi snímku dobře padne. Zajímala by mě jaká je původní kniha, podle které je film, protože může být tak o dvě hvězdičky kvalitnější, ale také o hodně slabší. Těžko se tak hodnotí film, který má dobrý nápad a zajímavou myšlenku, ale to je tak vše co si z něj krom hlavní postavy odnesete. Zajímavý, ale nevyužitý snímek. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Vypjal jsem se k heroickému výkonu a vydržel jsem se dívat až do jedný do rána na TV a rozhodně nelituju. Film zasazuje všem těm vědeckým obhájcům klonování člověka těžký KO. Franka Potente v krásným příběhu s nádhernou hudbou jasně dokazuje, že důvod proč jí miluju nespočívá jen v její kráse. Jsem rád za zdejší komentáře, jinak mě už totiž zase napadalo to zdejší tak trapné a typické "všichni jdeme se svým hodnocením sborem za tím zdejším nejvýše postaveným volem." Čau golfisto. ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama